Dodany: 02.03.2006 22:03|Autor: carrie{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!

Pan Feynman i ostatnie drzwi - aktualnie w czytaniu

Teraz w czytaniu mam:

- "Ostatnie drzwi przed niebem" Koontza, dawno nic nie czytałam jego autorstwa i się odważyłam, i nie wiem, czy to był dobry pomysł. Akcja zapowiada się interesująco, ale książka jest gruba, nie uporałam się jeszcze nawet z ćwiartką, a autor już zaczyna przynudzać. Wierzcie mi, LUBIĘ grube książki. Ale przegadanych nie. Pociesza mnie tylko, że tłumaczenia dokonała pani Maciejka Mazan, której przekłady bardzo cenię - autor nudzi, ale styl nie zgrzyta, a nawet miejscami przyjemnie zaskakuje :)
Czy można gdzieś znaleźć spis książek pod kątem tłumacza? Nawiasem mówiąc, te tomy o Stephanie Plum, które tłumaczyła pani Mazan, są zdecydowanie najlepsze :)

- "Pan raczy żartować, panie Feynman!" - o dziwo, biblioteka to miała i wypożyczyła, więc się zaczytuję i podoba mi się bardzo. Co prawda tak z 1/3 doświadczeń i teorii zupełnie nie rozumiem, ale nic to, i tak książka jest fajna :) Chichotałam nad nią w tramwaju [fragment o tym, jak młody Feynman zgłaszał się do udziału w badaniach nad hipnozą], a to jest u mnie wskaźnik wysokiego zadowolenia :) Jak skończę, to się wypowiem szerzej.

Użytkownik: verdiana 03.03.2006 01:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Teraz w czytaniu mam: ... | carrie{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!
Jakże Ci zazdroszczę wściekle... Pewnie nie możesz jej dłużej trzymać, co? :>
Użytkownik: carrie{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które! 03.03.2006 11:47 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakże Ci zazdroszczę wści... | verdiana
O Feynmanie mówisz? :) Wypożyczyłam we wtorek albo środę, w weekend skończę czytać [albo jeszcze dziś], termin trzymania książek mam chyba miesięczny. Możemy negocjować ;)
Użytkownik: verdiana 03.03.2006 17:31 napisał(a):
Odpowiedź na: O Feynmanie mówisz? :) Wy... | carrie{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!
Buu, to nie wiem, jak się wyrobimy. :(( Od 5 do 18 III będę miało dostępna, KR przyjeżdża... chyba że w tygodniu w jakiś wolny dzien. :-))
Użytkownik: Agis 03.03.2006 10:40 napisał(a):
"Pan raczy żartować..." to jeszcze można było gdzieś znaleźć, za to drugiej części ani rusz. :-(
Użytkownik: carrie{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które! 03.03.2006 11:46 napisał(a):
Odpowiedź na: "Pan raczy żartować.... | Agis
W mojej bibliotece jest i druga, ale pani powiedziała, że nie tak dobra, jak pierwsza. Sprawdzę przy następnej okazji :)