Dodany: 21.03.2014 21:41|Autor:

"Od ponad 150 lat środowiska opiniotwórcze do których w głównej mierze należy współczesna nauka, bezwględnie narzucają całemu światu tzw. naturalizm metodologiczny. Tenże naturalizm zakazuje odwoływania się w nauce do przyczyn nadnaturalnych, inaczej mówiąc wyklucza Boga i Jego widoczne działanie we wszechświecie, skutkiem tego istnieje nieusuwalny konflikt między nauką a religią w tym oczywiście chrześcijaństwem. Dzisiaj mnóstwo wierzących ludzi pobierających edukację w publicznej oświacie ma pytania i dylematy związane z tym w jaki sposób można pogodzić naukę i wiarę. Książka Aleksandra Barańskiego napisana prostym i zwięzłym językiem jest doskonałym wstępem pokazującą sposób w jaki można osiagnąć spójność i równowagę między zrozumieniem fizycznej i duchowej rzeczywistości".

Michał Prończuk, Przewodniczący Biblijnego Towarzystwa Kreacjonistycznego

"Temat stworzenia dotyczy fundamentów wiary chrześcijańskiej. Uczona w szkołach doktryna o ewolucji jest dyskretnym, ale mocnym uderzeniem w autorytet Pisma Świętego, potrzebę odkupienia i w samo istnienie Boga. Jest strategicznie ważne, aby w dobie walki o chrześcijański charakter Europy nasze dzieci były uczone o Bożym akcie stworzenia. Bardzo rekomenduję, drogi Czytelniku, książkę, którą teraz trzymasz w swoich dłoniach. Cieszę się również, że jest napisana w formie podręcznika i może być świetnym narzędziem dla chrześcijańskich rodziców i nauczycieli".

Pastor Krzysztof Majdyło, Prezes Stowarzyszenia ChDN-Polska

"Zdecydowanie jedna z lepszych książek na polskim rynku, która wprowadza czytelnika w podstawowe zagadnienia sporu ewolucja/stworzenie. Napisana w przystępny sposób stanowi doskonałe narzędzie przygotowujące zwłaszcza rodziców i młodzież, do złożenia mocnego świadectwa w kontekście, gdzie nieomal wszyscy wierzą w teorię ewolucji. Autor wskazuje, że osiągnięcia naukowe ostatnich lat - nie tylko, że nie podważają - ale ze zdwojoną siłą przemawiają na rzecz chrześcijańskiego światopoglądu".

Marek Kmieć, Pastor Ewangelicznego Kościoła Reformowanego we Wrocławiu

Aleksander Barański - kreacjonista, członek Biblijnego Towarzystwa Kreacjonistycznego, wykładowca kreacjonizmu w szkołach chrześcijańskich, autor artykułów, tłumaczeń, wywiadów, organizator konferencji, uczestnik debat. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec trojga dzieci.

[Aleksander Barański Publishing House, 2010]

Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 25.03.2014 20:59 napisał(a):
Odpowiedź na: "Od ponad 150 lat środowi... | ka.ja
W sumie to ciekaw jestem, czy to pozycja przybliżająca różnorodne podejścia, mające na celu w sposób naukowy (lub pseudonaukowy) pogodzić istnienie Boga z wynikami badań geologicznych i paleontologicznych? Czy może jakaś agitka, z jakimś zapewne kontrowersyjnie rozumianym "chrześcijańskim światopoglądem"? Znajomy ksiądz dość krytycznie wyraził się o tych, którzy w pierwszych księgach Biblii szukają prawdy historycznej czy naukowej, bo są tam zawarte przypowieści o relacji Boga do człowieka. Natomiast tu mam obawy, że komentowana książka może być podręcznikiem dla grupy analogicznej do istniejących stowarzyszeń "płaskiej Ziemi", którzy wbrew faktom będą brnąć konsekwentnie na manowce.
Tytuł sugeruje, że Bóg zakopał dinozaury i inne skamieniałości dla wicu, i to tak, by idealnie zgadzały się teorie geologiczne dotyczące orogenez i osadów (bardzo ciekawie o dochodzeniu do wiedzy o tym: Krótka historia prawie wszystkiego (Bryson Bill) - chyba powinni to autorzy komentowanej książki przestudiować). Ale po co? No bo jest Wszechmogący! Eh, panie Ockham...