Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Polichromia

 • Autor: Jodełka Joanna
 • Język oryginalny: polski
 • Kategoria: Literatura piękna
 • Gatunek: thriller/sensacja/kryminał
 • Forma: powieść
 • Rok pierwszego wydania: 2009
 • Twoja ocena:      
 • Średnia ocena: 4,18 ; książkę oceniło 52 użytkowników - zobacz szczegóły
 • Do BiblioNETki wprowadził(a): anka_pop
 • Uwagi i dodatkowe informacje:

  Nagroda Wielkiego Kalibru przyznana podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2010.

Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Brak elementów do wyświetlenia.

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: nota wydawcy

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

W willi na poznańskim Sołaczu zostaje popełnione morderstwo. Ofiarą pada samotnie mieszkający emerytowany konserwator zabytków. Fakt, iż morderstwo popełniono w jednej z najdroższych dzielnic Poznania, a także brak potencjalnych podejrzanych i motywów oraz zagadkowe napisy odnalezione przy zmarłym wróżą trudne i zagadkowe śledztwo.

Wkrótce ginie kolejny mężczyzna. Sposób, w jaki zostaje zabity, i kolejne łacińskie zwroty sugerują, że mordercą może być ta sama osoba. Detektywi (Maciej Bartol i Piotr Lentz) za wszelką cenę starają się znaleźć związek między obiema ofiarami. Dokładna analiza zagadkowych sentencji daje detektywom podstawy, by przypuszczać, że wkrótce morderca znów da o sobie znać. Dzięki pomocy tłumaczki symboliki chrześcijańskiej, Magdaleny Walichnowskiej, policjanci odnajdują wskazówki do rozwiązania zagadki. Jednocześnie, poza komplikacjami w śledztwie, zmagają się z osobistymi, życiowymi problemami.


Joanna Jodełka pochodzi z Siedlec. Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i tu już zamieszkała na stałe. Czasami pozuje do zdjęć, najchętniej w stylu retro, komponuje menu w pewnej poznańskiej restauracji, przechadza się po hotelu, ale kiedy wszystkie światła gasną, a goście spokojnie śpią... knuje. Inspiracją jest dla niej sztuka, ikonografia, a przede wszystkim osoby, z którymi się spotyka na co dzień. Obserwacja na pozór zwyczajnego życia i zwyczajnych ludzi stały się bodźcem do napisania pierwszego kryminału, pt. "Polichromia".

[Time Machine, 2009]

czytaj całość »

data dodania: 2009-03-21, autor: Astral, komentarzy: 1

Powiązane czytatki

Tytuł tekstu: polichromia - dobra, ale jednak do zapomnienia

Autor: Joanna Jodełka Tytuł: Polichromia Wydawnictwo: Świat książki Liczba stron: 304 Przeczytana przeze mnie: styczeń 2014 Oceniona przeze mnie na: 4,5 Polichromia Do Joanny Jodełki przekonywała mnie koleżanka. Namawiała tak długo, że stwierdziłam, że dlaczego nie. W jednym z poznańskich mieszkań zamordowano człowieka, a przy jego ciele pozostawiono dziwne przedmioty i łacińskie sekwencje. Czy pozornie nie związane ze sobą osoby i zdarzenia jednak jakoś się łączą? Tak w skrócie mog...

czytaj całość »

data dodania: 2016-04-27 17:48, autor: koziolek910, komentarzy: 0

Tytuł tekstu: Nagroda Wielkiego Kalibru 2004 --

2004: Koniec świata w Breslau 2005: Foresta Umbra 2006: Pismak 2007: Dwanaście 2008: Uwikłanie 2009: 21:37 2010: Polichromia 2011: Topielica 2012: Ziarno prawdy 2013: Ofiara Polikseny 2014: Pogrom w przyszły wtorek 2015: Przejęcie 2016: Czytanie z kości 2017: R.I.P. 2018: Tylko umarli wiedzą Nagroda Czytelników Wielkiego Kalibru: 2012: Kiedy Atena odwraca wzrok 2013: Skrzydlata trumna 2014: Pogrom w przyszły wtorek 2015: Pochłaniacz 2016: Kasacja 2017: Śliski interes 2018...

czytaj całość »

data dodania: 2017-10-13 12:10, autor: LouriOpiekun BiblioNETki, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku