Dodany: 14.07.2005 12:58|Autor: DeaDe

Kultura i sztuka> Muzyka

Muzyka


Jakiej muzyki słuchacie?

Ja może podam piątkę moich ulubionych zespołów:

Iron Maiden
Judas Priest
Children Of Bodom
Bruce Dickinson
Halford
Wyświetleń: 106699
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 107
Użytkownik: bejbe 14.07.2005 13:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
Ja głównie Metallica, Blind Guardian i tym podobne, poza tym jeszcze cały dorobek polskiej muzyki typu Hey i Nosowska, T.Love, Lady Pank i wszelkie pokrewne... :)
Użytkownik: Marsia 15.07.2005 17:52 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja głównie Metallica, Bli... | bejbe
no HEY jest fajny , T.Love ... też :)
Użytkownik: kawiarenka 18.04.2008 14:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja głównie Metallica, Bli... | bejbe
Ja osobiście wole słuchać piosenek polskich wykonawców jak np. Fell:)
Użytkownik: Daria_M 08.05.2008 14:51 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja głównie Metallica, Bli... | bejbe
A ja bardzo różnorodnej muzyki:)Hey i Nosowska napewno tak:)...dotego Placebo, Radiohed, M. Buble,jazz....i wiele ciekawych innych rożności.
Wśród stacji radiowych to " Trójka", a wśród stacji internetowych Radio Młody Wrocław. Stacji z Wrocławia tak, jak ja no i prezentującej bardzo różnorodną muzykę, słychać, że tworzą ją zapaleńcy:)))

www.radio.mlody.wroclaw.pl
Użytkownik: maggie2 14.07.2005 14:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
A byliście na koncercie Iron Maiden we Wrocławiu. Ja tak - rewelacja. To był jeden z najlepszych koncertów jakie w życiu widziałam :-)
Użytkownik: jakozak 14.07.2005 14:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
Jestem troszkę do tyłu podług Was.
Słucham przede wszystkim pięknej muzyki filmowej, typu 1492 podbój raju - Vangelisa, czy Ostatni Mohikanin, Tajemnice Sahary - Morricone ale także Gorączka sobotniej nocy - Bee Gees.
Zachwycam się: Pinkfloyd (wszystko), Budka Suflera - niemalże wszystko, Bajm - niemalże wszystko, Anna German, Quenn, Enigma. Sporo byłoby tego wyliczania.Muzyka poważna, ale tylko taka w typie Bolera - Ravela, czy Walców Straussa.. Generalnie: piękna muzyka, piękne teksty, piękne głosy.
Użytkownik: bejbe 14.07.2005 15:21 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
A ja tak poza tym jeszcze opera. Doświadczenie mam niewielkie, ale jak narazie głównie muzyka filmowa z "Upiora Opery", przepiękna. ;)
Użytkownik: DeaDe 14.07.2005 17:00 napisał(a):
Odpowiedź na: A ja tak poza tym jeszcze... | bejbe
Iron Maiden - Phantom Of The Opera :D oł jeeee.

Pink Floydów też lubię, ale teraz u mnie leci Blind Guardian - NAAAAAJTFOOOOOOOL :P.
Użytkownik: bejbe 15.07.2005 09:17 napisał(a):
Odpowiedź na: Iron Maiden - Phantom Of ... | DeaDe
Najtfola też lubię, chociaż bardziej mi się podobało "In the forest" - "tumorooł łil tejk as ełej, far from hołm..." :p
Użytkownik: firedrake 15.07.2005 11:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Najtfola też lubię, choci... | bejbe
Hehe Bards Song to klasyk :)
Użytkownik: firedrake 14.07.2005 22:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
Njlepszą piątke to ciężko wymienić... Maiden bym tam umieścił ale z założeniem, że po Fear of the Dark zespół przestał istnieć, bo później zaczęli się pogrążać co zresztą niestety kontynuują. Co do nazw zespłów to jest tego całe mnóstwo, oto garść która przychodzi mi pierwsza do głowy: Angus, Aria, Attack, Axewitch, Blaspheme, Blind Guardian, Blood Good, Gamma Ray, Grim Reaper, Grave Digger, Heavy Load, Heretic, Iced Earth, Liege Lord, Lost Horizon, Mania, Mago De Oz, Omen, Rhapsody, Shok Paris, Skyclad, Sortilege, Tierra Santa, Tokyo Blade, Virgin Steele, X-Japan... Wszystko to Heavy począwszy od lat osiemdziesiątych po dziś dzień. Ponadto lubię klasykę, folk i muzykę dawną.
Użytkownik: Amhotep 15.07.2005 00:52 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
Mam wrażenie że taki temat już był, całkiem niedawno.
Użytkownik: safin 15.07.2005 09:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
Ja troszkę odstaję, ale to dobrze. Bo ja lubię Anastacia, Maroon 5, 3 Doors Down, Busted, Evanesence, a poza tym Łzy, Kasię Kowalską, Mylovitz (ale tylko jedną płytę) i muzyczne nowości, oraz przeboje lat 90'
Użytkownik: DeaDe 15.07.2005 12:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
Widzę, że prawie wszyscy słuchają rocka :). Ja mam całą dyskografię IM, brakuje mi dwóch płyt LIVE AFTER DEATH i PIECE OF MIND. Ma ktoś na sprzedaż (oczywiście oryginały!)?


* Chyba żartujesz? Brave New World jest wg Ciebie ciankie? A tak w ogóle DOD, BNW i SSOASS to moje ulubione płyty. I w ogóle mnie nie obchodzi co mówi większość.


W tym momencie słucham Guns n' Roses


Bard Song się mi kiedyś bardzo podobało. Teraz już mniej. Jest przereklamowane ;). Nightfall to prawdziwy przebój. Power metal ze szczyptą queenu ;).
Użytkownik: firedrake 15.07.2005 17:36 napisał(a):
Odpowiedź na: Widzę, że prawie wszyscy ... | DeaDe
Seven son of... to klasa a to co maiden wyprawia po powrocie dickinsona to popłuczyny (tak wokalnie jak i instrumentalnie) po czasach świetności. Raczej nigdy nie włącze ponownie ani brave ani dance (o tych z blazem nie mówiąc) mam setki ciekawszych, cóż nie nazwa sie liczy a muzyka :)
Użytkownik: Marsia 15.07.2005 17:51 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
muzyka ........ hymm hymm PUNK =:)
kocham prawie tak samo ja książeczki!
Jade na Woodstock - KSU ma być .
Użytkownik: antecorda 15.07.2005 20:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
Głownie lata '80. Przede wszystkim: Depeche Mode, ale raczej te starsze płyty, mniej więcej do "Music For The Masses". Potem już tylko powtarzali ten sam patent (jedynym wyjątkiem "Exciter", który jest prawdziwie ekscytujący!).

Poza tym jestem wiernym fanem Killing Joke, The Icicle Works, New Model Army, Porcupine Tree, Deine Lakaien, Petera Nootena, Sisters of Mercy, Kraftwerk, Bauhaus, Joy Division, Clan of Xymox, Classix Nouveaux, Dead Can Dance, Einstuerzende Neubauten. Ze starszych - Pink Floyd, King Crimson, The Soft Machine, Can, The Velvet Undergorund i solowy Lou Reed. Z nowszych - kompletnie nic, bo teraz nie komponuje się już muzyki, tylko składa z klocków jak lego. Nie dla mnie to!

Kiedyś słuchałem metalu, ale przestałem i nie żałuję. A to już zupełnie inny temat. :)))

Użytkownik: DeaDe 15.07.2005 21:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
A właśnie, że tu pasuje. Nie będziemy przecież zakładać osobnego topicu "Jak skończyłem z metalem". Opowiedz swą historię.
Użytkownik: antecorda 15.07.2005 21:49 napisał(a):
Odpowiedź na: A właśnie, że tu pasuje. ... | DeaDe
- Dzień dobry, jestem Bolek i jestem fanem metalu...
- Brawo Bolek!!!
- Brawo!
- Brawoooo!
- Chciałem opowiedzieć Wam moja historię o tym, jak zostałem i jak przestałem byc fanem metalu. Zacząłem go słuchać w liceum pod wpływem kolegów. Zacząłem od Bathorego, bo to nie była sieczka jak wszystko inne, ale miał wyraźnie zanzczony rytm i to mi się podobało. Niestety, z czasem zaczałęm się wciągać w to środowisko, zaczałem jeździć na koncerty i samemu spiewać w gotycko-metalowych kapelach. Nie zauważałem wcale, że ta muzyka bazuje na kilku, dosłownie kilku patentach, przetwarzanych bez końca. Nie zauwazyłem, że wiele tekstów bazuje na twórczości Miltona czy Baudelaire'a, albo na sagach skandynawskich, ale te nawiązania są najczęściej robione bezmyslnie i topornie. Nie zauważyłem wreszcie, że metal jest religią dla wielu jego fanów i że częściej spotykam się ze zjawiskiem fanatyzmu wśród tych ludzi niż choćby u punków czy grunge'owców. Z czasem jednak zaczęły otwierać mi sie oczy i zacząłem być krytyczny względem tego zjawiska, co spotkało się z wrogością moich długowłosych kolegów. Zostałem uznany za psychola i półgłówka (to te przyjemniejsze epitety) i stałem się towarzyskim pariasem. W tym czasie również przeżyłem konwersję, co jednoznacznie odgrodziło mnie od tej subkultury i muzyki. Od tamtej chwili mineło już parę lat. Dziś jestem szczęśliwym człowiekiem. Już nie czuję pociągu do headbangingu, ani do stage divingu. Terapia okazała się na tyle skuteczna, że mogę spokojnie zasypiać i normalnie żyć. Dziękuję wszystkim za wsparcie.

P.S. Mam nadzieję, że nie poczułeś się urażony. Sprowokowala mnie forma Twojej wypowiedzi: "Opowiedz swą historię". ;)))) I oczywiscie chodziło o cięższe gatunki metalu - death, doom, grind, thrash, gothic - tego typu. Nigdy nie lubiłem falsetów, nie trawię falsetów i dlatego NWOBHM nigdy na mnie nie zrobiło wrażenia.

Pozdrawiam
Użytkownik: firedrake 17.07.2005 11:16 napisał(a):
Odpowiedź na: - Dzień dobry, jestem Bol... | antecorda
Iron Maiden to falset? Nie wydaje mi się :)
Wiesz, idiotów wszędzie pełno a Ty akurat na takich trafiłeś, cóż... pech :) Dla mnie to nie religia, tylko muzyka, którą analizuję bądź kontempluję a niekiedy jedno i drugie zarazem.
To prawda są zespoły bazujące na kilku riffach lecz co z tego? Śmieję się z nich i tyle, a skupiam się głównie na takich zespołach, które mają coś do zaprezentowania, prowadzonych niejednokrotnie przez ludzi z muzycznym wykształceniem. Trzeba umieć szukać :) Że się tak kolokwialnie wyrażę: nie ma co w gównie rzeźbić tylko skupić należy się na rzeczach wartościowych, i tyczy się to wszystkich dziedzin życia :)
ps. Wiedziałeś Antecorda, że skomentuję Twoją wypowiedź, mam rację? Hehe

Użytkownik: antecorda 17.07.2005 11:27 napisał(a):
Odpowiedź na: Iron Maiden to falset? Ni... | firedrake
Hehehe! Wiedziałem! :))) Co do falsetów - nie mam ani Ciebie ani nikogo z BiblioNETki za idiotę. taka jest prawda - śpiewałem w wielu zespołach i wiem jak się "śpiewa dickinsonem" albo "halfordem". Wierz mi - gdyby oni śpiewali "gardłem" to ich kariera skończyła by się po wydaniu jednej płyty. To zadna złośliwość z mojej strony - tak się po prostu śpiewa! A fachowo nazywa się taki spiew - falsetem albo dyszkantem - w zależności od stopnia cieniowania głosu.
Rozumiem, że Ty tak podchodzisz do metalu, ale z moich obserwacji jesteś raczej wyjątkiem niz regułą. To właśnie chciałem powiedzieć.

Pozdrawiam
Użytkownik: emilyb 15.07.2005 21:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
A myślałam, że tylko ja słucham rocka:) Co do ulubionych zespołów, to oczywiście klasyka, czyli Metallica, dalej Led Zeppelin, Guns'n'Roses, Pink Floyd, Children of Bodom (chociaż znam tylko kilka piosenek, ale i tak mi sie podoba:)), czasem lubię sobie posłuchać Nirvany i Pearl Jam, a z polskich, to Kult, Róże Europy i może Myslovitz.
Użytkownik: DeaDe 16.07.2005 12:19 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
Jaka tam z Mety klasyka?? Coż to jest zrobić trzy dobre płyty? Klasyka to Black Sabbath, Judas Priest i oczywiście największa legenda metalu: Iron Maiden. Metallica jest po prostu przereklamowana, a o tej najnowszej płycie to się już nie mam zamiaru dziś wypowiadać. Metallica - 4-/6.

Dziś mam dzień rockowy i słucham:
Guns n' Roses
Aerosmith
Pink Floyd
Queen
Audioslave
Lordi (dla urozmaicenia ;)
Użytkownik: emilyb 16.07.2005 14:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Jaka tam z Mety klasyka??... | DeaDe
Jako zagorzała fanka, poczuwam się do obowiązku bronić mojego ukochanego zespołu. "Metallica jest po prostu przereklamowana" - nieprawda. Znaczy może i prawda, ale w tym znaczeniu, że zespół swoim świetnym graniem sam robi sobie reklamę. A co do nowszych albumów... Tu mogę się zgodzić. (Nawet U2 ostatnio trochę nie wyszło to Vertigo.) Ale coś jakby legenda nadal otacza Metallicę, a "the memory remains":)
Użytkownik: DeaDe 16.07.2005 19:53 napisał(a):
Odpowiedź na: Jako zagorzała fanka, poc... | emilyb
Metallica jest przereklamowana i nie zasłużyła sobie na to świetnym graniem. Udowodnić trzeba coś co jest, nie coś czego nima ;]. Więc ty walnij referat czemu Meta jest niby debest.
Użytkownik: Humren 16.07.2005 20:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Metallica jest przereklam... | DeaDe
Wtrące się, że takie utwory jak Nothing Else Matters, Master of Puppets, Fade to Black, One itd. itd. są poprostu genialne, a że jest ich sporo to znaczy, ze Metallica jednak zasluzyla sobie swietnym graniem.
Inna sprawa, ze ostatnich kilka albumow jest komercyjnych=beznadziejnych=przereklamowanych, a legendy maja kilo żelu na swoich krótkich wlosach.
Użytkownik: DeaDe 17.07.2005 22:48 napisał(a):
Odpowiedź na: Wtrące się, że takie utwo... | Humren
Dziesięć to jest sporo?Halford, Dickinson... Nie ważne czym śpiewają, ważne jak śpiewają. A robią to lepiej niż ktokolwiek. I nie ma tu roboty żadnych maszyn. Swoją świetność udowadniają na koncertach. Ja obecnie śpiewam w zespole metalowym i wiem, że liczy się końcowy efekt piosenki, byle tylko nie było plagiatu i monotonności.
Użytkownik: Humren 18.07.2005 00:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Dziesięć to jest sporo? ... | DeaDe
Nie możesz mówić "A robią to lepiej niż ktokolwiek.".
Kazdy ma swoje zdanie, swój gust, a "De gustibus non est disputandum."
Np. dla mnie najlepszy głos ma Tilo Wolff z zespołu Lacrimosa. W takim razie wypisz mi 10 utworów Iron Maiden albo Bruce'a Dickinsona solowego, które są powszechnie uznawane ze "genialne". Podkreślam "powszechnie", bo osobiste odczucia to co innego. Nie będzie dużo więcej/dużo mniej niż w przypadku Metallicy, a wkoncu obydwa zespoly uznawane sa za swietne. Ale wkoncu chodzi o to czy, cos sie podoba, czy nie, a obydwa zespoły sie podobają. A podobają się nie dlatego, że są przereklamowane (bo teraz Metallica traci swoich prawdziwych fanow), ale dlatego że świetnie grali=podobali się.
A tak w ogóle bardzo lubie IM.
Użytkownik: antecorda 18.07.2005 05:52 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie możesz mówić "A ... | Humren
A jaki procent głosów będzie można nazwać "powszechnym uznaniem"? 70%, 80%, czy może 90%? Zabroniłeś Mortimerdolianowi wyrazać jego zdanie, ale sam narzuciłeś swoje, twierdząc, że najlepszym głosem legitymuje się Tilo Wolf z Lacrimosy.

Jeśli chodzi o scisłość, to Dickinson czy Halford prezentują o niebo wyższy warsztat wykonawczy od Tilo (a słyszałem ich wszystkich), ale jeśli chodzi o gusta, to - jak słusznie wspomniałeś - nie dyskutuje się o nich, a w każdym razie nie powinno sie narzucać swego zdania interlokutorowi. Co o tym sądzisz?

Użytkownik: Humren 18.07.2005 10:10 napisał(a):
Odpowiedź na: A jaki procent głosów będ... | antecorda
Z 76,27% wystarczy ;)Ale po co nam szczegółowe dane statystyczne? My tu nie opracowujemy definicji "powszechnego uznania".
Nie nie nie. Mortimerdolian napisał, że oni SĄ najlepsi. Ja napisalem: "Np. DLA MNIE najlepszy głos ma Tilo Wolff" Szczególnie zwróciłęm uwagę, żeby nie pominąć "Dla mnie"...
Prawda, ze warsztat wykonawczy "maja o niebo wiekszy", ale jakos sobie nie wyobrazam Tilo spiewajacego, jak to nazwaliscie, "Dickinsonem"...
Dla mnie najlepszy to polaczenie warsztatu z "podobaniem się" mnie.
"...a w każdym razie nie powinno sie narzucać swego zdania interlokutorowi." Pokaż mi miejsce w moim poście, w którym cokolwiek komukolwiek narzucałem. Moze tylko to, że wydaje mi się, że Metallica to kultowy zepol, ktory zasluzyl graniem na wizytókę "świetny". Ale odpowiednio to uargumentowalem.
A tak w ogóle jestem dekonstrukcjonistą i w mojej naturze jest "czepianie się", niezaleznie od mojej subobiektywnej oceny...
Użytkownik: emilyb 19.07.2005 22:37 napisał(a):
Odpowiedź na: Metallica jest przereklam... | DeaDe
Referatu nie mam zamiaru pisać, ale sam powiedziałeś, że według Ciebie zrobiła trzy dobre płyty, a to przecież już coś... Poza tym gusta gustami, ale nie można zaprzeczyć, że to klasyka. Co pierwsze przychodzi na myśl po rzuceniu hasła "metal"? Sądzę, że większości właśnie Metallica...
Użytkownik: emilyb 19.07.2005 22:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Referatu nie mam zamiaru ... | emilyb
To była oczywiście odpowiedź dla MortimerdoliaNa:)
Użytkownik: def 19.07.2005 22:53 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
Nikt już nie słucha jazzu?
Użytkownik: Amhotep 20.07.2005 02:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Nikt już nie słucha jazzu... | def
Szczerze mówiąc jakiegoś specjalnego zamiłowania do jazzu nie mam, w tym sensie że nia znam żadnych wykonawców współczesnych, ale lubię sobie czasem puścić radio internetowe z jazzem, bardzo przyjemna sprawa.
Użytkownik: Humren 20.07.2005 08:56 napisał(a):
Odpowiedź na: Nikt już nie słucha jazzu... | def
Ja słuchm!!!! Uwielbiam Cannonballa (WORK SONG!!! w wykonaniu Bena Webstera - najlepsza solówka EVER)
Użytkownik: def 20.07.2005 11:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja słuchm!!!! Uwielbiam C... | Humren
też lubię Cannonballa :] ale nad najlepszą solówką "ever" muszę się zastanowić
Użytkownik: Maxim212 20.07.2005 14:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
Słucham różnej muzyki, ale najbardziej odpowiada mi twórczość Chopina. Szczególnie gdy gra kotś tak wspaniały jak Artur Rubinstein.
Użytkownik: DeaDe 21.07.2005 17:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
Antec:

Gust gustem, ale da się wywnioskować chyba kto jest lepszy technicznie? kto ma większą skalę głosu? kto ma potężniejszy głos i kto jest lepszy technicznie? w żadnym punkcie nie wygra gościu z lacrimosy ani z dickinsonem ani z halfordem.


Emily:

większość myli w ogóle te dwa pojęcia: "metal" i "metallica" i to tylko i wyłącznie ze względu na podobieństwo tych słów :].


nie napiszę oczywiście tej 10. dla mnie większość utworów jest genialna i żal mi będzie tych, których nie wymieniłem ;). zespół ocenia się za całokształt, a nie za kilka bardzo dobrych piosenek; jak w wypadku metalliki.
Użytkownik: firedrake 21.07.2005 18:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Antec: Gust gustem, al... | DeaDe
Da sie wywnioskowąć kto jest lepszy techcznie bądź kto ma większa skalę ale to nie koniecznie musi być żelazny wyznacznik. Niejednokrotnie spotkałem się z tym, że słabsi technicznie wokaliści robili lepsze wrażenie ogólne od tych z większymi możliwościami. Głos to nie wielkość fizyczna którą można zmierzyć.

A z Metallicą mocno przesadzasz, prawda to, że teraz są to popłuczyny po starym zespole a panom muzykom w głowach się popieprzyło i poszli na stare lata na łatwy pieniądz. Nie zmienie to jednak faktu, że do "czarnego albumu" (włącznie lub nie, to zależy) Metallica nagrywła bardzo dobre, jak najbardziej metalowe płyty, które inspirowaly nie jednego młodego człowieka który później postanowił związać życie z muzyką i grają dziś w szanowanych zespołach.

Dziwi mnie też trochę, że zdaje sie nie dostrzegasz faktu, że Dickinson śpiewa teraz na pół gwizdka, nie robi tego pełnym gardłem, jak za czasów świetności. Dziś Maiden to ułamek starej kapeli. Prawda jest taka, że dziś, tak Maiden jak i Metallica, nagrywają płyty dla pieniędzy z tym, że Maiden nie sprzedał swych, powiedzmy, ideałów, a Metallica spłukała się z nich do cna :)
Użytkownik: Humren 21.07.2005 22:30 napisał(a):
Odpowiedź na: Da sie wywnioskowąć kto j... | firedrake
Do pierwszego akapitu - dokładnie o tym pisałem. A co do skali, to właśnie Tilo ma dużą skalę, ale technicznie jest słaby, ale technika nie jest mu potrzebna do niczego. Zreszta wystarczy ze czysto spiewa, nietylko na płytach, ale i na koncertach.

Do trzeciego akapitu - na ostatniąpłytę IM utwory zostale napisane przez wszystkich, a nie przez basistę (pisze "basiste", bo boję się zrobić literówki ;) ), a co tu ukrywać, to właśnie on stworzył cały klimat IM...


Sprostowanie do mojego wczesniejszego posta - najlepsza solowka EVER, to nie solo Webstera, ale pierwsze solo fortepianowe :)

A tak poza tym ja najbardziej lubię Chopina, ale jeszcze napisze o tym kogo lubie, a kogo nie...
Użytkownik: DeaDe 23.07.2005 21:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Da sie wywnioskowąć kto j... | firedrake
Maiden nagrywa płyty i dla pieniędzy (tak jak wszystkie inne zespoły) i dlatego, że chcą tego fani. Wszyscy wiedzą, że stać ich jeszcze na dobre granie, więc ci robią nowe albumy, a wiedzą, że jeżeli chcą zakończyć karierę jako legenda heavy metalu, to nie mogą robić ich na odwal się.


Metallica nagrywa płyty i dla pieniędzy (tak jak wszystkie inne zespoły). Wszyscy, którzy słyszeli pierwsze cztery albumy mają nadzieję, że stać ich jeszcze na dobre granie. Metallica więc nagrywa nowe płyty, ale okazuje się, że są one beznadziejne. Jaki więc wniosek? Metallica jest okrutnym zespołem, który jest doskonałym przykładem zarabiania na fanach w bardzo ordynarny sposób ;))) albo Metallica jest po prostu ciankim zespołem, który nie umie nagrać więcej dobrych albumów.


"Prawda jest taka, że dziś, tak Maiden jak i Metallica, nagrywają płyty dla pieniędzy z tym, że Maiden nie sprzedał swych, powiedzmy, ideałów, a Metallica spłukała się z nich do cna :)"

Proszę o jakiś dowód. Bo ja jestem przekonany, że to IM nagrywa teraz przynajmniej sześć razy lepsze płyty i na pewno nie sprzedają się one aż tak słabo w porównaniu z Metą, która wyrobiła sobie takie dobre zdanie wśród tylu ludzi na świecie, komercyjnym (nie mówię, że słabym, ale jak słyszysz, że jakaś piosenka idzie w radiu i każdy jeden ją zna, to kawałek po prostu staje się taką britnej) graniem.

Użytkownik: firedrake 23.07.2005 22:06 napisał(a):
Odpowiedź na: Maiden nagrywa płyty i dl... | DeaDe
"Maiden nagrywa płyty i dla pieniędzy (tak jak wszystkie inne zespoły) i dlatego, że chcą tego fani."
Po pierwsze, co znaczy tak jak inne zespoły? Ogromna większość ma zgrania niewiele i parać musi się innymi zajęciami by utrzymać rodziny. Maiden to ewenement, który jakiej płyty by nie nagrał, nie mówię o zmianie stylu, zostanie przyjęta z poklaskiem większości. Jednak spójrz na elektorat brytyjczyków, lwia część to małoletni, nie mówie, że źle, jednak fani weterani w większości nie przyjmują nowych wydawnictw dziewicy z entuzjazmem? Dlaczego? Bo to już nie ten zespół, koncerty owszem, mimo wieku jest ogień na scenie ale jeśli o nowe kompozycje chodzi to dla mnie są to konwulsyjne podrygi przygasającej legendy. Aczkolwiek jako zespół generalnie maiden stawiam na najwyższych szczeblach, żeby nie było co do tego wątpliwości :).

Dickinson wrócił do maiden dla pieniędzy, z tego samego powodu nagrywają kolejne krążki, dziewica to maszynka do robienie pieniędzy a muzycy bez wątpienia lubią swoją robotę i chwała im za to, jednak dni swietności minęły, niestety. Uświadamiam to sobie za każdym razem gdy słucham nowych i starych krążków.
Nie bez powodu krąży określenie money maiden.

Metallica to sprawa inna, chłopaki oddali swe rzyci za talary i wskoczyli na numetal, czyli coś, by uderzyć w gusta zbunowanych małolatów. Co do starych krążków to kwestia gustu więc sprzeczać się nie ma o co.

Twój ostatni akapit nieco mnie dziwi. Poza tym nie rozumiem czegoś, IM nagrywa sześć razy lepsze płyty od czego? Od swoich starszych krążków czy od M? I czy sprzedaż bierzesz za wyznacznik jakości? Bo za chwilę piszesz o minusach utworów popularnych w radio.
Zresztą utwory obu zespołów są równie dobrze znane ludziom. Powód? Duża popularność takiej muzyki w latach 80-tych. Żadna komercja, oni nie grali wtedy tego co puszczło się w radio, to w radio grali to co oni komponowali... teraz to już różnie z muzykami bywa, nawet rockowymi i metalowymi.
Użytkownik: antecorda 24.07.2005 07:38 napisał(a):
Odpowiedź na: "Maiden nagrywa płyt... | firedrake
Cała ta dyskusja jest prawdopodobnie bezcelowa. Wszyscy przyznają, że zarówno Maiden jak i Metallica "zdradziły" swoje ideały tyle, że nie możecie dojść do porozumienia: kto "zdradził" w lepszym stylu. Może to Was pogodzi:

Wszystkie zespoły muzyczne powstałe z buntu młodych ich członków (niezależnie od gatunku uprawianej muzyki) zaczynają od przekładania na język dźwięków samych siebie, swoich ideałów, swoich fascynacji muzycznych. Z czasem jednak dorośleją i zmieniają się. Zaczynają żyć w środowisku muzycznym i co najważniejsze - zauważać, że ci z "przeciwnej frakcji" (dla punków to będą skinheadzi, dla metali dyskomuły i tak dalej), robią muzykę właściwie tak samo jak oni. Że tylko dla kogoś, kto stoi z boku i nie zna kulisów tworzenia może się wydawać, że "tamci" są źli, a "nasi" sa dobrzy. Z biegiem czasu każdy muzyk zaczyna nabierać dystansu do tego co robi i ze zdziwieniem odkrywa, że potrafi napisać kawałek zarówno w swoim stylu, jak i każdym innym. Staje się profesjonalistą (oczywiście - cały czas mowa o dobrych muzykach, a nie jakiś fajtłapach potrafiących przez całe życie grać trzy akordy na krzyż). A stosunek do tego czy innego zespołu, o czym się rozpisujecie to subiektywizm. Co o tym sądzicie?
Użytkownik: firedrake 24.07.2005 12:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Cała ta dyskusja jest pra... | antecorda
Maiden nie zdradził ideałów, po prostu wypalił się, jednak wciąż trwa w tym co tworzył przez ostatnie ćwierćwiecze. Metallica z kolei zdradziła, i nie można tych dwóch kapel sporwadzać do jednego mianownika.

Nie rozumiem, czemu miałaby istnieć dla każdego gatunku muzycznego jakaś przeciwna frakcja??? Przecież to dziecinada, może bawią się w to dzieci do lat 14, bądź też starsi lecz o mentalności zawieszonej w okresie dojrzewania.

"Z biegiem czasu każdy muzyk zaczyna nabierać dystansu do tego co robi i ze zdziwieniem odkrywa, że potrafi napisać kawałek zarówno w swoim stylu, jak i każdym innym." - niemożliwe, w takim razie wytrawny hip-hopowiec czy też jazzman jest w stanie pisać muzykę klasyczną, heavy metal, folk etc. z uzyskaniem jednakiej wiarygodności wśród fanów i znaców odrębnych gatunków? Bzdura :) Może wytrawny mechanik samochodowy może ze swobodą przeskoczyć na regenerację trubin łodzi podwnodnych lub konserwację spalinowych śilników samolotowych ale muzyka to sztuka, posiada duszę, której towrzenia nie da się wyrobić w sposób rzemieśliniczy.
Użytkownik: Humren 24.07.2005 14:30 napisał(a):
Odpowiedź na: Maiden nie zdradził ideał... | firedrake
Mogę się przyczepić, że "Wytrawny", czyli BARDZO DOBRY Jazzman moze napisac zarowno utwor klasyczny, jak i heavy metalowy, jak i hip hopowy. Bo o ile ten pierwszy styl jest trudniejszy, to kolejne dwa są prostsze i wystarczy osłuchać się w nich. I tak samo z innymi muzykami. Wyjątek stanowią hip-hopowcy/DJ-Techno itp., ale jakby się jakiś uparł i zagłębił w muzykę wyższą i jej teorię, to kto wie. Ale wtedy przestałby robić hh, bo zrozumiałby, że to proste i puste.

Jakieś przykłady? Komeda, Możdżer, Gershwin, Ian Lord z Deep Purple...
A w stronę jazz/klasyczna>>>metal/rock - tutaj Ci lepsi żadko kombinują, bo poprostu nie chcą schodzić poziom niżej, ale MOGĄ napisać utwór rockowy i piszą. A rozmwiamy o tym, czy mogą, a nie czy chcą. Jak juz stworza cos takiego, to raczej nie rozpowszechaniją tego, bo to jest dla nich co najwyzej zabawa. Z wyjątkami oczywiscie.
Ale czy to będzie dobre? Jeżeli muzyk jest dobry, to i utwór będzie dobry. Choćby zagrał go na sztachecie.
Użytkownik: antecorda 24.07.2005 22:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Mogę się przyczepić, że &... | Humren
I w zasadzie mogę się pod tą wypowiedzią podpisać i nic nie dodawać. Chyba tylko to, że widziałem klasycznych muzyków grających Pink Floyd (sam zresztą z nimi śpiewałem "On The Turning Away" i "Another Brick In The Wall"). To jest właśnie to - czym innym jest rzemiosło, czyli umiejętność zagrania DOWOLNEGO kawałka, czym innym to co chce się grać.

Pozdrawiam
Użytkownik: firedrake 25.07.2005 22:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Mogę się przyczepić, że &... | Humren
W jak największym skrócie: pewnie że wytrawny może, jednak nie będzie to coś co wyniesie go na piedestał gatunku, przeciętnie lub dobrze być może i zagra większość ale to jest właśnie rzemiosło, zagra bo potrafi przygotować się do tego technicznie a tego co gra czuł nie będzie, bo nie wierzę, że można czuć prawdziwie każdy gatunek.
Użytkownik: antecorda 25.07.2005 23:37 napisał(a):
Odpowiedź na: W jak największym skrócie... | firedrake
A wiesz? To prawdziwe, najprawdziwsze z prawdziwych "czuć" muzyki jest chyba znacznie głębiej niż na poziomie gatunku. Pomyśl sobie, że gatunki rock'n'rolla pojawiły się w zasadzie dopiero w latach siedemdziesiątych, ale to przecież sześćdziesiąte są tak często wskazywane jako "te najlepsze"! Może wtedy ludzie grali NAJLEPIEJ JAK UMIELI, nie zwracając uwagi na "czystość gatunkową" czy "różnice pokoleniowe"? Starali się wydobyć z siebie to "coś" , co w nich tkwiło, a co umieli pokazać jedynie przez jakże niedoskonałe i kwadratowe dźwięki muzyki rockowej? Może to jest to "czucie"? I w takim wypadku nieistotnym się staje czy "należy" kawałek zagrać na jakimś kosmicznym distorze czy tylko na przesterze z pieca. Technika schodzi na dalszy plan, zaś najwazniejszym staje się owo "czucie", ów duch, który tak zręcznie wymyka się wszelkim klasyfikacjom. W tym chyba tkwi ten nieodparty urok wszelkiego pionierstwa, tak różny od powszedniości wszystkiego co potem. Gdy słucham jakiś starych bluesmanów, czy kowbojów z Nashville - mam czasem takie wrażenie - że nie jest dla nich ważne CO zagrają, ale JAK i CZY uda się z tego grania coś wyciągnąć. Czy przedzierając się przez ten skomplikowany gąszcz dźwięków zaciemniających raczej, znajdą coś wartościowego. Ale nie jakąś modernistyczną "sztukę dla sztuki", jej sakralizację, ale samych siebie. Chyba Miles Davis powiedział, że muzyka to cisza między dźwiękami i według mnie nikt chyba jeszcze trafniej i piękniej nie wypowiedział się o muzyce niż on. A co tak naprawdę grał Davis? O, albo taki przykład: słszałeś o Pacie Methenym? Gra jazz, prawda? Ale z Davidem Bowie nagrał "This is not America", który jest kawałkiem ściśle popowym, w którym słychać rękę Methenego - nie da się tego ukryć!

Myślę, że mieszanie gatunków wychodz tylko na dobre muzyce, ale najważniejszym jest wydobywanie swojej duszy - zarówno przez muzyków jak i słuchaczy. To tak naprawdę upieksza wnętrze człowieka i daje mu światło duszy. Cała reszta to mniej ważna otoczka.

Ufff! Alem się rozpisał!!! :-))))

Użytkownik: firedrake 26.07.2005 17:22 napisał(a):
Odpowiedź na: A wiesz? To prawdziwe, na... | antecorda
Jestem jak najbardziej za łączeniem, jednak z głową. Mój ideał to klasyk+heavymetal+folk europejski+orient. Elektroniki nie znoszę, dla mnie to puste dźwięki. Muzykę winno się grać na instrumentach które mają duszę.
Użytkownik: jakozak 16.09.2005 07:53 napisał(a):
Odpowiedź na: A wiesz? To prawdziwe, na... | antecorda
Ale za to z głębi duszy. Nie muszę nic dodawać: O TO WŁAŚNIE W MUZYCE CHODZI! Przynajmnie dla mnie, jako dla słuchacza. Gatunek nie jest istotny...
Użytkownik: Humren 26.07.2005 00:07 napisał(a):
Odpowiedź na: W jak największym skrócie... | firedrake
No dobra, nie chce mi się rozpisywać, poadamy w średniowieczne desykusje logiczne mnichów, jakkolwiek one się nazywały. W skrócie podsumuję:

Muzyk danego gatunku jest w stanie napisac utwor w innym stylu.

Nie zostanie uznanym przez większość fanów tego drugiego stylu, ponieważ mimo iż twórczość może być GENIALNA, FANI nie uznają go za dinozaura gatunku, ponieważ nie gra/pisze tego od zawsze.

Czuć można i to każdy gatunek, ale... o ile rockowiec jest w stanie poczuć w pełni piękno jazzu, o tyle jazzman, gdy czuje świetność rocka, ma świadomość prostszej formy - i na siłę można stwierdzić, że nie może czuć W PEŁNI danego stylu.
Dany styl można PRAWDZIWIE pokochać, nie tylko słuchając, ale przede wszystkim GRAJĄC. A jak się kocha lepszy styl (trudniejszy) to ciężko w pełni delektować się tym łatwiejszym, bo momentami staje się nudny. Ktoś kto przez całe w życie gra tylko trzy akordy nie bedzie narzekal na nude.
A w drugą stronę, to jest poprostu wyzwanie, które całkiem może się udać.
Można grac i czuc inne style, jednak w 99%, a nie w 100%

AMEN
Użytkownik: firedrake 26.07.2005 17:19 napisał(a):
Odpowiedź na: No dobra, nie chce mi się... | Humren
o co chodzi z tymi trzema akordami, ja w takiej muzyce nie gustuje. co do prostszej formy rocka to bym się tak nie rozpędzał, wielu z muzyków ma wyższe muzyczne wykształcenie a zdobyte umijętności wykorzystuje (Virgin Steel, Shaman). weźmy np Rhapsody, które znakomicie łączy folk, metal i muzykę klasyczną, ostatni singiel nagrali wspólnie z Christopherem Lee (Sarumanem:)) byłym śpewakiem operówym i wielbicielem muzyki klasycznej. Wspólnie jeździli na kameralne występy i przyjęcie, ludzi przeważnei starszych, bylło znakomite. Utwór tytułowy nagrany został w kilku wersjach językowych. Z drugiej strony słyszałem ostatnio w radio 94 heavy metalową, jak twierdził spiker, kompozycję jakiegoś ponoć uznanego jazzmana. Efekt był marny, pomijając,że żaden heavy to nie był a raczej wokalnie "rzygający" black/death, muzycznie też średnio. Powiesz , że wyjątek potwierdza regułę. Mogę je pomnożyć. :)
Użytkownik: Humren 26.07.2005 19:58 napisał(a):
Odpowiedź na: o co chodzi z tymi trzema... | firedrake
3 akordy - blues, ale kto powiedzial, ze blues jest zly? jest za prosty dla muzyka klasycznego, chociaz ten go moze kochac:P.

Napisales "wykorzystuje", a przeciez pisalismy o 100% czuciu stylu!
Swoją drogą te dwa zespoly nie są wyjątkowo-super-szczególnie ambitne (bo ponad norme, to sa ambitne:P) . Porównaj sobie Shamana z Korpiklaani, a Virgin Steele z Devil Doll.
Co do Raphsody, domyslam sie, ze sa ta typowe "bity skrzpcowe", ale nie sluchalem, dlatego tylko mi sie tak wydaje. Motywy klasyczne, a kompozycje klasyczne, to dwa przeciwne bieguny.
W nightwish tez jest spiewaczka operowa i co z tego? Jakos ich utwory nie są klasyczne, tylko owa wokalistka uzywa wiecej wibrata oraz operuje wieksza skalą i techniką.
A kto powiedzial, ze rock sie nie podoba starszym? Jeżeli jest dobry i nie glosny ponad normę, to sie podoba (bo z wiekiem wzrasta czulosc na glosnosci i wysokie tony).
Osobiscie nie akceptuje jazzmanow zajmujacyh sie metalem :P Stwierdzę, że wyjątek... ;) Tu trzeba wziąć dwie kwestie pod uwagę: Znajomość Heavy M. przez owego jazzmana i jego oraz Twój gust.
Poza tym ja pisalem, że jezeli ktos BARDZO chce, to moze napisac coś świetnego. Bardzo, znaczy, ze całym sercem kocha ten styl :) i wie co robi (samokrytyka etc.) :-)
Bardzo lubię takie dyskusje :-)
Użytkownik: katya 24.07.2005 17:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
Jestem ogromną ignorantką w dziedzinie muzyki (i w paru innych także niestety), przekonuję się o tym na każdym kroku, kiedy na przykład odkrywam jakiś zespół i okazuje się, że to klasyka i wstyd tego nie znać. Staram się z tym walczyć przy nieocenionej pomocy zwłaszcza jednego znajomego. Piszę to wszystko, żeby uprzedzić… właściwie nie wiem sama za bardzo co uprzedzić. Ale żebyście wiedzieli z kim macie do czynienia :P
Ale miałam napisać o muzyce. Napiszę tylko o jednym zespole i jednej płycie. Nie jest to mój ulubiony zespół (bo ja nie wiem jaki jest ten najulubieńszy), ale ostatnio wsłuchuję się tylko w ten album i nie powiem żeby bez przyjemności :) Jest to Homosapiens „Big Frank”. To dosyć dawno nagrany album (2002), a ja dowiedziałam się o jego istnieniu kilka tygodni temu i to zupełnie przypadkiem. Muzyka z tego albumu zdecydowanie nie skłania mnie do działania, nie wywołuje przypływu energii, nic takiego. Kiedy ją słyszę, po prostu słucham. Ma działanie uspokajające, zatrzymuje mnie, może wycisza. (Jeśli ktoś słyszał ich poprzedni album „The Wheel” to zaznaczam, że dla mnie to zupełnie inna muzyka, tzn. wywarła na mnie zupełnie inne wrażenie, więc nie należy się sugerować. Nie mówię, że pierwsza była zła, wręcz przeciwnie, podobała mi się, wydaje mi się tylko zupełnie inna.) Podsumowując, zachęcam do posłuchania. I tyle.
Aha, i zachęcam do zwracania uwagi na wyprzedaże w supermarketach. Ostatnio w jednym z nich jest super wyprzedaż kaset magnetofonowych (teraz już nikt nie słucha muzyki na kasetach, więc się ich pozbywają, ja się jakoś uchowałam z częścią moich zbiorów na taśmach :) ) po 4,90 sztuka. Można tam znaleźć naprawdę ciekawe rzeczy (żeby potem na przykład kupić na płycie jak się spodoba, a kaseta nie wystarcza). To właśnie tam wypatrzyłam to Homosapiens i jeszcze kilka innych rzeczy także.

Użytkownik: piotrowy 25.07.2005 15:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
Ja staram się nie ograniczać do jednego rodzaju muzyki (to tak jakby czytać tylko jeden gatunek książek).
Rano, przy bieganiu, najlepsza jest muzyka z bitem, dodaje wigoru.
Jak coś robię w domu, i potrzebuje muzyki, która mnie nie będzie angażować, słucham popu z radia.
Wychodząc, na dyskmana wrzucam sobie niepokonaną Metallice, energię w najczystszej postaci, albo coś w ten deseń.
Gdy chcę naprawdę coś posłuchać, zrelaksować się, wtedy jakiś soundtrack jest jak najbardziej na miejscu.
A jeśli muzyka na wieczory we dwoje to wtedy najlepsze są głosy, które seksownie mruczą do nas z głośników np. Norah Jones.
Użytkownik: firedrake 25.07.2005 22:17 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja staram się nie ogranic... | piotrowy
widzisz ale to jest tak jakbyś raz czytał książke stricte historyczną, raz łzawy romans, innym razem oglądał atlas kwiatów polnych, od czasu do czasu złapał za komiks, a niekiedy przeglądł sylwetki wielkich malarzy. Niby z nie jedego pieca chleb jadłeś a tak naprawdę z niczym głębsze więzi Cię nie łączą :) czytałeś dużo a w sumie nijak nie można zagłębić się w rozmowie o konkretnym gatunku bo każdy ma jakiś konik i nikt nie będzie partnerem do głębszych dywagacji :) Chyba że traktuje się muzykę powierzchownie, czysto rozrywkowo - wtedy się z Tobą zgodzę, jedank wtedy dużo się traci.
Użytkownik: piotrowy 26.07.2005 18:32 napisał(a):
Odpowiedź na: widzisz ale to jest tak j... | firedrake
Muszę przyznać Ci rację, muzykę raczej traktuje jak dopełnienie (rzekłbym nawet dodatek). W moim komentarzu pojawił się motyw drogi, sportu, tudzież randki - jeśli można nazwać takową, będać z kimś już prawie 10 lat - ale to już zupełnie inna bajka.
Przyznaję się, nie jestem melomanem, muzyka jest dla mnie rozrywką, a nie esencją smaku. No, może poza niektórymi soundtrackami przy których odpływam. Pozdrawiam.
Użytkownik: piotrowy 26.07.2005 18:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Muszę przyznać Ci rację, ... | piotrowy
Komantarz do siebie ;)
randka - umówione spotkanie dwóch osób czujących do siebie sympatię, zakochanych w sobie, od fr. rendez-vous
Można więc tak to nazwać.
Użytkownik: Humren 28.07.2005 21:52 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
A teraz słucham kolejny raz "Kind of Blue" Milesa Davisa i chyba mnie wreszcie uderzyło. Mam co słuchać w kółko przez jakiś tydzień od teraz.
Użytkownik: Lenka:P 01.08.2005 22:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
No cóż... ja np słucham głównie Linkin Park, Good Charlotte, Green Day, Simple Plan, Blink 182 no i troszeczkę Avril Lavigne :P a jak mnie coś napadnie to i nie pogardzę Wig Wam (zespół z Norwegii (chyba) występujący w konkursie Eurowizji)... x)
Użytkownik: Humren 02.08.2005 01:23 napisał(a):
Odpowiedź na: No cóż... ja np słucham g... | Lenka:P
Słuchasz dosyć hmm.... popularnych zespołów... One są, jakby to powiedzieć... tanie? Ja bym się nie przyznawał :P
Użytkownik: lena_14 02.08.2005 10:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
Ja uwielbiam Gwen Stefani, Dido, Green Day, Avril Lavigne, Nelly Furtado.... No to chyba tyle =]
Użytkownik: tomek.tomek26 03.08.2005 21:16 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
Stary pozdrawiam ja słucham np:
Black Sabbath
Ac Dc
Tool
Marylin Manson
Metallica
Użytkownik: anissa 05.09.2005 23:05 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
Dla mnie artystką nr 1 jest Bjork, podoba mi się cała jej twórczość - od tanecznych piosenek z początku kariery po muzyczne eksperymenty z ostatnich płyt...Z polskich zespołów najbardziej lubię Myslovitz, zarówno za muzykę, jak i wspaniałe, poruszające (przynajmniej mnie osobiście) teksty. Generalnie słucham rocka we wszystkich odmianach - od punka po klimatyczny metal, ale - przyznaję się bez bicia - lubię także takie komercyjne, tanie grupy jak Linkin Park, HIM czy Evanescence...Ale wstyd no nie?:P:P
Użytkownik: mkk3a 08.09.2005 15:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
TOP TEN:
Rage Against The Machine (absolutnie pierwsze miejsce!) kolejne w kolejności alfabatecznej: Anthrax, Godsmack, Korn, Limp Bizkit, Machine Head, Metallica, Papa Roach, Rammstein, System of a Down.

Poza tym: Audioslave, CKY, Drowning Pool, Dream Theater, In Flames, Incubus, Marilyn Manson, Nirvana, Ozzy, POD, Pantera, Pennywise, Primal Fear, Slayer, Soil, Unwritten Law.

Z innych gatunków to Kazik, Sonic Mayhem (taka niby "metalo-elektronika") oraz OST z gry "Painkiller" (podobnie jak SonicMayhem).
Użytkownik: pyzy 15.09.2005 21:31 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
ja słucham głownie
Placebo
Bjork
HIM

czasem tez
metalica(ballady)
linkink park
evenescence
O.N.A.
Apocaliptyca
Użytkownik: sysia 15.09.2005 22:53 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
Guns n'Roses...
Użytkownik: martesa 25.09.2005 16:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Guns n'Roses... | sysia
Placebo, Nirvana, Good Charlotte, Blink 182, Green Day, Goo Goo Dolls, Pidżama Porno, Weezer, Afi, Sex Pistols, Rancid, Hot Hot Heat, The Killers, Jimmy Eat World, Dezerter, Muse etc.
Użytkownik: englishman 03.10.2005 16:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
a propo czy zna ktoś podobny do biblionetki serwis dotyczący właśnie muzyki lub filmu?
Użytkownik: Gacka 06.10.2005 14:43 napisał(a):
Odpowiedź na: a propo czy zna ktoś podo... | englishman
Jeżeli chodzi o film, to znam: filmweb.pl tam sami internauci dodaja filmy i związane z nimi wiadomości, ciekawostki itp. No... prawie jak biblionetka:) Pozdrawiam!
Użytkownik: Wazooon 09.10.2005 15:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
Lacrimosa. Amen.
Użytkownik: cheechako 22.10.2005 20:37 napisał(a):
Odpowiedź na: Lacrimosa. Amen. | Wazooon
zatem Bob Dylan później długo nikt wkońcu Marillion, Jethro Tull, Pink Floyd, Tori Amos i chyba tyle jeśli chodzi o tych wykonawców których warto wspomnieć:)
Użytkownik: Humren 23.10.2005 19:34 napisał(a):
Odpowiedź na: Lacrimosa. Amen. | Wazooon
Lacrimosa? Lacrimosa nie ma fanów. Lacrimosa ma fanatyków ;)
Użytkownik: Czajka 24.10.2005 06:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Lacrimosa? Lacrimosa nie ... | Humren
I fanatyczki :-))
Użytkownik: azure 17.11.2005 19:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
Porcupine Tree, Riverside, Pink Floyd, Coma, Moby, Myslovitz, Negatyw, Archive, Coldplay, Cool Kind Of Death (:P), Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach (!), Freak Of Nature, Lenny Valentino, Perfect, T.Love, Kult, Hey, Republika, 3 Doors Down, Muse, Travis, U2, Green Day, Linkin Park, Dido, Placebo, HIM, i wiele wiele innych...
mam elastyczny różnorodny gust :-)
Użytkownik: azure 17.11.2005 19:27 napisał(a):
Odpowiedź na: Porcupine Tree, Riverside... | azure
polecam też Radiohead, bardzo ciekawa muzyka...
Użytkownik: Katarinanpl 22.08.2006 14:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
dobry, ambitny house :)
Użytkownik: Meriach 29.08.2006 11:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
www.weed.hardzone.pl
Użytkownik: DeaDe 20.09.2006 15:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
Dziś mam dzień z Katem i Slayerem. Odjazd.
Użytkownik: Meriach 21.11.2006 20:56 napisał(a):
Odpowiedź na: Dziś mam dzień z Katem i ... | DeaDe
www.weed.com.pl
Użytkownik: Kuba Grom 27.01.2007 17:59 napisał(a):
Odpowiedź na: www.weed.com.pl | Meriach
Lubię folk, np. Kwartet Jorgi, Kapela ze wsi Warszawa, Dautenis
Użytkownik: Sznajper 29.01.2007 22:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
wyciąg z playlisty foobara, alfabetycznie:

Acid Drinkers
Akurat
Armstron Louis
B.B. King
Behemoth
Billie Holiday
Black Sabbath
Blade Loki
Buldog
Closterkeller
Coal Chamber
Czyżykiewicz Mirosław
Czyżykiewicz i Banaszak
El Dupa
Ella & Louis
Ella Fitzgerald
Farben Lehre
Garmarna
Gogol Bordello
Grabaż i Strachy na Lachy
Guano Apes
Happysad
Hey
Huun-Huur-Tu
Kaenżet
Kaliber 44
KAT
Kazik
Kazimierz Grześkowiak
KNŻ
Kobranocka
KOЯN
KSU
Kult
Lao Che
Leningrad
Marilyn Manson
Monty Python
Ozzy Osbourne
Paul Canteleon
Pidżama Porno
Piersi
Plebania
Robert Kasprzycki
Sepultura
Slipknot
System of a Down
Soulfly
Stanisław Sojka
T.Love
The Tallywood Sting Quartet
Thom Yorke
Tool
Trawnik
Turnau Grzegorz
Wrinkled Fred
Yat-Kha
Yugoton
Zabili mi żółwia

i jeszcze trochę drobnicy. W sumie taka muzyka skundlona, ni to, ni sio, ni owo.
Użytkownik: Filip II 29.01.2007 22:46 napisał(a):
Odpowiedź na: wyciąg z playlisty foobar... | Sznajper
O, kilka bardzo dobrych zespołów znalazłem ;) Gogol Bordello, Yat-Kha, Leningrad, Huun-Huur-Tu. Ładnie :)
Użytkownik: Sznajper 29.01.2007 22:55 napisał(a):
Odpowiedź na: O, kilka bardzo dobrych z... | Filip II
"Kargyram" Yat-Khi (pewnie nie powinno się tego odmieniać, ale mi się ładnie kojarzy z jatką) jest świetny na nieproszonych gości :) "Może posłuchamy muzyki?" Nagle gdzieś zaczynają się śpieszyć.
Użytkownik: illerup 29.01.2007 22:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
Bruce Springsteen, Doors, Boikot, Haydamaky, Creedence Clearwater Revival, Deep Purple, Rolling Stones, Bob Dylan, Aerosmith, Lacrimosa, Free, Therion, Bathory, Ukrainians, Jimi Hendrix, Molly Hatchet, Allman Brothers Band, Stevie Ray Vaughan, Rory Gallagher, Pearl Jam, Metallica, Ten Years After, Moonspell, Danzig, Led Zeppelin, Lou Reed, Rammstein, Die Toten Hosen, King Crimson, Pink Floyd, Pantera...i jeszcze jakieś tam...
Użytkownik: aaangelaaa 03.02.2007 14:16 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
Ja słucham głównie takich kilmatów jak rock, punk, blues, regge, SKA itp...
Moim góru jest oczywiście Dżem :)
Użytkownik: Meriach 08.03.2007 23:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja słucham głównie takich... | aaangelaaa
A co sadzicie o tym?
www.weed.com.pl
Użytkownik: modulla 24.07.2007 11:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
Ostatnio CocoRosie i tym podobne, właśnie ostatnio zachwycił mnie Patric Wolf.
Poza tym Tv on the Radio, Yeah Yeah Yeahs, The Roots itp.
Dużo tego, ale ostatnio szczególnie przeszukuję intensywnie scenę NY bo dużo tam się dzieje ciekawego.A pomaga mi w tym:
http://www.brooklynvegan.com
Użytkownik: Makao 08.02.2008 10:44 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
Moje ulubione zespoły to (zagraniczne):
-U2
-Deep Purple

Mój ulubiony zespół (polski):
-Myslovitz

Użytkownik: Mała_kobietka 08.02.2008 14:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
Ja słucham wszystkiego po trochu. NIe mam swojego ulubionego rodzaju muzyki :P.
Użytkownik: devilątko 19.03.2008 17:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
Metallica (a tak przy okazji - wybiera się ktoś na koncert w katowicach?)
i inne, długo by wymieniać...
Użytkownik: vinga9 19.03.2008 18:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Metallica (a tak przy oka... | devilątko
Mieliśmy wielkie plany z przyjaciółmi... Przez jakieś dwa dni, gdy tylko się dowiedzieliśmy. Bo jak zaczęliśmy szperać w internecie, to okazało się, że już nie ma biletów. Niestety :-(

Pocieszam się tym, że zdążyliśmy na Korna w Ostravie :-)

Użytkownik: edwin 18.04.2008 17:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Mieliśmy wielkie plany z ... | vinga9
a ja oprócz klasyki niedawno przeze mnie odkrytej lubie rock/metal i takie kapelki jak Metallica, Mastodon, no i uwielbiam też zespół Kult
Użytkownik: go_siaa 04.05.2008 15:39 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
A może ktoś z was słucha muzyki folkowej?
Jakie zespoły uważacie za godne polecenia?
Ja akurat "przerabiam" Fauna :)
Użytkownik: illerup 04.05.2008 15:48 napisał(a):
Odpowiedź na: A może ktoś z was słucha ... | go_siaa
Corona Borealis jest bardzo fajna. Takie stylizowane na średniowiecze. A folk metal może być, czy szukasz czegoś spokojniejszego? ;)
Użytkownik: go_siaa 05.05.2008 18:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Corona Borealis jest bard... | illerup
Niczego konktetnego nie szukam. Na razie chodzi mi o szeroko pojęty folk, zarówno folk metal jak i ten spokojniejszy:)
Corona Borealis, nawet fajnie, bardzo fajnie...
Użytkownik: illerup 06.05.2008 22:05 napisał(a):
Odpowiedź na: Niczego konktetnego nie s... | go_siaa
To jeszcze polecam Eluveitie, In Extremo, Saltatio Mortis, Cruachan, Falkenbach, Folkearth, Hantaoma, Heidevolk, Heol Telwen, Moonsorrow, Skyforger.
A w ramach relaksu, mniej ambitne ;) ale bardzo fajne: Korpiklaani (pewnie znasz), Finntroll i Trollfest :D

A, i Paghania -> celtic metal z Chile ;). Mają intrygujące tytuły, mi.in.: "Fiesta Vikinga" i "La Danza de los Hobbits" :D
Użytkownik: go_siaa 25.05.2008 17:05 napisał(a):
Odpowiedź na: To jeszcze polecam Eluvei... | illerup
O dziękuję Ci bardzo Kojocie:) Jak będę miała więcej czasu to na pewno zanurzę się głębiej w ten przecudowny folkowy klimat.
Jak na razie Eluveitit pozytywnie mnie zaskoczył:D
Użytkownik: gandalf 08.10.2008 15:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
The Cure, The Cure and once more-The Cure!
Użytkownik: znarf 09.10.2008 09:09 napisał(a):
Odpowiedź na: The Cure, The Cure and on... | gandalf
Rock ( lata 60/70 ) i muzyka poważna. Ostatnio Mendelssohn Symphony Nr.4 A Major.
Użytkownik: benzmanOpiekun BiblioNETki 09.10.2008 19:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
Ostatnio ciekawy zespół Gorana Bregovica Bijelo Dugme.Super!
No i oczywiście stray dobry rock: Pink Floyd,Led Zeppelin,Deep Purple itp.
Z nowszych Readiohead,Archive,ColdPlay
...no tak i słodkie głosy też lubie: Katie Melua,Ayo,Norah Jones
Użytkownik: Pingwinek 12.07.2018 22:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
Różnej muzyki słucham. Moje najnowsze odkrycie to (t)rap, ale nie gardzę innymi gatunkami, wielu w życiu próbowałam, do wielu wracam.
Użytkownik: braddyboy 23.07.2019 09:08 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
Cześć wszystkim Jestem miłośnikiem muzyki. Uwielbiam słuchać muzyki. Proste życie bez niego nie wyobraża sobie. Uwielbiam słuchać muzyki, kiedy gram: [reklama usunięta]
Użytkownik: glaczek 21.11.2020 12:37 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
słucham 2 pierwsze pozycje tak samo jak ty :) to takie moje klasyki
Użytkownik: olemek 18.12.2020 15:44 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
może to głupie ale myśle ze najczeniej słucham disco polo oraz rapu
Użytkownik: ValeriyKazak 07.05.2021 11:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
Stary pozdrawiam ja słucham np:
Black Sabbath
Ac Dc
Tool
Marylin Manson
Metallica
Użytkownik: captainredbeard 03.01.2024 05:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiej muzyki słuchacie? ... | DeaDe
I listen to all genres of music from Pop, Rock, Dance, R&B, Rap - Hip Hop, Country, Kpop, Jpop, France....
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: