Rafał Kosik i Marta Kisiel laureatami Nagrody im. Janusza A. Zajdla

Autor: Wiadomości

Data dodania: 2018-07-16 09:33

1 osoba poleca ten tekst.

W ten weekend w Toruniu podczas Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki Polcon ogłoszono laureatów Nagrody im. Janusza A. Zajdla za 2017 rok. W kategorii „powieść” wyróżniony został Rafał Kosik za „Różaniec”, w kategorii „opowiadanie” nagrodzono Martę Kisiel za „Szaławiłę”.

Nagroda im. Janusza A. Zajdla jest coroczną nagrodą w dziedzinie fantastyki, przyznawaną przez miłośników fantastyki autorom najlepszych polskich utworów literackich.

Wśród nadesłanych nominacji w kategorii Powieść znalazło się osiemdziesiąt osiem utworów osiemdziesięciu jeden autorek i autorów opublikowanych przez trzydzieści pięć różnych wydawnictw.

Chciałbym podziękować Kasi, mojej żonie i redaktorce „Różańca”, bo już drugi raz chciałem zrezygnować w połowie pisania, ale przycisnęła mnie i dokończyłem – powiedział Rafał Kosik, odbierając dyplom i statuetkę. To drugi Zajdel autora, pierwszego dostał w 2009 roku za powieść „Kameleon”.

W kategorii Opowiadanie zgłoszono sto osiemdziesiąt dziewięć utworów. Były to teksty stu trzydziestu czterech polskich autorów i autorek wydane w ubiegłym roku. Ukazały się one w 59 zbiorach, antologiach, czasopismach i innych publikacjach.

Ja przepraszam, ale w życiu odbierałam tylko świadectwa szkolne. Dziękuję przede wszystkim moim czytelnikom. Dziękuję mojej szanownej Hardej Hordzie, ponieważ bardzo mi pomogła, kiedy się zacięłam w pracy nad „Szaławiłą”. Za inspirację dziękuję mojej redaktor prowadzącej Agnieszce Trzeszkowskiej i mojemu mężowi. Od razu mówię, że jeśli nie lubicie moich książek, to musicie pozbyć się tego faceta, bo tylko dzięki niemu piszę – powiedziała Marta Kisiel, odbierając swoje pierwsze wyróżnienie. Opowiadanie autorki można pobrać na oficjalnej stronie nagrody: KLIK.

komentarzy: 3

Użytkownik: Stormbringer 2018-07-16 10:26 napisał(a):

Odpowiedź na: W ten weekend w Toruniu... | Wiadomości Pokaż rodzica

"Różańca" jeszcze nie czytałem, ale ze swojej strony gorąco polecam Vertical (Kosik Rafał) - kapitalna powieść. Podobała mi się bardziej od nagrodzonego Zajdlem "Kameleona".

Użytkownik: Anna125 2018-07-17 00:53 napisał(a):

Odpowiedź na: W ten weekend w Toruniu... | Wiadomości Pokaż rodzica

Kosika jeszcze nie czytałam lecz "Dożywocie" Marty Kisiel tak. Jestem za :), intrygujące było dla mnie "Dożywocie". Fragmenty jego były świetne, a postaci przednio wymyślone.

Użytkownik: Vemona 2018-07-17 11:59 napisał(a):

Odpowiedź na: W ten weekend w Toruniu... | Wiadomości Pokaż rodzica

Świetnie, że można z tej strony pobrać "Szaławiłę", bardzo chciałam to przeczytać, a kupowanie drugiego egzemplarza "Dożywocia" było trochę bez sensu. :)
Gratuluję ałtorce, podobało mi się bardzo!