Ostatnio dodane książki

Książki zaklasyfikowane do:
Termin dodania:

2021-06-29

Czytaj więcej

2021-06-26

Znakomity debiut polskiej autorki, idealny dla fanów Olgi Gromyko i Aleksandry Rudej! Wąpierz Elgan wiódł w miarę spokojne życie, do czasu, gdy na jego drodze stanął Smęt. Pokraczny, śmierdzący demon, sprowadzony przez samozwańczego szamana, powoli popada w obłęd, który mogą ujarzmić tylko bogowie. Aby zapobiec katastrofie, jaką zwiastuje coraz gorszy stan niesfornego demona, wąpierz Elgan wyrusza na poszukiwanie lasu Czarnoboga, by oddać mu w opiekę istotę odrzuconą przez innych bogów. ...
Czytaj więcej
  • Tytuł: Korona światła
  • Autor: Freestone P. M.
  • Tłumacz: Obłucki Krzysztof
  • Kategoria: Literatura piękna
  • Gatunek: fantasy
  • Forma: powieść
  • Język oryginalny: angielski
  • Cykle:
  • Rok pierwszego wydania: 2020
  • Rok pierwszego wydania polskiego: 2021
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): rafalb93
W imperium Aramteshu zmysł powonienia jest królem wszystkich zmysłów, a zapach przenika każdy aspekt życia jego mieszkańców. Zapach to magia i sposób komunikowania się z bóstwami. Zapach może uleczyć, może też… zabić. Drugi tom i jednocześnie zakończenie dylogii rozgrywającej się w oryginalnym świecie, stworzonym przez P. M. Freestone. Po tym, jak Rakeli Ashowiu dało się skomponować antidotum i uratować życie księciu, para przyjaciół jest zmuszona rozdzielić się. Rakel musi udać się poza...
Czytaj więcej

2021-06-25

  • Tytuł: Wyzwanie
  • Autor: Matharu Taran
  • Tłumacz: Kroszczyński Stanisław
  • Kategoria: Literatura piękna
  • Gatunek: fantasy
  • Forma: powieść
  • Język oryginalny: angielski
  • Cykle:
  • Rok pierwszego wydania: 2020
  • Rok pierwszego wydania polskiego: 2021
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): rafalb93
Skazany na pobyt w zakładzie wychowawczym za przestępstwo, którego nie popełnił, Cade zostaje wyznaczony na zawodnika w turnieju na śmierć i życie zarządzonym przez nieludzkiego Abaddona. Cade Carter przetrwał kwalifikującą rundę piekielnych zmagań, wielu z jego towarzyszy poległo w nierównej walce. Nie ma jednak czasu na żałobę, nadchodzi bowiem czas drugiej próby. Kiedy Cade i jego przyjaciele dowiadują się, że kolejny przeciwnik będzie jeszcze bardziej krwiożerczy niż poprzedni, podejmują...
Czytaj więcej

2021-06-22

  • Tytuł: Mit o Alarze
  • Autor: Fein Ryszard
  • Tłumacz: -
  • Kategoria: Literatura piękna
  • Gatunek: fantasy
  • Forma: powieść
  • Język oryginalny: polski
  • Cykle:
  • Rok pierwszego wydania: 2020
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): erloor
Czytaj więcej
Od kilkunastu lat Wilcza Dolina przygotowuje się na powrót wilkarów. Opiekunka jest zmęczona oczekiwaniem, odpowiedzialnością, strachem i niepewnością. DaWern wiedzie podwójne życie i wciąż nie jest pewne, po czyjej stronie stanie, gdy przyjdzie czas. Dziecko krwi Elleniale dorosło i jest gotowe poznać Pana Lasu. Alasa coraz bardziej interesuje się zdziwaczałym Irkem. Dawno temu wywieszczyła, że kiedyś pomoże mężczyźnie odnaleźć spokój, a potem wrócą wilkarzy. W miarę jak wieszczka i bartnik ...
Czytaj więcej

2021-06-17

  • Tytuł: Kapelusznicy
  • Autor: Merchant Tamzin
  • Tłumacz: Tomczak Martyna
  • Kategoria: Literatura piękna
  • Gatunek: fantasy
  • Forma: powieść
  • Język oryginalny: angielski
  • Cykle:
  • Rok pierwszego wydania: 2021
  • Rok pierwszego wydania polskiego: 2021
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): Aril27
Kiedy najmłodsza przedstawicielka rodu mistrzów kapelusznictwa, Kordelia Hatmaker, dowiaduje się, że statek jej ojca rozbił się na skałach podczas sztormu, ani przez chwilę nie wątpi, że kapitan ocalał. Postanawia go odnaleźć, ale na przeszkodzie stają jej tajemnicze wydarzenia związane z bezpieczeństwem królestwa. Czy da się uratować ojca, a przy okazji zapobiec wojnie z Francją? Kordelia musi poznać sekrety kryjące się za dworskimi intrygami, ominąć zaskakujące pułapki, rzucić się w szalon...
Czytaj więcej

2021-06-04

  • Tytuł: Miasto Mosiądzu
  • Autor: Chakraborty S.A.
  • Tłumacz: Studencki Maciej
  • Kategoria: Literatura piękna
  • Gatunek: fantasy
  • Forma: powieść
  • Język oryginalny: angielski
  • Cykle:
  • Rok pierwszego wydania: 2017
  • Rok pierwszego wydania polskiego: 2021
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): LouriOpiekun BiblioNETki
Czytaj więcej

2021-06-03

  • Tytuł: Imiona śmierci
  • Autor: Waszewska Sylwia
  • Tłumacz: -
  • Kategoria: Literatura piękna
  • Gatunek: fantasy
  • Forma: powieść
  • Język oryginalny: polski
  • Rok pierwszego wydania: 2021
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): Marylek
Ile jesteś w stanie poświęcić dla zemsty? Malownicza wyspa Shindo - trzy regiony, trzech rządzących nimi Mistrzów i walka o dominację… Yoshiko Kansei, siedemnastoletnia mieszkanka wyspy, musi opuścić swojego sparaliżowanego dziadka, którym się opiekuje, a który od jej najmłodszych lat szkolił ją w sztukach walki, aby spełnić jego pragnienie - ma pomścić krzywdę wyrządzoną niegdyś jej rodzinie przez Mistrza ich regionu, Czerwonego Smoka. A żeby tego dokonać, Yoshi musi udać się na szkolenie...
Czytaj więcej

2021-06-02

  • Tytuł: Koniec maskarady
  • Autor: Shannon Samantha
  • Tłumacz: Kołek Regina, Pawlak Maciej
  • Kategoria: Literatura piękna
  • Gatunek: fantasy
  • Forma: powieść
  • Język oryginalny: angielski
  • Cykle:
  • Rok pierwszego wydania polskiego: 2021
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): maxel68
Paige Mahoney po raz kolejny uniknęła śmierci. Wydarta ze szponów swoich ciemiężców umknęła do bezpiecznej kryjówki w Paryżu, gdzie los rzuca ją między walczące z Sajonem frakcje oraz zbirów gotowych zabić, byle ocalić marionetkowe imperium Refaitów. Tajemniczy Program Domino ma wobec Paige plany, ale ona kieruje się swoimi własnymi ambicjami. Wraz z Arcturusem Mesarthimem – niegdysiejszym wrogiem – rusza na niebezpieczną misję, która zawiedzie ją do paryskich katakumb, a z nich prosto ku ...
Czytaj więcej

2021-06-01

Czytaj więcej
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: