Dodany: 17.02.2020 22:22|Autor: Napex

Czytatnik: Napex

2020

Opowieść o miłości i mroku (Oz Amos) - świetna powieść, pokazująca historię rodziny i jerozolimskie dzieciństwo pisarza. Chciałoby się więcej przeczytać: o kibucu, służbie wojskowej, studiach...

Zgodnie z planem (Child Lee (właśc. Grant Jim)) - kolejny Reacher, po raz kolejny nie zaskakuje i po raz kolejny bardzo dobry a nawet lepszy. Rywalizujące gangi, staruszkowie z długami i Jack Reacher jako maszyna śmierci

Jeśli mógłbym dokończyć... (Clarkson Jeremy) - przez kilka lat rok zaczynałem z lekturą Clarksona. Po raz pierwszy od kilku lat ukazał się kolejny zbiór felietonów. Wszystko niby jest OK ale chyba pióro się stępiło a może Clarkson coś zrozumiał. No nie wiem, przyjemność czytania spora ale poza tym niewiele z tego zostaje

Kamień (Kuźmińska Małgorzata (Fugiel-Kuźmińska Małgorzata), Kuźmiński Michał) Książka od której ciężko się oderwać. Romskie koczowisko środkiem zawieruchy na całą Europę. Dużo wątków łączy się dosyć niespodziewanie. Ciekawe postaci i trochę skandynawskiego klimatu

Chłopcy z paranzy (Saviano Roberto) - jakby rozwinięcie Gomorry, ale bez odniesień do Gomorry. Inni bohaterowie, młodzi i bardzo młodzi predendenci do bycia kamorystami. Bardzo dobrze się czyta

Inwazja (Miłoszewski Wojtek (Miłoszewski Wojciech)) historia, która która nie powinna może się zdarzyć. Rosyjska inwazja na Polskę. Trochę zastrzeżeń do opisów działań wojennych (mało prawdopodobne) ale czyta się całkiem dobrze.

Bukareszt: Kurz i krew (Rejmer Małgorzata) zestaw reportaży, wrażeń i historii współczesnego Bukaresztu z mocnymi odniesieniami do komunistycznej a nawet przedwojennej historii miasta i kraju

Śmierć nadeszła wczoraj (Marinina Aleksandra (właśc. Aleksiejewa Marina)) tajemnicza organiozacja rujnuje życie ludziom, żeby przejąć ich majątki lub dochody pod pozorem pomocy. Nudne, bez sensu a na dodatek sposób rozwiąznia zagadki woła o pomstę do nieba

Moja osoba: Eseje i przygody (Najder Łukasz) - Najder

Farba (Miłoszewski Wojtek (Miłoszewski Wojciech)) - druga część Inwazji. Ku mojemu zdziwieniu duuużo lepsza. Dalsze przygody bohaterów pod okupacją rosyjską

Poniemieckie (Kuszyk Karolina) ciekawie przedstawiona trudna tematyka życia ludzi na terenach poniemieckich ale nie tylko, również wśród rzeczy pożydowskich

Kontra (Miłoszewski Wojtek (Miłoszewski Wojciech)) pierwszy przypadek, że 3 część cyklu jest lepsza od 2 która była lepsza od 1. Chociaż dalej bajkowo, czasem naiwnie i mało prawdopodobnie

Sztuka śmierci (Marinina Aleksandra (właśc. Aleksiejewa Marina)) jedna z lepszych książek cyklu. Rzecz się dzieje w teatrze. Lektura w sam raz na leniwe wakacje

FOX (Forsyth Frederick) - młody geniusz informatyczny i stary agent. Pomysł fajny ale całość nie działa. Zwroty akcji przewidywalne, akcja sama w sobie tak mało prawdopodobna ż w zasadzie nie chce się czytać

Ku Klux Klan: Tu mieszka miłość (Surmiak-Domańska Katarzyna) bardzo dobrze napisana książka-reportaż. Autorka oddaje głos klanowcom (głównie) i w zasadzie nie komentuje tego co mówią. Bo i po co

Cień wiatru (Ruiz Zafón Carlos) - piękna opowieść, trochę magiczna, trochę realistyczna, trochę kiczowata ale czyta się bardzo dobrze

Siwy dym albo Pięć cywilizowanych plemion (Szczerek Ziemowit) spodziewałem się czegoś lepszego, ale pomysł OK tylko wykonanie nie do końca. Całą Europa Środkowa jak wielkie Bałkany i interwencja ze świata SF