Dodany: 12.08.2013 19:47|Autor: diananana

Książki i okolice> Książki w szczególe> Zło (Guillou Jan)

Pytanie odnośnie Erika i Silverhielma

Witam wszystkich :)

"Zło" uważam za naprawdę dobrą książkę, przeczytałam jednym tchem, mimo że wielokrotnie żałowałam, że nie potrafię czytać szybciej, bo pozwoliłoby mi to wcześniej mieć za sobą co brutalniejsze fragmenty.

W związku z lekturą nasuwa mi się pytanie: co takiego Erik wyszeptał Silverhielmowi na stołówce? Wywarło to na niego naprawdę spory wpływ, cały dzień się nie odzywał, a sam Erik nawet Pierre'owi nie chciał zdradzić, czego dotyczyły wypowiedziane słowa. Tłumaczył, że bardzo mu wstyd.

Będę wdzięczna za odpowiedź : )
Pozdrawiam
diananana
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 14.08.2013 10:52 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam wszystkich :) "... | diananana
Też się nad tym zastanawiałem, a myślę, że trudno będzie dowiedzieć się prawdy - chyba że zapytamy autora, podobnież fabuła osnuta jest na jego własnych przeżyciach.

A to co prywatnie o tym myślę, to że była to wypowiedziana odpowiednim tonem groźba - może, że go zabije, a może że go w jakiś spektakularny sposób publicznie upokorzy? Erik wiele razy pokazał, że jest wystarczająco silny fizycznie i psychicznie, aby nie musiał się bać "Skittenhielma". Tyle tylko, że wolał mieć spokój, w końcu jego agresja i nienawiść była tylko reakcją na prześladowania.