Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

agent - użytkownik BiblioNETki

  • Login: agent
  • W BiblioNETce od: 22 września 2005
  • O sobie:

    Książki towarzyszyły mi od kiedy pamietam, w wieku sześciu lat nauczylem się czytać i od tego mniej więcej czasu czytam ciągle, wczesniej czytała mi babcia.
    Co czytam? Przede wszystkim fantastyka w bardzo szerokim pojeciu zarówno sf jak i fantasy, ale również horrory, poza tym książki historyczne, przygodowe i klasykę.
    A kiedy nie czytam? Zostaje jeszcze taniec towarzyski, moja druga wielka pasja, wyjazdy w góry i spacery po lesie.

Poleca

Ten użytkownik jeszcze nic nie polecił.

Najnowsze czytatki

Brak czytatek do wyświetlenia

Najnowsze wypowiedzi na forum

Lektury szkolne - droga przez mękę?

Liceum skończyłem kilkanaście lat temu i widzę, że od tego czasu kanon lektur kilka razy się zmieniał. Czy teraz jest lepszy? Trudno powiedzieć, i tak każdy będzie miał swoje zdanie. Ja zawsze czytałem bardzo dużo, już w podstawówce, ale do czytania lektur zawsze miałem lekką awersję. Głównie dlatego, że ktoś narzucał mi co mam przeczytać. Czasem lektury trafiały w moje aktualne gusta i wtedy oceniałem je bardzo wysoko, np. jako dwunastolatek ...

Zobacz całą dyskusję »

dodany 2015-06-18 15:56, autor: agent

Najśmieszniejsze książki świata

Żeby nie powtarzać Pratcheta i "CK dezerterów", napiszę "Kandyd, czyli optymizm" Wolter, "Agent Dołu" M.Wolski, "Podniebna krucjata" P.Anderson, "Lot nad kukułczym gniazdem" K.Kesey przynajmniej fragmenty, bo cała wymowa książki już nie do końca, i Wiktor Suworow "Żołnierze wolności" i "Akwarium"

Zobacz całą dyskusję »

dodany 2006-11-05 20:13, autor: agent

Adaptacje znanych książek

Dla mnie najlepsza adaptacją (oczywiście z tych które ogladałem) był Ben Hur (reż. William Wyler z 1959 r.) Nie bez powodu film dostał 11 oskarów, świetna rola Charltona Chestona w roli Judy. Moim zdaniem film bardzo dobrze oddał treść książki, co w tym przypadku nie było łatwe, z tego wzgledu ze książka jest dość obszeran i porusza wiele wątków. Nie bedę się za bardzo rozpisywać, ale gorąco polecam zatrówno książkę jak i film.

Zobacz całą dyskusję »

dodany 2006-11-05 20:01, autor: agent

Pokaż wszystkie »

Najnowsze recenzje

Książka: Łosoś wszechwładny (Necel Augustyn)
Tytuł tekstu: "Łosoś wszechwładny"

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Jest to zbiór opowiadań z okresu I i II wojny światowej. Akcja dzieje się na Kaszubach, ukazując kilkanaście epizodów z życia Kaszubów pod niemiecką okupacją. Głównym bohaterem łączącym wszystkie opowiadania jest łosoś - królewska ryba, która w tych trudnych czasach, umiejętnie wykorzystana, wielokrotnie przyczyniła się do uratowania ludzkiego życia i wybawiła bohaterów z wielu kłopotów.

czytaj całość »

data dodania: 2005-10-03, autor: agent, komentarzy: 0

Książka: Elak z Atlantydy (Kuttner Henry)
Tytuł tekstu: Kolejny Barbarzyńca

Jest to zbiór trzech powiązanych ze sobą fabułą opowieści: "Grom o świcie", "Nasienie Dagona", "Miesiąc Smoka". Książka stanowi wprost podręcznikowy przykład nurtu "heroic fantasy". Zarówno tematyką, jak i stylem bardzo przypomina "Conana" autorstwa R.E. Howarda. Główny bohater, Elak, jest typowym barbarzyńcą, a inne postacie, jak i wizja świata, nie odbiegają zbytnio od schematu. Dziś można powiedzieć, że to już klasyka.

czytaj całość »

data dodania: 2005-10-03, autor: agent, komentarzy: 0

Książka: Opowieści zasłyszane (Conrad Joseph (Conrad-Korzeniowski Joseph; właśc. Korzeniowski Józef Teodor Konrad))
Tytuł tekstu: Dwa słowa o zawartości

W skład tomu wchodzą cztery opowieści: "Dusza wojownika", "Książę Roman", "Opowieść", "Czarny mat". Dwie ostatnie mają tematykę marynistyczną, choć, jak zawsze u Conrada, jest ona tłem dla głębszych tematów i przemyśleń. Książę Roman jest natomiast, w pewnym stopniu, odwołaniem się do polskich korzeni autora.

czytaj całość »

data dodania: 2005-10-03, autor: agent, komentarzy: 0

Pokaż wszystkie »

Wkład w rozbudowę BiblioNETki

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku