Dodany: 01.03.2020 13:03|Autor: DariuszCichockiOpiekun BiblioNETki

Zranić marionetkę

Zranić marionetkę (Grochola Katarzyna)
Tym razem tytuł czytatki zgadza się z tytułem książki, a to dlatego, że nie bardzo mi pasuje do treści.
Podobno pierwszy kryminał w życiu Grocholi. Być może, nie jestem znawcą jej twórczości. "Nie(bo)szczyk mąż" to jedyne dzieło tej autorki, jakie przeczytałem i... wrażenia takie sobie.
Tym razem kryminał, a więc rodzaj literacki, którego z zasady nie czytuję i nie lubię, ale ostatnio, po zmianie sposobu patrzenia na to, co się wokół samego głównego wątku dzieje (patrz. Larsson), czytam z zainteresowaniem.
I tym razem się nie zawiodłem Wątek, cóż, zapewne wielu speców i wytrawnych czytelników tego gatunku może autorce wiele zarzucić, nie znam się na tym.
Natomiast strona społeczna tej powieści jest fascynująca, a niekiedy bulwersująca. I to świadczy o ciężarze gatunkowym powieści.
Choćby Wam się nie podobała, choćbyście mieli sto zastrzeżeń, choćbyście "dla zasady" nie czytali Grocholi, przeczytajcie tylko jeden fragment rozmowy głównego bohatera, Natana, z ojcem jego partnerki o "naszym sędzi". Choćby dlatego warto.
Są i inne, bardzo ciekawe fragmenty, na przykład sesja terapeutyczna, czy też zabawa dwu nastolatek w Internecie. Wierzcie lub nie, ale byłem poruszony i nie było mi dobrze.

Użytkownik: Jagoda57 01.03.2020 14:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Zranić marionetkę Tym r... | DariuszCichockiOpiekun BiblioNETki
Miałeś chyba na myśli książkę "(Nie)boszczyk mąż"? A napisała ją Joanna Chmielewska.:)
Użytkownik: DariuszCichockiOpiekun BiblioNETki 20.03.2020 22:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Miałeś chyba na myśli ksi... | Jagoda57
Oczywiście, skleroza nie boli. Obydwie autorki nie są na mojej liście chętnie czytanych, ale kiedyś trzeba zacząć. Ogromnie przepraszam za gafę, ale zostawię tę czytatkę bez korekty, niech mi przypomina o ignorancji.