Dodany: 22.11.2007 12:41|Autor: dorsz

Przepis na Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Przepis na Wrocławskie Promocje Dobrych Książek:
- około 60. dobrych wydawców
- około 50. zaproszonych wyśmienitych autorów
- 28 godzin darmowego wstępu (od czwartku do niedzieli),
- świadomość organizatorów, że dobry wydawca to nie zawsze bogaty wydawca,
- załoga nawiedzonych wolontariuszy, którzy starają się być zawsze i wszędzie na każde życzenie wydawców i czytelników,
- 300 % przychylności, wytrwałości i odpowiedzialności,
- oraz...odrobina szaleństwa.

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek zrodziły się z ogólnopolskiej imprezy – Spotkań Wydawców Dobrej Książki, które odbywały się zarówno na południu jak i północy kraju, w dużych miastach, takich jak Gdańsk, Kraków, Warszawa czy Wrocław. Jednak do chwili obecnej przetrwały tylko w stolicy Dolnego Śląska w dalszym ciągu promując dobrą i ambitną literaturę. Od siedmiu lat ich organizatorem jest Ośrodek Kultury i Sztuki - OKIS. W tym roku zaprasza od 29 listopada do 2 grudnia do wrocławskiej galerii Awangarda (ul. Wita Stwosza 32).

Zobacz, kto gdzie będzie się prezentował lub pobierz plan galerii Awangarda w formacie pdf.

Użytkownik: carmaniola 22.11.2007 18:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Przepis na Wrocławskie P... | dorsz
Drodzy moi! Tydzień został, a my nic!

Wygrzebałam, samolubnie oczywiście, parę interesujących imprez i ogłaszam nabór!

Sobota, 1 grudnia 2007

godz. 12.00 – 13.00 - Przygody Astrid – zanim została Astrid Lindgren. Wydawnictwo ZAKAMARKI zaprasza na wędrówkę po książkach i dzieciństwie pisarki (ABECADŁO).

[Sowo! Do boju! ;-)]

godz. 12.00 – 13.00 – na stoisku Wydawnictwa Literackiego (nr 50) Olga Tokarczuk podpisuje swoje książki, w tym najnowszy tytuł Bieguni.

godz. 14.00 – 15.00 – Prof. Jan Miodek podpisuje książkę Słowo jest w człowieku na stoisku Wydawnictwa Dolnośląskiego (nr 21).

godz. 14.20 – 15.20 – Spotkanie z Olgą Tokarczuk. Promocja jej najnowszej książki pt. Bieguni. Zaprasza Wydawnictwo Literackie. Z autorką rozmawia Karol Maliszewski. (Mały Salon Literacki).

godz. 15.00 – 16.00 – Jurij Andruchowycz podpisuje Egzotyczne ptaki i rośliny na stoisku Biura Literackiego (nr 12).

Słyszałam, że ten pan ma całe mnóstwo wielbicielek. Komu, komu?! ;-)

godz. 16.00 – 17.00 – Małgorzata Musierowicz podpisuje swoje książki na stoisku Wydawnictwa AKAPIT PRESS (nr 20).

godz. 17.00 – 18.00 – Wydawnictwo AKAPIT PRESS zaprasza na promocję nowego tytułu Małgorzaty Musierowicz Na gwiazdkę i spotkanie z autorką. (Duży Salon Literacki).

Nikt z wielbicieli świata stworzonego przez panią Musierowicz się nie skusi?! Nie wierzę! :-)

Czekam na chętnych. Sama się ani chybi zgubię, więc nie zostawiajcie mnie biednej na pastwę losu!
Użytkownik: belle 28.11.2007 18:51 napisał(a):
Odpowiedź na: Przepis na Wrocławskie P... | dorsz
Ja bym się chętnie wybrała na Przygody z Astrid
a tak poza BWA Awangardą to 15:15 Ryszard Kapuściński i jeszcze 15:30 -rozmowy z RK w sali Instytutu im.Jerzego Grotowskiego na Rynku