J - użytkownik BiblioNETki

Najnowsze czytatki

Jotny czerwiec 2019

Autor: J Dodany 2019-06-02 07:20
1 (15). Chłopcy z Placu Broni (4,5) ~pdf Na pomysł sięgnięcia po tę książkę wpadłem podczas rozmowy z siostrzeńcem, który w sobotę z pewną rezygn...

Jotny maj 2019

Autor: J Dodany 2019-05-24 12:43
1 (13). Wielka księga siusiaków (4,0) ~pdf Książeczka "bez tabu", adresowana głównie do chłopców na wcześniejszych etapach okresu dojrzewania. Co c...
Najnowsze wypowiedzi na forum

Wniosek Biblionetkowiczów o zmianę czcionki

Autor: J Dodany 2019-06-06 22:09

U mnie w firefoksie wielkość jest akurat idealna, zob. https://ibb.co/tLc3hNn Inna sprawa, że wolę jednak sam ustawić sobie czcionkę, niż być zmuszonym do używania jedynie słusznej calibri. Dlatego raczej pozostawię sobie w przeglądarkach rozszerzenie Custom Style Script.

Zobacz całą dyskusję

Wniosek Biblionetkowiczów o zmianę czcionki

Autor: J Dodany 2019-05-18 23:36

Do Opery znalazłem rozszerzenie "Custom Style Script". Przy jego pomocy na szybko poprawiłem sobie czytelność czcionki na tyle, że B-netka stała się znowu używalna. Zastosowałem takie style: body { font-family: sans-serif; color: black; background: #eee; } Kod podany przez tsw_mik też działa, przynajmniej dla list książek poszczególnych autorów. Listy te stają się po jego zastosowaniu zdecydowanie bardziej zwięzłe.

Zobacz całą dyskusję

Wniosek Biblionetkowiczów o zmianę czcionki

Autor: J Dodany 2019-05-18 13:39

Proponuję proste rozwiązanie: w css nie podawać dla font-family konkretnego kroju czcionki (teraz jest to Calibri) tylko generyczny sans-serif. Wówczas każdy sobie w ustawieniach przeglądarki będzie mógł wybrać taki font, jaki mu pasuje. No i oczywiście dać sobie spokój z szarością, czcionka powinna być czarna.

Zobacz całą dyskusję
Najnowsze recenzje

Brak recenzji do wyświetlenia

Wkład w rozbudowę BiblioNETki
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: