Dodany: 2020-01-12 10:52|Autor: Pingwinek

BiblioNETka> O BiblioNETce

Czy istnieje lista wszystkich użytkowników Biblionetki?


Co mogę zrobić, by dotrzeć na profil każdego z użytkowników strony (niezależnie od daty ostatniego logowania się użytkownika)?
Wyświetleń: 566
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 10
Użytkownik: reniferze 2020-01-12 12:30 napisał(a):
Odpowiedź na: Co mogę zrobić, by dotrze... | Pingwinek
Pingwinku, chyba jedynie alfabetycznie, wpisując kolejne litery w okienku wyszukiwarki, z opcją "użytkownicy". Ale po wpisaniu "a" wyskoczyło mi blisko 20 000 loginów, więc to syzyfowa praca (nawet biorąc pod uwagę, że inne litery mają mniejszą liczbę, np. "c" i "r" po ok. 6 000). Swoją drogą, ciekawe, ilu jest użytkowników aktywnych w jakikolwiek sposób, a ile loginów tylko sobie "wisi".
Użytkownik: Pingwinek 2020-01-12 12:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Pingwinku, chyba jedynie ... | reniferze
Tak właśnie sądziłam - że jedynie alfabetycznie. Może jestem dziwna, ale lubię wyzwania (o ile służą większej sprawie) ;D

Zajrzałam do potencjalnie najmniej popularnych liter. Liczba kont zupełnie pustych, całkiem martwych, od dawna bądź niedawna nieaktywnych oraz utworzonych tylko dla reklamy badziewia bez związku z literaturą... przeraża. Ich stosunek do reszty - raczej niewesoły.

Nasuwa mi się pytanie do osób bardziej władnych i kompetentnych: zgłaszać gdzieś konta z tej ostatniej kategorii, tj. z nachalną reklamą?

I jeszcze jedno pytanie chodzi mi po głowie: czy istnieje zatem może jakaś lista najświeższych, najnowszych użytkowników, dopiero co zarejestrowanych w serwisie?
Użytkownik: Marylek 2020-01-12 13:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Tak właśnie sądziłam - że... | Pingwinek
Kiedyś istniała tzw. Zielona lista - lista uczestników, którzy logowali się w ciągu ostatnich 30 dni. Skoro fizycznie była, to może istnieje techniczna możliwość przywrócenia jej?

Tylko nie wiem, kto miałby to zrobić...
Użytkownik: Pingwinek 2020-01-12 13:22 napisał(a):
Odpowiedź na: Kiedyś istniała tzw. Ziel... | Marylek
No cóż. Kiedyś to istniało w Biblionetce wiele ciekawych i przydatnych rzeczy, tylko ktoś je złośliwie wywalił (bo chyba nie pochował?). Szkoda, że tak to teraz wygląda, a właściwie nie wygląda. Dzięki za odpowiedź, poniekąd w temacie...
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 2020-01-14 09:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Co mogę zrobić, by dotrze... | Pingwinek
Istnieje sposób prosty, bo programistyczny - napisz sobie (albo znajdź kogoś, kto będzie potrafił - w Pythonie to nie powinno być zbyt trudne, o ile dobrze określisz wymagania) tzw. scrappera, który ściągnie dane dla wszystkich id od 0 do jakoś (jak? eksperymentalnie/warunkiem/do erroru?) wyznaczonego maxa i wyekstrahuje interesujące Cię dane ze stron użytkowników. Zajrzyj np. tu, aby wiedzieć, o co ogólnie w tym chodzi:
www.edureka.co/blog/web-scraping-with-python/
Użytkownik: Pingwinek 2020-01-14 12:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Istnieje sposób prosty, b... | LouriOpiekun BiblioNETki
Dzięki za odpowiedź. Ponieważ dla mnie jest abstrakcyjna, a pytanie dotyczy tylko mojej zachcianki i żaden termin chyba mnie nie goni, pobawię się jednak od czasu do czasu we wpisywanie literek, cyferek i innych znaczków w wyszukiwarkę. Zastanawiałam się po prostu, czy gdzieś taka lista przypadkiem nie widnieje.

Nadal natomiast zastanawiam się, czy zgłaszać gdzieś (tzn. komuś, kto chciałby zrobić z tym porządek) konta założone najprawdopodobniej wyłącznie dla reklamy czegoś... Bo jeśli to nie ma sensu, przestanę je sobie wrzucać do zakładek.
Użytkownik: mariuszdbki 2020-01-14 22:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Co mogę zrobić, by dotrze... | Pingwinek
W ramach ciekawostki: wpisując w wyszukiwarkę użytkowników % dostajemy ponad 185 tysięcy rekordów więc można przypuszczać, że to właśnie pełna lista ;)
Użytkownik: Pingwinek 2020-01-14 22:36 napisał(a):
Odpowiedź na: W ramach ciekawostki: wpi... | mariuszdbki
Hm, a czy ma to jakieś uzasadnienie informatyczne?
Użytkownik: mariuszdbki 2020-01-14 22:44 napisał(a):
Odpowiedź na: Hm, a czy ma to jakieś uz... | Pingwinek
Oczywiście :) W wielu popularnych systemach baz danych znak '%' oznacza "dowolny ciąg znaków".
Użytkownik: Pingwinek 2020-01-14 22:52 napisał(a):
Odpowiedź na: Oczywiście :) W wielu pop... | mariuszdbki
Aha :-)
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: