Dodany: 2019-08-11 20:46|Autor: Małgorzata_

1 osoba poleca ten tekst.

Zajdle za rok 2018 przyznane


Wczoraj na Polconie rozdano Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2018. Autorzy rywalizowali w dwóch kategoriach: powieść i opowiadanie.

W kategorii „Powieść” zwycięzcą został Robert M. Wegner i jego „Każde martwe marzenie”. Za najlepsze opowiadanie uznano „Pierwsze Słowo” autorstwa Marty Kisiel. 

„Każde martwe marzenie”. To kolejna odsłona cyklu fantasy „Opowieści z meekhańskiego pogranicza”. Saga Roberta M. Wegnera to barwny, epicki fresk, w którym splatają się losy pełnokrwistych postaci, a ludzkie dramaty sąsiadują z intrygami bogów i tajemnicami sprzed tysięcy lat. Bestsellerowy cykl docenili czytelnicy nie tylko w Polsce, ale i w Rosji, gdzie pierwszy tom  „Opowieści…” zdobył nagrodę dla najlepszej fantasy roku.

Nagroda Zajdla z pewnością cieszy Wegnera, bowiem otrzymał ją po raz szósty, wyrównując tym samym wynik uzyskany przez Jacka Dukaja.

Warto dodać, że z okazji Polconu fani cyklu Roberta M. Wegnera dostali właśnie piękny prezent od wydawcy.

Ze strony Powergraphu pobierzemy bezpłatne najnowsze opowiadanie ze świata Meekhanu: „Jeszcze może załopotać. Opowieści z meekhańskiego pogranicza”. Rozgrywa się ono ok. 20 lat przed wydarzeniami z serii podczas wojny Meekhanu z Se-kohlandczykami.

Opowiadanie „Pierwsze słowo” jest tytułowym tekstem opublikowanego przez Martę Kisiel zbioru opowiadań. Znajdziecie je również w darmowej antologii „Zajdel 2018”, którą możecie ściągnąć na oficjalnej stronie nagrody. „Dzięki Wam piękne za tego drugiego Zajdla, tym cenniejszego, że za tekst tak dla mnie nietypowy. A jutro wracam do klawiatury, żebyście mieli co czytać na wiosnę” – pisze na swoim profilu na Facebooku Marta Kisiel.

Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 5
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 2019-08-11 21:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Wczoraj na Polconie rozd... | Małgorzata_
Opowiadanie Wegnera jest też już w naszej bazie: Jeszcze może załopotać: Opowiadanie z meekhańskiego pogranicza (Wegner Robert M. (pseud.))
Użytkownik: Aquilla 2019-08-11 22:03 napisał(a):
Odpowiedź na: Wczoraj na Polconie rozd... | Małgorzata_
Czy Wegner w końcu ruszył z powieścią, czy dalej pisze serie opowiadań, które "kiedyś zepnie"?
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 2019-08-12 11:07 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy Wegner w końcu ruszył... | Aquilla
W jakim sensie "ruszył z powieścią"? W cyklu są dwa tomy opowiadań i trzy powieści, do tego dwie historie poboczne. Jedno opowiadanie, które było wydane osobno, jest też w zbiorze.
Użytkownik: Aquilla 2019-08-12 22:33 napisał(a):
Odpowiedź na: W jakim sensie "ruszył z ... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
Byłam przekonana, że gdzieś czytałam w wywiadzie, że facet cały czas próbuje z tej serii wykrzesać jakąs wielką grand opowieść (na zasadzie Wiedźmina - po dwóch tomach opowiadań ruszyła ciągła historia), ale tak się zaplątał w szczegółach, że sam już nie wie, co z tego będzie.
Użytkownik: Klosterkeller 2019-08-13 10:19 napisał(a):
Odpowiedź na: Wczoraj na Polconie rozd... | Małgorzata_
Wegner - niezły, ale żeby nagrody?
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: