Dodany: 23.11.2014 21:04|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Przegląd prasy: 24 godziny z życia pisarza - Jakub Żulczyk

22 października nakładem wydawnictwa Świat Książki ukazała się kolejna powieść Jakuba Żulczyka „Ślepnąc od świateł”. Wydawca zapowiada książkę jako „zagadkową, dynamiczną miejską odyseję, pełną zaskakujących zwrotów akcji i splotów wydarzeń, skłaniającą do zastanowienia, co znaczą w dzisiejszych czasach podstawowe wartości: miłość, przyjaźń czy wierność. A może raczej… ile kosztują?”

Jakub Żulczyk (1983 r.) ma na swoim koncie pięć doskonale przyjętych powieści. Debiutował w 2006 roku książką „Zrób mi jakąś krzywdę, czyli wszystkie gry wideo są o miłości” - historią miłości 25-letniego Dawida, studenta prawa, i 15-latki uzależnionej od gier wideo. Następne były „Radio Armageddon”, „Instytut”, młodzieżowa powieść „Zmorojewo” i „Świątynia”. Pierwsze recenzje „Ślepnąć od świateł” zapowiadają kolejny sukces tego młodego autora.

Żulczyk nie ogranicza się do pisania książek. To także dziennikarz, felietonista i radiowiec. Współpracuje m.in. z „Lampą” i „Machiną”, „Tygodnikiem Powszechnym”, „Neo Plus”, „Metropolem”, „Playboyem”. Jest stałym felietonistą „Exklusiva”, wcześniej pisał także cykliczne felietony pod tytułem „15 minut sławy” do „Dziennika”. Obecnie redaguje autorską rubrykę „Tydzień Kultury Polskiej” na łamach Wprost. W 2011 był współprowadzącym programu „Redakcja Kultury” w TVP2.

Jest także bardzo aktywny w Internecie, gdzie regularnie zamieszcza wpisy na swoim koncie na Facebooku (https://pl-pl.facebook.com/jakub.zulczyk). Można tam znaleźć m. in. link do godzinnej audycji radiowej „Książki: Magazyn do czytania” w radiu TOK FM, gdzie był gościem Pawła Goźlińskiego.

Udzielił także obszernego wywiadu (opis swojego dnia) dla portalu Onet.pl

Żródło: onet.pl; facebook.com/jakub.zulczyk