Dodany: 15.02.2019 23:33|Autor:

Książka: Taniec zegara
Tyler Anne
Notę wprowadził(a): misiak297

"Tak dawno już nie czułam się potrzebna" – mówi sześćdziesięciojednoletnia Willa Drake do swojego męża, zanim podejmie jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu.

Bohaterkę dwudziestej drugiej powieści Anne Tyler poznajemy, gdy jest na życiowym zakręcie. Z synami utrzymuje sporadyczny kontakt, jej drugi mąż domaga się nieustannej uwagi. Pewnego dnia Willa odbiera niespodziewany telefon, była dziewczyna jej syna została postrzelona i ktoś musi się zająć jej dziewięcioletnią córką. Willa postanawia pomóc: nie tylko opiekuje się dziewczynką i jej matką, wchodzi też w relacje z sąsiadami, jednym zdaniem, zadomawia się, co wkrótce stanie się powodem do nieporozumień. Co zrobi Willa, gdy przyjdzie jej podjąć ważną życiową decyzję? Czy więź, która łączy ją z Cheryl, małą dziewczynką, która mogłaby być jej wnuczką, jest warta poświęceń?

"Taniec zegara" to słodko-gorzka i wzruszająca opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno na zmiany, o odpowiedzialności i spełnieniu, nadziei i żałobie.

Anne Tyler urodziła się w 1941 roku w Minneapolis w Stanach Zjednoczonych. Napisała ponad dwadzieścia powieści. W 1988 roku otrzymała nagrodę Pulitzera za książkę "Lekcje oddychania". Dwie jej powieści zostały sfilmowane: "Obok życia" i "Przypadkowy turysta". Mieszka w Baltimore w stanie Maryland.

[Wydawnictwo Poradnia K, 2019]

Użytkownik: reniferze 29.06.2019 18:28 napisał(a):
Odpowiedź na: "Tak dawno już nie czułam... | misiak297
Oj, słabo to wyszło, słabo. Główna bohaterka jest życiową amebą, podejmującą irracjonalne i irytujące decyzje, a pozostali bohaterowie zostali ledwo zarysowani, więc trudno poczuć do kogoś sympatię. Szkoda czasu na to czytadło.