Dodany: 11.02.2016 13:45|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

„Harry Potter i przeklęte dziecko” w formie książki

Harry PotterW październiku 2015 informowaliśmy o oficjalnej kontynuacji przygód Harry'ego Pottera, pt. „Harry Potter and the Cursed Child” („Harrry Potter i przeklęte dziecko”). Będzie to pierwsza historia o czarodzieju pokazana na deskach teatru. Akcja ma toczyć się dziewiętnaście lat po wydarzeniach z powieści, a więc w okresie znanym z epilogu ostatniego tomu. Jak ogłosili producenci, fabuła przedstawienia skupi się na jednym z synów Harry’ego.

Najnowszą informacją jest to, że w księgarniach pojawi się kolejny tom przygód słynnego czarodzieja. Książka ukaże się najprawdopobniej 31 lipca 2016 nakładem wydawnictwa Scholastic – zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Nie będzie to klasyczna powieść, lecz zapis scenariusza sztuki, która powstała w oparciu o wspólny pomysł J.K. Rowling, Jacka Thorne'a oraz Johna Tiffany'ego.

„Harry Potter i przeklęte dziecko” opowiada dalsze losy Harry'ego Pottera. Potter, przemęczony pracownik Ministerstwa Magii i ojciec trójki dzieci, nieustannie boryka się ze swoją przeszłością, a jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z trudną i niechcianą rodzinną spuścizną.

Użytkownik: nervar 14.02.2016 02:53 napisał(a):
Odpowiedź na: W październiku 2015 inf... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Żeby marnować taki talent i nic nie pisać to jest wstyd, pewnie jak jej zabraknie forsy to się weźmie znowu za pisanie, a może „Harry Potter i przeklęte dziecko” to takie badanie rynku ? Jak się spodoba to coś powstanie...
Użytkownik: herva 14.02.2016 19:54 napisał(a):
Odpowiedź na: W październiku 2015 inf... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Czy jest to potwierdzona wiadomość z wiarygodnego źródła? Pisałam zapytanie do obsługi klienta czy sztuka będzie dostępna w innej formie dla ludzi, którzy nie mogą dotrzeć do Londynu (transmisja, nagranie czy książka) i 16 stycznia odpisano mi, że nic takiego nie jest przewidywane:

"Unfortunately at this time there aren’t any plans for the play to distributed via any type of media."
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 16.02.2016 11:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy jest to potwierdzona ... | herva
No nie wiem:

"Dzień po ogłoszeniu informacji o zaplanowanej na koniec lipca premierze ósmej książki o Harrym Potterze, tytuł znalazł się na pierwszym miejscu list bestsellerów Amazona, Watersones oraz innych sieci księgarń i okupuje najwyższą pozycję do dziś."

Parę być może szokujących informacji znajdziemy też dalej w artykule:

"Decyzja pisarki może mieć związek z faktem, że zapowiedź ósmej książki o Harrym Potterze wprowadza wielu czytelników w dezorientację. Po pierwsze warto więc przypomnieć, że nie otrzymamy nowej powieści, a jedynie utwór dramaturgiczny, który jest podstawą sztuki teatralnej „Harry Potter and the Cursed Child” (z ang. „Harry Potter i przeklęte dziecko”). Po drugie, Rowling nie jest autorką książki. Scenariusz napisał angielski dramaturg Jack Thorne, opierając się na historii, którą wymyślił wspólnie z J.K. Rowling i reżyserem Johnem Tiffanym."