Dodany: 16.11.2023 08:53|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

BiblioNETkowa książka listopada: "Przygody dobrego wojaka Szwejka"

Znamy wyniki Waszego głosowania! BiblioNETkową książką listopada zostały "Przygody dobrego wojaka Szwejka podczas wojny światowej".

W listopadzie Wasze propozycje dotyczyły motywu komedii, a zwycięską propozycję - Przygody dobrego wojaka Szwejka podczas wojny światowej - zgłosiła dot59Opiekun BiblioNETki, tak argumentując tę kandydaturę:
Na wołowej skórze nie spiszę, ile razy kwiczałam ze śmiechu nad portretem najjaśniejszego pana spaskudzonym przez muchy, nad odwiedzinami pani Etelki u porucznika Lukasza, nad porucznikiem Dubem wychylającym się z dwukółki... To sztuka, umieć tak obśmiać bezsens wojen, choć ich sama istota prosi się raczej o tragedię, niż o komedię.

Drugie miejsce zajęła propozycja OlimpiiZemsta (Fredro Aleksander), a podium zamykają ex aequo Teatrzyk Zielona Gęś (Gałczyński Konstanty Ildefons), zgłoszony przez benzmana, oraz Wielki Ogarniacz Życia czyli Jak być szczęśliwym nie robiąc niczego (Pani Bukowa (pseud.)) - książka, którą zgłosiła ilia .

Wszystkie zgłoszone propozycje w tym roku oraz szczegóły poszczególnych głosowań znajdziecie w specjalnych czytatkach: BiblioNETkowa książka miesiąca 2023: wszystkie zgłoszone propozycje oraz BiblioNETkowa książka miesiąca: wybory 2023.

Szczegółowe wyniki głosowania:

2. Zemsta (Fredro Aleksander) - 28 pkt.
6. Kosiarz (Pratchett Terry) - 9 pkt.
8. (ex aequo) Forrest Gump (Groom Winston) - 7 pkt.