Dodany: 2007-05-16 19:35|Autor: Zazdroska

Niesamowite


Ta książka jest dla mnie niesamowita. Wokół słyszymy wciąż: narkomani, nie, narkotyki, nie, to niezdrowe, nie, to szkodliwe, nie, trucizna, nie, narkotyki, nie, złe towarzystwo, nie, nie i nie... A (może nie mnie, ale wielu) to wcale nie odstrasza, wręcz zaciekawia. Ta książka mówi o psychice młodej narkomanki, o skutkach nałogu, o tym, że nie mogła spełnić swych marzeń, o miłości w narkotykach, o tym, kim się staje człowiek, gdy zaczyna brać narkotyki.

Książka opowiada o narkomance z Berlina Zachodniego. Przedstawia problem wciąż aktualny, lecz nie mówiąc medycznie o chorobach, tylko o psychice narkomana. I to jest niezwykle ciekawe. Można niezwykle płakać nad tą książką. Ja sama czułam bezsilność, jakbym była w nałogu, czułam ten wstręt. Do czego? Do siebie samej. Bo czułam się, jakbym to JA była tą narkomanką. Nie Christiane. Nie. JA.

Niezwykle wciągająca książka.

Polecam!

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 58264
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 26
Użytkownik: bonsai 2007-05-17 20:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Ta książka jest dla mnie ... | Zazdroska
Pamiętam jak sama w szkole podstawowej pierwszy raz przeczytałam tą książkę. Jest rzeczywiście dobra, bo przypomina dokument a nie nudne i bezbarwne opowiadanie z fikcji rodem. Jest brutalna i może dlatego silnie działa na podświadomość. Pamiętam też że niedługo po tej książce sięgnęłam po następną też o tym samym...Pamiętnik narkomanki czy jakoś tak się nazywała. Generalne wrażenie było mdłe, a historia sama w sobie tendencyjna, no ale jak się ma 16 lat to nie jest się jeszcze zbyt krytycznym. Ogólnie myślę też że filmy takie jak Requiem dla snu też dobrze odzwierciedlają nastrój i tematykę uzależnień. Jeżeli jeszcze nie widziałaś, polecam ;)
Użytkownik: small_lucky 2007-05-18 21:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Pamiętam jak sama w szkol... | bonsai
Aha.... ja właśnie też oglądałam REQUIEM DLA SNU.. to wszystko jest wręcz wstrząsające jak nisko może upaść człowiek i w sumie nieświadomie,. a ludzie przecież nie do tego są stworzeni- do takich czynów.
pozdro
Użytkownik: ollaa 2007-05-19 13:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Ta książka jest dla mnie ... | Zazdroska
Pierwszy raz książkę tą przeczytałam w piątej klasie podstawówki. Zaskoczyła mnie szczerość i bezpośredniość treści. Tam nie ma żadnego potępiania narkomanów. Po prostu jest ukazany ich świat, ich zmartwienia. Ta książka pokazuje, że to są normalni ludzie, którym należy pomóc, a przynajmniej próbować.
I chociaż Christiane żyła w nieco innych czasach, nadal wiele osób jest w podobnej sytuacji.
Myślę, że warto przeczytać. Naprawdę wciąga. Każdy znajdzie w niej cos dla siebie. Można popłakać, można porozmyślać.
Użytkownik: madzia z 2007-05-22 20:48 napisał(a):
Odpowiedź na: Pierwszy raz książkę tą p... | ollaa
Tak, faktycznie wstrząsająca książka, czytałam ją kilka razy i oglądałam film. Rewelacja!
Użytkownik: EWELLYNA 2007-05-22 20:47 napisał(a):
Odpowiedź na: Ta książka jest dla mnie ... | Zazdroska
Ja tą ksiażke czytałam jakis czas temu. I musze przyznac ze mi sie bardzo podobała,polecam jeszcze "My rodzice dzieci z dworca ZOO". TAKIE KSIAZKI SA POTRZEBNE W NASZYM ZYCIU I WAZNE.ONE W JAKIS SPOSóB OTWIERAJA NAM OCZY NA RóZNE SYTUACJE żYCIOWE...
Użytkownik: madzia z 2007-05-22 20:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja tą ksiażke czytałam ja... | EWELLYNA
Tak, "My rodzice"... przerabiałam na studiach, też super.
Użytkownik: neutrinO7O1 2007-05-22 21:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Ta książka jest dla mnie ... | Zazdroska
Książkę przeczytałem dwa razy. Pierwszy raz w wieku kilkunastu lat, drugi raz po kilukunastu latach, kiedy czułem się odpowiedzialny za pewną kilkunastoletnią osobę. Mało jest książek, które w tak sugestywny i przekonujący sposób opisywałyby totalne uzależnienie. Jest tak, że jeśli jesteś w stanie sobie owo uzależnienie wyobrazić i wyobrażasz je sobie, pojawia się trudny do opanowania lęk. W końcu wyobrażnia też jest uzależniona. W sumie to nawet chyba nie zawsze pozostają resztki świadomości tego co się dzieje. Ale nawet jeśli pozostają, to nie są w stanie nic zrobić. W pewnym sensie, jeśli nie możesz liczyć na pomoc innego człowieka, to jest to równie koszmarne jak totalny paraliż ciała. Niewątpliwie żyjemy w lepszych czasach, w czasach większej świadomości społecznej. Książka ma jednak przekaz uniwersalny. Zresztą nie napisała jej główna bohaterka. Napisana została przez ludzi znającyh temat
Użytkownik: Black Katja 2007-05-25 17:51 napisał(a):
Odpowiedź na: Ta książka jest dla mnie ... | Zazdroska
W dzisiejszych czasach lekarze, dorośli itd. mówią narkotykom NIE! A od wielu lat wiadomo, że zakazany owoc smakuje najlepiej. Podobno nie ocenia się książki po okładce, ale ja właśnie tak postąpiłam. Zaintrygowana dość kontrowersyjnym obrazkom zaczęłam czytać. I nie pożałowałam. Książka jest godna polecenia. Niekonwencjonalność i pewnego rodzaju prawdziwość porusza.
Po przeczytaniu wiedziałam już wiele o uzależnieniu i walce jak z niego wyjść. Co najmniej 2-3 razy powracam. Książka stoi na honorowym miejscu w mojej prywatnej bibliotece.
Użytkownik: patka92 2007-05-26 12:19 napisał(a):
Odpowiedź na: Ta książka jest dla mnie ... | Zazdroska
Ta książka była po prostu boska. Czytałam ją już tysiące razy i jeszcze mi się nie znudziła. Teraz mam zamiar obejrzeć jeszcze film, bo w sumie niedawno dowiedziałam się, że w ogóle jest ;pp
Uważam, że każdy młody i nie tylko człowiek powinnien tą książkę przeczytać ;))
Użytkownik: Avaritia 2007-05-28 19:39 napisał(a):
Odpowiedź na: Ta książka jest dla mnie ... | Zazdroska
Książka wstrząsnęła mną do głębi. Czytałam ją, jak miałam 13 lat i być może wielu rzeczy nie rozumiałam, ale mimo wszystko w tamtym czasie byłam pod wielkim wrażeniem i w równie wielkim szoku.
Prawdziwość opisów i tematyka - niby nam znana, lecz jednak tak odległa od ogólnych wyobrażeń - są niezwykle wstrząsające i poruszające.
Serdecznie polecam.
Użytkownik: hidden_g0at 2007-05-28 21:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Ta książka jest dla mnie ... | Zazdroska
Bardzo ciekawa lektura. W czasach gimnazjalno-licealnych zaczytywałem się w takich rzeczach. Miłe wspomnienia pozostały... miłe - nie najlepsze słowo. Dobra rzecz i lektury godna. Szczególnie, że czyta się łatwo i szybko.
Użytkownik: hidden_g0at 2007-05-28 21:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Bardzo ciekawa lektura. W... | hidden_g0at
Przy okazji: polecam też sięgnięcie po "Ucieczka z piekła: Pamiętnik satanisty" Lucasa. Rzecz ohydna, dająca w twarz i mam nadzieję, że fikcyjna. Czytałem z rok temu i długo będę pamiętał - szczególnie UWAGA <obleśny spoiler> zjadanie żywego chomika </obleśny spoiler>. A fuj, słabo się robi.
Użytkownik: czarna208 2007-06-03 22:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Ta książka jest dla mnie ... | Zazdroska
czulam dokladnie to samo, to wszystko co tam napisalas...
tez czulam sie jakbym byla nia, jakbym to ja tam byla a teraz w kolko mam glupie mysli.. .czuje sie jakbym byla narkomanka bez narkotykow
Użytkownik: Zazdroska 2007-06-05 19:24 napisał(a):
Odpowiedź na: czulam dokladnie to samo,... | czarna208
Dobrze, że bez... ;)
Użytkownik: czarna208 2007-06-17 13:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Dobrze, że bez... ;) | Zazdroska
hej wiesz co napisalam do ciebie na poczte, jezeli nie przeczytalas to moglabys to zrobic i odpisac, bardzo bym chciala z toba popisac bo odczuwasz to samo
Użytkownik: Zazdroska 2007-06-17 19:35 napisał(a):
Odpowiedź na: hej wiesz co napisalam do... | czarna208
Ach, no tak. Przepraszam, że nie odpisywałam tak długo, ale poprostu byłam na wycieczce i ne miałam długo dostepu do internetu. Książka ta tak jak napisałam miała na mnie taki właśnie wpływ. Może się to wydawać dziwne ze względu na styl pisania autora. Książka jest pisana niezwykle wprost, bez komentarzy - jak streszczenie stanu pacjentki - narkomanki przez lekarza. Czasem nawet dość oschle. Wszystko prosto i wprost i to chyba wywołuje takie wrażenie.
Użytkownik: illonaaa 2007-06-20 09:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Ta książka jest dla mnie ... | Zazdroska
Wydaje mi się że Twój zachwyt tą książką jest przesadzony.Ja nie dostrzegam tych wszystkich walorów,które tak skrupulatnie wytykasz.
Dla mnie ta książka jest anonimowa.Jeżeli zapytamy bibliotekarza o książki o narkotykach bądź narkomanach wskaże nam wypchaną po brzegi półkę.
W kategorii "narkomani" rzeczywiście "Dzieci z dworca z.o.o" błyszczą na tle pozostałych,o tej samej tematyce...
Użytkownik: Iw'onka 2007-06-20 09:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Wydaje mi się że Twój zac... | illonaaa
Jeżeli chcesz poczytać o psychice narkomana, prawdziwej ścieżce jego umysłu w nałogu i na odwyku, przeczytaj książkę "Milion małych kawałków" James'a Frey'a.
Pozdrawiam.
Użytkownik: Zazdroska 2007-06-20 15:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Wydaje mi się że Twój zac... | illonaaa
Oczywiście. Nie docweniam może tej książki w walorach... Powiedzmy: literackich. Zrobiła na mnie niezwykłe wrażenie poprzez moje WŁASNE odczucia. Żadna inna książka o narkomanach nie sprawiła na mnie jak dotąd większego wrażenia i nie sądzę by mogła zrobić.
Użytkownik: czarna208 2007-06-20 16:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Oczywiście. Nie docweniam... | Zazdroska
tak masz racje, co prawda jestem mloda i nie czytalam jeszcze duzo ksiazek ale ta najbardziej zostala w mojej pamieci i niestety nie moge wydostac sie od glupich mysli typu "ciekawe jak to smakuje" "ciekawe jak to jest " ale mam nadzieje ze nigdy sie nie dowiem
Użytkownik: kajka94 2007-07-22 11:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Ta książka jest dla mnie ... | Zazdroska
dwa razy przeczytalam tę niesamowitą książkę, która wprowadza w świat narkomanii. Szczerze zaintrygowała mnie sposobem jakim została napisana. Christine ukazuje świat narkomanii poprzez jej zaciekawienie i ogromny szacunek do narkomanów. Wszyscy którzy brali już heroinę są dla niej ideałami do naśladowania. Czytając tą książkę bardzo łatwo jest wcielić sie w nią jako główna bohaterka.Miałam tak kiedy ją czytałam za każdym zdaniem opisującym dzień narkomana to jak oddawali swoje ciała dla narkotyków, wyobrażałam sobie co zrobiłabym na miejscu Christine, jak bym sie zachowała, czy też tak bardzo interesowaliby mnie narkomani? na te pytania nikt nie umie sobie odpowiedzieć bo nie potrafimy przewidzieć zachowań i przyszłości. Gorąco polecam tę książkę, szczególnie dla młodych ludzi.
Użytkownik: ona17 2007-08-12 12:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Ta książka jest dla mnie ... | Zazdroska
Polecam wszystkim młodym czytelniką tą książkę. Jest bardzo ciekawa i opowiada o mlodych narkomanach. Czta sie ja bardzo dobrze i co najwazniejsze nie jest nudna i nie musisz jej czytac w jakis meczarniach.
POLECAM!
Użytkownik: czarna208 2007-08-21 15:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Polecam wszystkim młodym ... | ona17
ja chyba jednak bym jej nie polecala mlodym, sama widze jak skonczylo sie moje czytanie tej ksiazki...ciagle mysle jakby to bylo gdybym ja moze brala? i z tego co widze coraz blizej mi do poznania tego pytania
Użytkownik: justyna_kiss 2007-11-21 23:09 napisał(a):
Odpowiedź na: ja chyba jednak bym jej n... | czarna208
Mnie także ta ksiazka bardzo sie podobała. Po jej przeczytaniu czesto zastanawialam sie nadtym jak ta mala dziewczynka bo przeciez na poczatku swej drogi z cpaniem miala zaledwie 12 lat, mogła wogole zaczac zarzywac co ja do tego sklonilo, co bylo glowna przyczyna? Problemy w domu, chcec odciecia sie od rzeczywistosci, wkrecenie sie do paczki poczatkowo palacych hasz czy po prostu zwykla ciekawosc. W trakcie czytaniu tej ksizki zawsze mialam nadzieje ze w koncu uda jej sie rzucic ten nalog. Przeczytalam juz kilka ksiazek o tej tematyce lecz ta mi sie najbardziej spodobala bo w jakis niewiadomy sposob gleboko zapadla mi w pamieci.
Użytkownik: monika333 2008-08-12 13:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Ta książka jest dla mnie ... | Zazdroska
Muszę przyznać, że przeczytałam kilka książek na temat uzależnień i narkotyków, jednak żadna nie wstrząsnęła mną tak bardzo, jak "My dzieci z dworca Zoo". W "Pamiętniku narkomanki" znalazłam tylko suche fakty. Brakowało w niej emocji oraz odczuć, jakie przeżywała główna bohaterka. Czytając "My dzieci z dworca Zoo" uzmysłowiłam sobie, czym tak naprawdę jest uzależnienie, narkotyki.Książka zmusza do refleksji, wzrusza, zaciekawia.

Gorąco polecam, wszystkim, którzy chcą poznać świat osoby uzależnionej, jej rodziny, bliskich.
Użytkownik: keiti19937 2008-12-03 21:37 napisał(a):
Odpowiedź na: Ta książka jest dla mnie ... | Zazdroska
Właśnie ostatnio zastanawiam się dlaczego tak wielu młodych ludzi sięga po narkotyki? Często bywa że chce być się zakceptowanym przez rówieśników. Książka ta daje wiele do myślenia. Tacy ludzie potrzebują pomocy i wołają o pomoc ale my często ich nie słyszymy polecam do przeczytania
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: