2023
Caldwell Lucy, These Days - zwycięzca
Adrian Duncan, The Geometer Lobochevsky
Wielka ucieczka (
Harris Robert)
Elizabeth Lowry, The Chosen
McFarlane Fiona, The Sun Walks Down
Mawer Simon, Ancestry
Devika Ponnambalam, I am not your Eve
2022
Robertson James, News of the Dead - zwycięzca
Andrew Greig, Rose Nicholson
Amanda Smyth, Fortune
Czarodziej (
Tóibín Colm)
2021
Lustro i światło (
Mantel Hilary)
- zwycięzca
Kate Grenville, A Room Made of Leaves
Hamnet (
O'Farrell Maggie)
Pip Williams, The Dictionary of Lost Words
Steven Conte, The Tolstoy Estate
2020
Wąski pas lądu (
Hickey Christine Dwyer)
- zwycięzca
Marguerite Poland, A Sin Of Omission
O'Connor Joseph (ur. 1963), Shadowplay
Isabella Hammad, The Parisian
Tim Pears, The Redeemed
Meek James, To Calais, In Ordinary Time
2019
"The Long Take" Robin Robertson - zwycięzca
"A Long Way From Home"
Carey Peter
"After The Party" Cressida Connolly
"The Western Wind" Samantha Harvey
"Now We Shall Be Entirely Free"
Miller Andrew
Światła wojny (
Ondaatje Michael)
2018
"The Gallows Pole"
Myers Ben - zwycięzca
Manhattan Beach (
Egan Jennifer)
"Sugar Money"
Harris Jane
"Grace" Paul Lynch
"The Wardrobe Mistress"
McGrath Patrick
"Miss Boston and Miss Hargreaves" Rachel Malik
2017
Dni bez końca (
Barry Sebastian)
- Zwycięzca
"A Country Road, A Tree"
Baker Jo
"The Vanishing Futurist" Charlotte Hobson
"The Good People"
Kent Hannah
Golden Hill (
Spufford Francis)
" Mothering Sunday"
Swift Graham
Sonata Gustava (
Tremain Rose)
2016
"Tightrope"
Mawer Simon - Zwycięzca
"Sweet Caress"
Boyd William
"A Place Called Winter"
Gale Patrick
"Mrs Engels" Gavin McCrea
"End Games in Bordeaux"
Massie Allan
"Salt Creek" Lucy Treloar
2015
"The Ten Thousand Things" John Spurling - Zwycięzca
Strefa interesów (
Amis Martin)
"The Lie"
Dunmore Helen
"Arctic Summer"
Galgut Damon
"A God in Every Stone"
Shamsie Kamila
"Viper Wine" Hermione Eyre
"In the Wolf's Mouth" Adam Foulds
2014
Oficer i szpieg (
Harris Robert)
- Zwycięzca
Jej wszystkie życia (
Atkinson Kate)
Wszystko, co lśni (
Catton Eleanor)
"Harvest"
Crace Jim
"Fair Helen" Andrew Greig
"The Promise" Ann Weisgarber
2013
Ogród wieczornych mgieł (
Tan Twan Eng)
- Zwycięzca
Na szafocie (
Mantel Hilary)
"Toby's Room"
Barker Pat
"The Daughters of Mars"
Keneally Thomas
"Merivel: A Man of His Time"
Tremain Rose
"The Streets" Anthony Quinn
2012
Po stronie Kanaanu (
Barry Sebastian)
- Zwycięzca
Bracia Sisters (
deWitt Patrick)
Obce dziecko (
Hollinghurst Alan)
Oczyszczenie (
Miller Andrew)
"The Quality of Mercy"
Unsworth Barry
"Half-Blood Blues" Esi Edugyan
2011
"The Long Song"
Levy Andrea - Zwycięzca
Tysiąc jesieni Jacoba de Zoeta (
Mitchell David (ur. 1969))
Inwazja (
Sansom C. J.)
Zabić cara (
Williams Andrew)
"Ghost Light"
O'Connor Joseph (ur. 1963)
"C"
McCarthy Tom
2010
W komnatach Wolf Hall (
Mantel Hilary)
- Zwycięzca
Cycero (
Harris Robert)
Święte serca (
Dunant Sarah)
Przestrzeń za Szkłem (
Mawer Simon)
„Hood”
Thorpe Adam
„Stone's Fall”
Pears Iain
„The Quickening Maze” Adam Foulds
Zob. też:
Nagrody literackie
(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.