Dodany: 2009-03-27 14:12|Autor: kika25

Książki i okolice> Pisarze> McNaught Judith

4 osoby polecają ten tekst.

Judith McNaught


Witam. Chciałabym podzielic się z Wami swoimi wrażeniami o tej wspaniałej pisarce. Jestem Jej wielka fanką. uwielbiam Jej ksiązki a powieść Doskonałość, moim skromnym zdaniem, jest najlepsza. Czytałam tą książkę chyba z 4 razy. Za każdym razem czuję się tak jakbym czytała ją od nowa. Wzrusza mnie zawsze. Łapie za serducho. Powiem szczerze że płakałam czytając tą książke. Z natury mam romantyczną duszę więc to coś idealnego dla mnie. Czytałam również inne książki Judith ale ta podobała mi sie najbardziej. Dlatego też gorąco polecam i zachęcam do przeczytania.
Wyświetleń: 15522
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 12
Użytkownik: szczeniak 2009-05-14 14:47 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam. Chciałabym podziel... | kika25
A ja polecam oczywiście Raj, Coś Wspaniałego i Jak w Raju... Bardzo mydlane tytuły, ale książki są naprawdę niezłymi romansidłami, w których panowie... ach, hmmm... oj... ups... no nie potrafię opisać, w każdym się zakochuję:P I bohaterki też nie są głupie, co chyba właśnie sprawia że czyta się to wszystko z przyjemnością, bo wiadomo, najczęściej w tego typu książkach są takie wciąż rozpaczające idiotki a tu... proszę, w Raju jest nawet bizneswoman! A Doskonałości nie czytałam, nigdzie nie mogę znaleźć...
Użytkownik: kasiula_79 2009-10-20 16:27 napisał(a):
Odpowiedź na: A ja polecam oczywiście R... | szczeniak
Witam, również bardzo chętnie sięgam po książki Judith McNaught. Pierwszą była "Whitney..." i już przepadłam:) Posiadam wszystkie jej książki i nadal trudno było by mi wybrać najlepszą. Judith McNaught jest tego typu pisarką, której dobrze wychodzi pisanie zarówno o przeszłości z przed kilku wieków, jak również o teraźniejszości, czytelnik po prostu zanurza się w atmosferze książki.
Podoba mi się też to, że w książkach pojawiają się bohaterowie z innych sprawia to, że myślami powraca się do poprzednich książek, poprzednich wątków.
Jeżeli jeszcze nie czytaliście książek Judith McNaught to szczerze zachęcam.
Użytkownik: zoozia25 2009-11-11 02:36 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam, również bardzo chę... | kasiula_79
Czytając książki tej autorki trzeba mieć na prawdę mocne nerwy... ;)
Judith wie jak wywoływać silne emocje u czytelnika. Jej bohaterowie kochają się do nieprzytomności, a za chwilę nienawidzą, przeklinają, obmyślają zemstę i bardzo, bardzo cierpią. Za każdym razem jak zaczyna się między nimi układać jakaś intryga, niedomówienie, pomyłka, lub kłamstwo powoduje, że sytuacja zmienia się o 180 stopni. Czyli jak na pożądny, klasyczny romans przystało, żeby nastąpiło "i żyli długo i szczęśliwie..." bohaterowie swoje wycierpieć muszą. A my razem z nimi. I za każdym razem żałujemy, że to już koniec...
Najmocniejszą stroną autorki są dialogi, humor, silne postacie i chyba nieskończona ilość pomysłowych zwrotów akcji.
Polecam wszystkie pozycje tej autorki. Szczególnie "Whitney..." (tutaj autorka chyba najbardziej daje swoim bohaterom w kość) i "Doskonałość"
Użytkownik: króliczek 2010-02-06 19:31 napisał(a):
Odpowiedź na: Czytając książki tej auto... | zoozia25
Trzeba mieć mocne nerwy,żeby je przeczytać. Są do niczego.
Użytkownik: ach_och 2010-04-02 20:27 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam. Chciałabym podziel... | kika25
Właśnie przeczytałam, że w 2011-stym ukaże się piąta część cyklu o Westmorelandach: Can't Take My Eyes Off of You. (http://www.fantasticfiction.co.uk/m/judith-mcnaught/can-t-take-my-eyes-off-of-you.htm)

Czekam z niecierpliwością i pozdrawiam zaczytane wielbicielki Mcnaught.
Użytkownik: donald-0 2010-04-07 08:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam. Chciałabym podziel... | kika25
Witam! Jestem co prawda chłopakiem, ale również podoba mi się tego typu literatura. Właśnie przeczytałem "Każdy twój oddech" i jestem mile zaskoczony. Nie wiem, czy jest to najlepsza, czy najgorsza powieść Judith McNaught, ale uważam, że warto przeczytać i pomarzyć... Czasami aż łeska w oku się kręci.
Może dlatego, że jestem niepoprawnym romantykiem i wierzę w miłość?:)
Pozdrawiam wszystkich na forum:)
Użytkownik: kolodziejka 2010-11-27 10:08 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam! Jestem co prawda c... | donald-0
Witam! Czytając komentarze,że McNought ma dar do pisania romansów, bo w jednej chwili jest wszystko wspaniałe,a w następnej dzieje się coś wprost przeciwnego,odczuwam dziwną irytacje. Wiem,że to na tym polega sztuka pisania romansów,ale moja miłość do "love story" zaczęła więdnąć,wraz z przeczytaniem książki Na Zawsze. Nie powiem,że z trudem przychodziło mi czytanie,bo oczywiście,takie książki przykuwają do siebie swoją prostotą,jednak akcja rozgrywająca się w rytmie a,b,a,b - raz dobro, raz zło - dała o sobie bardzo znać właśnie w tej książce i nie zmusiła mnie do myślenia: "Co stanie się za chwile?". Chociaż zawsze uważałam się z miłośniczkę romansów(nawet po przeczytaniu kilku książek Nory Roberts, gdzie też akcja średnio zaskakuje) po dziele Judith McNought, czuję się tragiczną realistką, która nie wierzy w bajki. Oczekuję,że pocieszycie mnie i wmówicie,że po innych książkach tej autorki część mojej romantycznej duszy,znów się uaktywni.
Pozdrawiam!
Użytkownik: Lemonade 2010-12-06 10:53 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam. Chciałabym podziel... | kika25
Po pierwsze, muszę stwierdzić, że chyba mam mocne nerwy, bo czytałam kilka jej książek i nawet sprawiło mi to przyjemność. Może odzywa się we mnie perwersyjna część mojej osobowości :P
Po drugie, schematem "a,b,a,b" posługuje się całkiem sporo autorek, choć, przypuszczalnie, McNaught opanowała tę sztukę do perfekcji, doprowadzając niektórych do szału.
Użytkownik: paula_w 2011-12-03 09:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Po pierwsze, muszę stwier... | Lemonade
Ja też polecam tej autorki książki.Są bardzo ciekawe.
Użytkownik: lila_2603 2018-04-18 11:03 napisał(a):
Odpowiedź na: Po pierwsze, muszę stwier... | Lemonade
Czytając jednym ciągiem książki Judith schemat jest bardzo widoczny, ale to "problem" wielu autorów romansów lub kryminałów(Coben), mnie to nie przeszkadza. Ważne, jest, że autorka funduje czytelnikowi silne emocje i sprawia,że chce się więcej.
Użytkownik: karola007x 2015-02-14 16:16 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam. Chciałabym podziel... | kika25
Witajcie! Ładnych parę miesięcy temu pożyczyłam od mamy książkę "Coś wspaniałego", po czym odłożyłam ją na bok i zupełnie o niej zapomniałam. Dopiero parę dni temu wpadła mi w ręce i postanowiłam od razu zasiąść do czytania. Nigdy bym nie pomyślała nawet, że książka autorki, o której nigdy wcześniej nie słyszałam, może mnie tak wciągnąć! Czytam dużo różnych gatunków, wielu autorów, ale ten romans był wyjątkowy! Postaci i ich charaktery, dialogi, poczucie humoru, opis przeżyć bohaterów tak mną poruszał, że w jednej chwili śmiałam się a zaraz potem płakałam ze wzruszenia! Dawno nic na mnie tak nie podziałało. "Coś wspaniałego" w żadnym wypadku nie jest płytkie ani głupie. Niektórzy może powiedzą, że w prawdziwym życiu nie zawsze jest happy end, ale czy wszyscy o tym właśnie nie marzymy? O rozpalającej miłości aż po grób? O takiej miłości, która potrafi przenosić góry i dla, której zmieniamy się na lepsze? Szczerze polecam wszystkim!
Użytkownik: lila_2603 2019-02-15 09:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam. Chciałabym podziel... | kika25
W październiku 2018 r Pani Judith wydała pierwszą od 12 lat książkę The Sweetest Thing , jest to druga część Sagi Foster ( 1 część Fajerwerki - Remember When z 1996 r)
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: