Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Sobota z Książką w warszawskiej Kordegardzie

Autor: Wiadomości

Data dodania: 2017-10-24 10:21

Sobota z książką28 października zapraszamy na dwa wydarzenia w ramach „Sobota z Książką w Kordegardzie”. O godzinie 14:00 odbędzie się spotkanie Bukklubu, czyli dyskusyjnego klubu książkowego, a od 16:00 będzie można wymienić przeczytane, od dawna kurzące się na półkach książki na nowe i dzięki temu podarować im kolejne życie.

Przedstawiamy informację o wydarzeniach od organizatorów.

Wymienialnia Książek

W sobotę 28 października w godzinach 16.00-18.00, po raz kolejny odbędzie się cykliczna Wymienialnia Książek. Wystarczy przynieść ze sobą książki i wymienić się na inne. Mile widzianym gestem jest zrobienie specjalnej dedykacji dla następnego czytelnika.

Wybór książek jest całkiem spory – od klasyków literatury, książek historycznych i poezji, poprzez romanse i poradniki, po literaturę dziecięcą i młodzieżową. Książki polskie i zagraniczne, wydania nowe, PRL-owskie i przedwojenne - każdy znajdzie coś interesującego.

Wymieniając książki, dajemy im nowe życie,  przywracamy je światu, pozwalając na nowo być czytanymi. Dzięki naszej akcji te z nich, które nie przypadły nam do gustu, nie umrą zapomniane i zakurzone, gdzieś na najwyższej półce domowej biblioteczki, ale trafią w nowe ręce, dając radość i realizując swoje przeznaczenie.

Akcja promuje czytelnictwo i nawiązuje do historycznej funkcji budynku galerii, w którym od 1857 roku mieścił się skład książek i nut Gebethner i Wolff.

Udział bezpłatny.

- - - - - - - - - - -

 

Bukklub

28 października, godzina 14:00

Omawiana książka: Pamięć Pétera Nádasa

Moderator spotkania: Marek Łuszczyna

Bukklub to comiesięczne rozmowy na temat wybranej książki, prowadzone przez doświadczonych dziennikarzy: Martę Szarejko lub Marka Łuszczynę, którzy współpracowali m.in. z miesięcznikiem kulturalnym „Bluszcz”. pięćdziesiątego piątego spotkania 28 października 2017 o godzinie: 14:00, będzie książka Pamięć Pétera Nádasa.

Omawiamy książki zarówno polskich jak i zagranicznych pisarzy. Sięgając po najnowsze polskie osiągnięcia jak i klasyczne nazwiska ze światowego rynku literatury.

Do tej pory w szpony naszej dyskusji dostały się m.in.: Piaskowa Góra Joanny Bator Lala Jacka Dehnela, Tworki Marka Bieńczyka, Ludzka skaza Philipa Rotha, Czekając na barbarzyńców Johna Maxwella Coetzeego, Życie jest gdzie indziej Milana Kundery, Rzecz o mych smutnych dziwkach Gabriela Garcíi Márqueza, Głód Knuta Hamsuna, Cwaniary Sylwii Chutnik, Nocne zwierzęta Patrycji Pustkowiak, Morfina Szczepana Twardocha, Kronika ptaka nakręcacza Harukiego Murakamiego, Beksińscy. Portret podwójny Magdaleny Grzebałkowskiej, Moja walka. Księga pierwsza Karla Ovego Knausgårda.

Zapisy do newslettera:

bukklub@nck.pl 

Udział bezpłatny.

*

Źródło: materiały prasowe

Podziel się:

komentarzy: 0

Dodaj komentarz