Dodany: 04.06.2022 14:51|Autor: mirejlle

Czytatnik: Słowo jest darem

Lektury czerwca 2022

41.
Stulecie chirurgów: Według zapisków mojego dziadka, chirurga H. St. Hartmanna (Thorwald Jürgen (właśc. Bongartz Heinz))
Gatunek: literatura popularnonaukowa - medycyna
Bardzo ciekawe, napisane takim językiem, że trudno się oderwać, gawędziarz pierwszorzędny z pana wnuka. Rzecz oczywista, rzuciłam się od razu na drugą część.

42.
Cherub (Piotrowski Przemysław)
Gatunek: thriller, sensacja, kryminał
Nadal czyta się szybko, sprawa i postaci ciekawe. Dużo za dużo okrucieństwa. Ale, co przyznać muszę, usprawiedliwionego, biorąc pod uwagę śledztwo.
43.
Zaraza (Piotrowski Przemysław)
Ocena: 4,5
Gatunek: thriller, sensacja, kryminał
Może nieco mniej interesująca niż poprzednie części, ale i tak naprawdę smakowita. Takiej właśnie rozrywki oczekuję po tego typu książkach. Cieszę się, że odbiegają od typowej amerykańskiej kalki.
44.
Sprawy, na które przyszedł czas (Soukupová Petra)
Gatunek: literatura zagraniczna
Zawsze mam wrażenie, że czytam te książki ku przestrodze. A przecież przez ich uniwersalność każdy w nich trochę z siebie odnajdzie.
To jest niezwykłe, jak sami pchamy się ku upadkowi i mimo że zaczyna się już nie najlepiej, brniemy, choćby nie wiem co w relację dalej.
Niech potępi ten, kto nigdy w życiu nie przeżył.

45.
Triumf chirurgów: Według zapisków mojego dziadka, chirurga H. St. Hartmanna (Thorwald Jürgen (właśc. Bongartz Heinz))
Ocena: 4,5
Gatunek: medycyna
Nie aż tak już fascynujące, ale opowieści o medycynie dawnych lat zawsze czytam z przyjemnością.

46.
Skarby (Chmielewska Joanna (właśc. Kühn Irena))
Janeczka i Pawełek tom 3
Ocena: 4
Gatunek: dziecięca, młodzieżowa
Dobrze się czytało, ale wiele z tego to ja nie zapamiętam, może poza osobliwością głównych bohaterów.

Użytkownik: misiak297 17.06.2022 23:42 napisał(a):
Odpowiedź na: 41. Stulecie chirurgów... | mirejlle
"No i co, że już było, skoro Soukupova opisuje relacje rodzinne po mistrzowsku! W dodatku nam samym pozostawiając wnioski." - bingo. Jak dotąd najlepsza książka, jaką czytałem w tym roku.
Użytkownik: mirejlle 30.06.2022 17:01 napisał(a):
Odpowiedź na: "No i co, że już było, sk... | misiak297
Lubię, jak ktoś tak trafnie rozkłada kwestie na czynniki pierwsze. :) Pouczające i fascynujące.