Dodany: 19.04.2015 09:45|Autor: Xapax 2.0

Czytatnik: Po godzinach

Zabawy z Google - czytatka rozrywkowa

Dowiedziałem się ostatnio, że wpisując w wyszukiwarkę grafik Google'a liczbę 241543903 otrzymamy mnóstwo zdjęć ludzi z głowami w zamrażalnikach. Zaintrygowany tym "easter egg'iem", zacząłem szukać kolejnych nietypowych zachowań najpopularniejszej wyszukiwarki świata (i powiązanych z nią innych usług). Oto wybrane efekty tych poszukiwań. Zobaczcie co się stanie gdy wpiszecie w wyszukiwarce:

1) do a barrel roll - zawartość ekranu zrobi "beczkę"

2) tilt - przekrzywi ekran wyników (podobnie działa hasło askew)

3) zerg rush - zaatakują Cię literki "o" z napisu "google" i zniszczą zawartość ekranu. Możesz się bronić najeżdżając na nie kursorem i "ostrzeliwując" klawiszem myszy.

4) the answer to life, the universe and everything - coś dla miłośników "Autostopem przez galaktykę" - na górze strony wyświetla się kalkulator z wynikiem "42"

5) anagram - google pyta czy chodziło nam o "a gra nam"

6) the loneliest number - pojawia się kalkulator z wynikiem "1", ponadto wyświetla się teledysk z piosenką "One is the loneliest number"

7) Where is Chuck Norris - wpisując to hasło i wybierając przycisk "szczęśliwy traf" dostaniecie następujący komunikat:

Google won't search for Chuck Norris because it knows you don't find Chuck Norris, he finds you.

Suggestions:

Run, before he finds you.
Try a different person.
Try someone less dangerous.

UWAGA: jeżeli macie włączone w wyszukiwarce wyszukiwanie dynamiczne, należy je wyłączyć (w ustawieniach) by nie znikał przycisk "szczęśliwy traf"

8) Google Sphere - tu również wybieramy "szczęśliwy traf" i widzimy jak opcje wyboru zaczynają orbitować wogół logo Google

9) Google Gravity - po raz kolejny wykorzystujemy "szczęśliwy traf" i możemy podziwiać potęgę grawitacji :)

10) elgooG - i znowu "szczęśliwy traf" - nietrudno zgadnąć jaki będzie efekt

10) W ustawieniach można wybrać takie języki jak Pig Latin Google, Hacker, Elmer Fudd, Klingon, Pirate i Bork bork bork (to szwedzki kucharz z Muppet Show). Poczytajcie jak zmieniają się podpisy na stronie wyszukiwarki.

11) Atari Breakout (tylko wpisane w wyszukiwarce grafik) - zamiast wyników wyszukiwania pojawi się gra.

12) <blink> - wszystkie słowa "blink" na stronie mrugają

Takich drobiazgów było znacznie więcej, ale ostatnio sporo zostało wyłączonych (np. w Google Maps nie otrzymamy już informacji, że w podróży z Nowego Jorku do Tokio, do przepłynięcia Pacyfiku wystarczy kajak...). Trochę szkoda, bo takie drobiazgi uczłowieczają nieco zimnego wuja Google'a.

Moja poprzednia czytatka: Chwała Adminowi !!!

Użytkownik: Marylek 19.04.2015 10:47 napisał(a):
Użytkownik: ketyow 19.04.2015 11:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Dowiedziałem się ostatnio... | Xapax 2.0
Nie mam chwilowo czasu sprawdzać wszystkich motywów z czytatki, ale akurat 241543903 to nie easter egg, a tylko fala internauckich memów zapoczątkowana zdjęciem o takiej nazwie :-)

Googlowskie easter eggi nie będą natomiast działać w niektórych przeglądarkach, google wyłączył część swoich usług np. dla starej Opery, żeby się nieuczciwie pozbyć konkurencji.
Użytkownik: Edycia 19.04.2015 22:16 napisał(a):
Odpowiedź na: Dowiedziałem się ostatnio... | Xapax 2.0
Po przeczytaniu tej czytatki, mam obawy, że złośliwe google zareaguje na te zaczepki;-)
Użytkownik: Xapax 2.0 20.04.2015 10:44 napisał(a):
Odpowiedź na: Po przeczytaniu tej czyta... | Edycia
Ale to jest czytatka chwaląca Google (może poza "zimnym wujkiem"). Na tle tego co pisze większość internautów można ją wręcz określić jako pozytywny PR :)
Użytkownik: Aquilla 30.04.2015 15:05 napisał(a):
Odpowiedź na: Dowiedziałem się ostatnio... | Xapax 2.0
Dodam od siebie http://www.google.com/doodles/?q=interactive Wszystkie gierki i filmiki w logu Googla