Dodany: 13.03.2023 01:21|Autor: J

Czytatnik: #?!

2022 retrospektywnie

Szału absolutnie nie było, ale coś tam sobie w brudnopisie zanotowałem.

1-3. Filary ziemi (Follett Ken) (5,0) audio

Jako "superprodukcja Audioteki" pozycja ta występuje w trzech częściach. Nie jest to raczej nic specjalnie wysublimowanego, ot przygodowa powieść osadzona w średniowiecznych realiach: Tom Budowniczy, opat Filip, rody Hamleigh i Sharing. Niemniej powieść wciągająca i świetnie się sprawdzała podczas moich samotnych wędrówek po pobliskich pagórkach. Jak zazwyczaj, dobra aranżacja Audioteki przydała opowieści dodatkowych walorów.

4. Demony Rosji (Jurasz Witold) (4,5) ebook

Witold Jurasz, były dyplomata, później pracownik branży zbrojeniowej, aktualnie dziennikarz, wraz z wybuchem wielkiej rosyjskiej wojny przeciwko Ukrainie zaczął publikować z ramienia Onetu podcasty na ten temat. Z biegiem czasu ewoluowały one do tematyki ogólnie międzynarodowej. W zasadzie słuchałem ich od początku, bo autor ma specyficzny styl, z pewną dozą zrzędliwości czy gderliwości, niemniej sprawia wrażenie, że wie, o czym mówi, a do tego często zaprasza ciekawych gości. Dlatego nie wahałem się sięgnąć po jego książkę, która jednak rozczarowała mnie o tyle, że w większości pokrywała to, o czym wcześniej była już mowa w podcastach. Niemniej dla niesłuchaczy jak najbardziej polecam, tym bardziej, że onet postanowił umieścić te podcasty za paywallem.

Rozpoczęte, lecz nieukończone:
- Wszechświat w twojej dłoni: Niezwykła podróż przez czas i przestrzeń (Galfard Christophe)

Zobacz też:
- 2021