W 2019 roku przyznane zostaną dwie literackie Nagrody Nobla

Autor: OlimpiaOpiekun BiblioNETki

Data dodania: 2019-03-05 16:03

4 osoby polecają ten tekst.

W tym roku jesienią przyznane zostaną dwie literackie Nagrody Nobla - jedna za 2019 rok oraz druga, zaległa, za 2018 rok - poinformowała odpowiedzialna za wybór laureatów Akademia Szwedzka.

Decyzja ta zapadła po spotkaniu członków Akademii z realizującą testament Alfreda Nobla Fundacją Noblowską.

W 2018 roku nie przyznano literackiego lauru ze względu na skandal jaki wybuchł w Akademii Szwedzkiej, gdy współpracownik Akademii najpierw został oskarżony o gwałty, a następnie skazany za nie przez sąd.

komentarzy: 4

Użytkownik: Klosterkeller 2019-03-05 17:06 napisał(a):

Odpowiedź na: W tym roku jesienią przy... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki Pokaż rodzica

Pomysł całkiem sensowny, ale i tak prestiż tej nagrody spada, a szkoda.

Użytkownik: antypater 2019-03-05 17:29 napisał(a):

Pewnie jakiś prawomyślny (a przepraszam! Oczywiście, że tylko ściśle lewomyślny) kolega czeka na zaległą nagrode za ubiegły rok. Biedaczyna... cały rok wypadło czekać, bo koledze powinęła się noga... (pewnie prawa, bo wszystko co lewe jest przepcież świetne).

Pozdrawiam

Antypater

Użytkownik: ktrya 2019-03-06 14:37 napisał(a):

Oj, przybędą zaległości czytelnicze w podwójnej porcji :D
A miałam przez ten rok przerwy nadgonić znajomości z Noblistami ;)

Użytkownik: Anna125 2019-03-06 23:42 napisał(a):

Ciekawe? Przeczytałam, że "obstawia" się kobiety. Dobrze, że się poukładali i Nobel literacki powróci.