Dodany: 2018-07-16 09:33|Autor: Wiadomości

1 osoba poleca ten tekst.

Rafał Kosik i Marta Kisiel laureatami Nagrody im. Janusza A. Zajdla


W ten weekend w Toruniu podczas Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki Polcon ogłoszono laureatów Nagrody im. Janusza A. Zajdla za 2017 rok. W kategorii „powieść” wyróżniony został Rafał Kosik za „Różaniec”, w kategorii „opowiadanie” nagrodzono Martę Kisiel za „Szaławiłę”.

Nagroda im. Janusza A. Zajdla jest coroczną nagrodą w dziedzinie fantastyki, przyznawaną przez miłośników fantastyki autorom najlepszych polskich utworów literackich.

Wśród nadesłanych nominacji w kategorii Powieść znalazło się osiemdziesiąt osiem utworów osiemdziesięciu jeden autorek i autorów opublikowanych przez trzydzieści pięć różnych wydawnictw.

Chciałbym podziękować Kasi, mojej żonie i redaktorce „Różańca”, bo już drugi raz chciałem zrezygnować w połowie pisania, ale przycisnęła mnie i dokończyłem – powiedział Rafał Kosik, odbierając dyplom i statuetkę. To drugi Zajdel autora, pierwszego dostał w 2009 roku za powieść „Kameleon”.

W kategorii Opowiadanie zgłoszono sto osiemdziesiąt dziewięć utworów. Były to teksty stu trzydziestu czterech polskich autorów i autorek wydane w ubiegłym roku. Ukazały się one w 59 zbiorach, antologiach, czasopismach i innych publikacjach.

Ja przepraszam, ale w życiu odbierałam tylko świadectwa szkolne. Dziękuję przede wszystkim moim czytelnikom. Dziękuję mojej szanownej Hardej Hordzie, ponieważ bardzo mi pomogła, kiedy się zacięłam w pracy nad „Szaławiłą”. Za inspirację dziękuję mojej redaktor prowadzącej Agnieszce Trzeszkowskiej i mojemu mężowi. Od razu mówię, że jeśli nie lubicie moich książek, to musicie pozbyć się tego faceta, bo tylko dzięki niemu piszę – powiedziała Marta Kisiel, odbierając swoje pierwsze wyróżnienie. Opowiadanie autorki można pobrać na oficjalnej stronie nagrody: KLIK.

 

Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 3
Użytkownik: Stormbringer 2018-07-16 10:26 napisał(a):
Odpowiedź na: W ten weekend w Toruniu... | Wiadomości
"Różańca" jeszcze nie czytałem, ale ze swojej strony gorąco polecam Vertical (Kosik Rafał) - kapitalna powieść. Podobała mi się bardziej od nagrodzonego Zajdlem "Kameleona".
Użytkownik: Anna125 2018-07-17 00:53 napisał(a):
Odpowiedź na: W ten weekend w Toruniu... | Wiadomości
Kosika jeszcze nie czytałam lecz "Dożywocie" Marty Kisiel tak. Jestem za :), intrygujące było dla mnie "Dożywocie". Fragmenty jego były świetne, a postaci przednio wymyślone.
Użytkownik: Vemona 2018-07-17 11:59 napisał(a):
Odpowiedź na: W ten weekend w Toruniu... | Wiadomości
Świetnie, że można z tej strony pobrać "Szaławiłę", bardzo chciałam to przeczytać, a kupowanie drugiego egzemplarza "Dożywocia" było trochę bez sensu. :)
Gratuluję ałtorce, podobało mi się bardzo!
Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: