Dodany: 05.11.2013 20:41|Autor:

Światowy bestseller, ponad 4 miliony sprzedanych egzemplarzy, jedna z 32 książek, Które Mogą Zmienić Twoje Życie według portalu BuzzFeed.

Pytanie: Wiesz, ile będę miał lat, zanim nauczę się grać na fortepianie?
Odpowiedź: Tyle samo, co wtedy, kiedy się nie nauczysz.

Jeśli marzysz o tym, żeby malować, pisać, śpiewać, tańczyć, komponować lub po prostu być bardziej twórczym w jakiejkolwiek sferze życia, "Droga artysty" proponuje ci sprawdzone autorskie techniki i narzędzia, dzięki którym usuniesz przeszkody blokujące twoją kreatywność. Nowatorska metoda Julii Cameron pomogła tysiącom ludzi na świecie odkryć ich uśpione talenty i zrealizować twórcze marzenia. Może pomóc także tobie.

Julia Cameron jest dramatopisarką, poetką, scenarzystką filmową i telewizyjną (m.in. serial "Policjanci z Miami"), reżyserką, dziennikarką oraz autorką ponad trzydziestu książek. Międzynarodowy sukces przyniosła jej bestsellerowa seria poradników z dziedziny procesu twórczego. Pierwszy z nich, "Droga artysty", został przetłumaczony na trzydzieści sześć języków.

Julia Cameron obecnie mieszka w Santa Fe. Stale pracuje twórczo i prowadzi warsztaty kreatywności na całym świecie.

[Wydawnictwo Szafa, 2013]

Użytkownik: Agis 06.11.2013 09:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Światowy bestseller, pona... | Agis
Zaczęłam czytać tę książkę bo po zapowiedziach, które usłyszałam ("Droga artysty" znalazła się na liście 32 książek, Które mogą zmienić twoje życie opublikowanej przez opiniotwórczy portal BuzzFeed, obok m. in. "Stu lat samotności", "Z zimną krwią" i "Zbrodni i kary"!) spodziewałam się czegoś w rodzaju Biegnąca z wilkami: Archetyp Dzikiej Kobiety w mitach i legendach (Estés Clarissa Pinkola). Oceniłam ją na czwórkę bowiem w niektórych punktach bardzo odpowiada mi podejście autorki do twórczości oraz proponowane przez nią narzędzia pracy (poranne strony są świetne). Natomiast muszę ostrzec potencjalnych czytelników, że mnóstwo w niej "coehlizmów" (jeśli będziesz podążać za swoją twórczością, cały wszechświat będzie pracował by ci pomóc) oraz "amerykanizmów" (zerwij ze ździrowatą Alice!), w związku z czym czasem miałam wrażenie, że czytam raczej podręcznik napisany przez kogoś bliższego Beacie Pawlikowskiej niż Clarissie Pinkoli Estés. Ponadto metoda autorki jest oparta na zawierzeniu Bogu nazywanemu Stwórcą czy Wielkim Twórcą, pojmowanemu trochę na kształt Siły Wyższej z metody 12 kroków. Ocena jest więc średnią wyciągniętą z tego co mi się podobało, co uważam za ważne i z tego, przy czym musiałam zaciskać zęby.
Użytkownik: misiak297 06.11.2013 10:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Zaczęłam czytać tę książk... | Agis
Dzięki za informację - zainteresowała mnie ta książka, kiedy dodałaś notę, ale teraz widzę, że nie warto tracić na nią czasu.