Dodany: 01.09.2013 21:59|Autor: asia_

Książki i okolice> Konkursy biblionetkowe

KONKURSY - ZAPISY na rok 2014

Moi drodzy, mamy wrzesień ;) Pierwszy powakacyjny konkurs już wystartował, więc czas pomyśleć o konkursach przyszłorocznych.
Zatem uroczyście ogłaszam rozpoczęcie zapisów na zorganizowanie konkursu w 2014 roku.

Od tej chwili czekam na Wasze zgłoszenia na PW lub na maile pod adresem: konkursy[maupa]biblionetka.pl

Proszę już w pierwszej wiadomości podać najdogodniejszy dla siebie termin lub kilka terminów, albo napisać: „pierwszy wolny”.
Na maile będę odpowiadać według kolejności zgłoszeń, korespondencja z każdą osobą trochę potrwa, proszę więc cierpliwie czekać na odpowiedź - na pewno wszyscy ją dostaną.

Jeżeli ktoś nie ma zarezerwowanego tematu konkursu, proszę o podawanie go już w tym zgłoszeniu. Temat ten, po uzgodnieniu ze mną, będzie można jeszcze później zmienić.

Podczas uzgadniania terminu nie trzeba mieć gotowego konkursu!

W 2014 roku będzie dziesięć konkursów, zaczną się drugiego dnia każdego miesiąca oprócz lipca i sierpnia.

A oto kilka najważniejszych informacji o konkursach, ich przygotowaniu i przebiegu:

1. Zarezerwować temat konkursu można w każdej chwili. Wystarczy napisać do mnie PW albo maila na adres: konkursy[maupa]biblionetka.pl.
Po sprawdzeniu, czy proponowany temat nie był już realizowany i czy nie jest już zarezerwowany, dopiszę go do listy.
Zarezerwowanie tematu konkursu nie jest równoznaczne z przyznaniem terminu na jego zorganizowanie.

2. Z organizatorem konkursu kontaktuję się 2-3 tygodnie przed uzgodnionym terminem i wtedy omawiamy wszystkie szczegóły.

3. Na kompletny konkurs składają się:
- fragmenty wybranych książek
- autorski wstęp
- odpowiedzi
Całość należy przysłać najpóźniej 10 dni przed terminem konkursu na adres konkursy[maupa]biblionetka.pl

Konkursy dzielą się na duże i małe.
Duży konkurs to 20-30 dusiołków i 10-12 dni na ich rozpoznanie.
Konkurs mały zawiera 7-12 dusiołków, a na odpowiedzi jest 5-7 dni (w tym czasie trwania konkursu powinien być weekend).
W każdym konkursowym terminie można zorganizować konkurs duży lub mały, nie trzeba też (choć można) informować mnie z wyprzedzeniem o wybranym rodzaju konkursu.

4. Gotowy konkurs można też przysłać wcześniej. Trafi on wtedy na listę rezerwową i w przypadku jakichś problemów mogę zaproponować organizatorowi przeprowadzenie go znacznie wcześniej.

5. Ponieważ terminy są dość odległe, może się zdarzyć, że ktoś nie będzie mógł poprowadzić konkursu w uzgodnionym terminie. W takiej sytuacji proszę o jak najszybsze kontaktowanie się ze mną.

6. Konkurs mogą przygotować dwie osoby, ale w takim przypadku należy wyznaczyć „kapitana” zespołu – osobę, z którą uzgadniam sprawy organizacyjne, która odpowiada na maile konkursowiczów oraz przygotowuje i ogłasza listę laureatów.

7. Zasady punktacji organizator konkursu przypomina we wstępie. Zwykle przyznawane są punkty za poprawne podanie tytułu i autora książki. Jeżeli w konkursie pojawia się fragment wiersza lub opowiadania ze zbioru, organizator informuje, jaką odpowiedź uzna za wystarczającą (może prosić o podanie również tytułu zbioru). Do konkursowych fragmentów (wszystkich lub tylko kilku) można też przygotować pytania dodatkowe, odpowiedzi na te pytania są również punktowane.

8. Na pytania konkursowe nie odpowiadamy na Forum!
Odpowiedzi należy przesyłać na adres osoby przygotowującej konkurs; ona też odpowiada na maile, podaje rozwiązanie konkursu i jego wyniki oraz zawiadamia mnie, komu przyznać gwiazdkę zwycięzcy konkursu.

9. Nagrodą za udział w konkursie jest miejsce na liście laureatów i satysfakcja!
Szczęśliwcy mogą też wylosować nagrody książkowe.

Użytkownik: asia_ 01.09.2013 22:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Moi drodzy, mamy wrzesień... | asia_
I jeszcze jeden ważny komunikat: tak się złożyło, że w tej chwili wolny jest jeszcze pierwszy termin w październiku 2013. Można się zapisać!
Użytkownik: asia_ 03.09.2013 14:06 napisał(a):
Odpowiedź na: Moi drodzy, mamy wrzesień... | asia_
Zapisy trwają, ale rozkręcają się baaaardzo powoli. Czyżbyście chcieli, żeby w przyszłym roku konkursy pojawiały się tylko raz w miesiącu? ;)
Użytkownik: asia_ 04.09.2013 12:19 napisał(a):
Odpowiedź na: Moi drodzy, mamy wrzesień... | asia_
Intensywne konkursowe życie w ciągu ostatnich kilku lat spowodowało chyba nadmierne wyeksploatowanie tematów i fragmentów. W związku z tym w przyszłym roku konkursy będą się odbywać tylko raz w miesiącu. Ma to swoje plusy - więcej czasu na czytanie i... znajdowanie fragmentów do kolejnych konkursów :)

Mimo tej redukcji znalazłby się jeszcze jakiś wolny termin. Zapraszam!
Użytkownik: annmarie 05.09.2013 19:23 napisał(a):
Odpowiedź na: Moi drodzy, mamy wrzesień... | asia_
Czy jest gdzieś spis wszystkich konkursów, które były, a w sumie to ich tematów? Czy temat może się zdublować lub być nieco podobny do takiego, który już był?
Użytkownik: asia_ 06.09.2013 23:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy jest gdzieś spis wszy... | annmarie
Spis już Ci Paweł podał :) W zasadzie tematy nie powinny się powtarzać, ale jeśli interesuje Cię temat, który był już kilka lat temu, i chcesz wykorzystać inne książki niż w tym dawnym konkursie, to możesz negocjować ;)
Użytkownik: annmarie 07.09.2013 14:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Spis już Ci Paweł podał :... | asia_
Dzięki za informacje. Postaram się coś wymyślić.
Użytkownik: Neelith 07.09.2013 19:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Tematy konkursowe CZYTA... | Sznajper
Ranyjulek, ileż pracy! Chciałam jeszcze zauważyć, że jest sporo tematów, których wprawdzie jeszcze nie było w konkursie, ale zostały już zarezerwowane na bliżej nieokreśloną przyszłość. Ja sama dopiero za trzecim razem trafiłam w tytuł, który nie jest zarezerwowany :) Ale ponieważ takie zarezerwowane tematy powinny być dla przyszłych konkursowiczów niespodzianką, trzeba po prostu wymyślać i próbować!
Użytkownik: asia_ 10.09.2013 21:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Moi drodzy, mamy wrzesień... | asia_
I... koniec zapisów, mamy już organizatorów na każdy miesiąc :)