Dodany: 28.05.2020 15:38|Autor:

Książka: Mistrz i Małgorzata
Bułhakow Michaił (Bułhakow Michał)
Notę wprowadził(a): jolietjakeblues

Nowy przekład powieści wszech czasów.

"Mistrz i Małgorzata" to nie tylko jedna z najważniejszych powieści XX wieku, ale jedno z najbardziej tajemniczych dzieł światowej literatury, pełne zagadek, symboli, niedopowiedzeń.

Mogłoby się wydawać, że o arcydziele Bułhakowa powiedziano już wszystko. Po 50 latach od ukazania się książki Grzegorz Przebinda wraz z żoną Leokadią i synem Igorem udowadniają swym nowym tłumaczeniem, że to nieprawda. Odkrywają kolejne warstwy fascynującej historii, rozwiewają wątpliwości i polemizują z poprzednimi przekładami. Oferują nowy klucz do odczytania tej wielkiej księgi, przybliżając ją współczesnemu czytelnikowi. To prawdopodobnie pierwszy taki przypadek, gdy przypisy czyta się z równą fascynacją co tekst samej powieści.

Michał Bułhakow (1891-1940) - człowiek o wielu twarzach: lekarz frontowy, aktor, dziennikarz, ale przede wszystkim genialny pisarz. Nad swoim największym dziełem - "Mistrzem i Małgorzatą" - pracował przez 12 lat. Chociaż druku nie doczekał, to w chwili wydania powieści z dnia na dzień zyskał nieśmiertelność.

[Wydawnictwo Znak, 2016]