Dodany: 2017-04-03 17:02|Autor:

Książka: Identyfikacja
Tsokos Michael
Notę wprowadził(a): agnesines

nota wydawcy


Naładowany akcją oparty na faktach thriller światowej sławy eksperta medycyny sądowej, autora "Smaku śmierci".


Przed nim zmarli niczego nie ukryją...

To, co Simon Beckett znał ze stażu dziennikarskiego na Trupiej Farmie, profesor Tsokos zna z praktyki. Jest światowym autorytetem w dziedzinie nadzwyczajnych przypadków kryminalnych. Jego specjalność to najbardziej bestialskie zbrodnie. Ekstremalne Opisywał je w bestsellerach numer 1 literatury faktu, które zaszokowały Niemcy.


Doktor Fred Abel, wybitny ekspert medycyny sądowej, pracuje nad tajemniczym przypadkiem. Niewielkie nakłucie pod kolanem zmarłego mówi mu, że jeden z najniebezpieczniejszych seryjnych morderców jest wciąż na wolności… Lecz zanim Abel go powstrzyma, zostaje wysłany z delikatną misją do wschodnioeuropejskiego kraju. Ma zidentyfikować dwie ofiary zabójstwa, których ciała, wrzucone do kontenera z wapnem, uległy niemal całkowitemu rozkładowi. I trafia w sam środek politycznego spisku. Podczas szaleńczej ucieczki musi wykorzystać wszystkie swoje niezwykłe umiejętności patologa i byłego żołnierza, by ujść z życiem.

W tym samym czasie w Niemczech kolejna ofiara psychopatycznego mordercy walczy w piwnicy o swoje życie…


Michael Tsokos to najwybitniejszy niemiecki ekspert medycyny sądowej. Kieruje Instytutem Medycyny Sądowej w berlińskiej klinice Charité i Krajowym Instytutem Medycyny Sądowej i Społecznej w Berlinie.

Po tym jak Sebastian Fitzek – największy niemiecki mistrz thrillerów psychologicznych ("Pasażer 23", "Odprysk", "Ostatnie dziecko") – zaproponował mu współpracę przy książce "Odcięci", profesor Tsokos napisał w 2015 "Smak śmierci", pierwszą powieść z doktorem Ablem. Spektakularny thriller o prawdziwych zbrodniach prawdziwego seryjnego zabójcy, z prawdziwym ekspertem medycyny sądowej był przez ponad pół roku w Top 20 niemieckich list bestsellerów. "Identyfikacja", drugi thriller z doktorem Ablem, to bestseller Top 10 "Der Spiegel" roku 2016.


"Szarpiący nerwy suspens, niesamowita wiedza medyczna i porażająca autentyczność".
"Der Spiegel"

[Amber, 2017]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 154
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 4
Użytkownik: reniferze 2019-06-12 19:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Naładowany akcją oparty n... | agnesines
Po entuzjastycznych opiniach spodziewałam się czegoś.. innego. Praktycznie nie ma tu kryminału jako takiego, od początku wszyscy wszystko wiedzą. Zrobienie z głównego bohatera Jamesa Bonda medycyny sądowej na pewno nie przysporzyło mu mojej sympatii, a dawka okrucieństwa nawet dla mnie była przesadna.
Użytkownik: maramara 2019-06-13 10:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Po entuzjastycznych opini... | reniferze
Bardzo jest 007? Bo nie wiem, czy zdzierżę...
Użytkownik: reniferze 2019-06-13 11:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Bardzo jest 007? Bo nie w... | maramara
No mnie trochę zniesmaczyło... rozumiesz, doktor medycyny sądowej, spędzający życie w prosektorium, nagle jawi się jako istny Rambo, samodzielnie i bez ekwipunku przedzierający się przez dzicz głębokiej Europy Wschodniej. Tak jakby autor leczył własne kompleksy.
Użytkownik: maramara 2019-06-14 10:33 napisał(a):
Odpowiedź na: No mnie trochę zniesmaczy... | reniferze
Dziękuję za przestrogę. Będę się musiała odpowiednio nastroić...
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: