Ranentil - użytkownik BiblioNETki

 • Login: Raya
 • E-Mail: raya@vp.pl
 • W BiblioNETce od: 4 czerwca 2004
 • O sobie:

  Istnieją książki, które wciągają tak, że nie możesz oderwać się od nich, czytając nie myślisz o niczym innym, jak o tym co się w niej dzieje, nie odrywasz się od niej nawet, aby coś zjeść, albo się przespać, gdyż jesteś szalenie ciekawy co się stanie w niej za chwilę. Są książki które czytasz z zapartym tchem i dosłownie pożerasz ją tak szybko, jak tylko możesz. Co z tego, że za parę lat już jej nie będziesz pamiętał? Przeczytasz jeszcze raz... tylko wolniej z namysłem, zapamiętując tym razem więcej szczegółów i wciągając się w nią z nie mniejszym zafascynowaniem. Czytając książki przenosisz się w świat w nich opisany i całkowicie się z nim zlewasz. Nie interesuje Cię nic, co dzieje się dookoła, nie słyszysz, gdy zwracają się do Ciebie ludzie, nie przeszkadza Ci żaden dźwięk.

  To właśnie nazywam czytaniem książek.

  Co najbardziej sprawia, że książki nie da się przeczytać? Przede wszystkim książka musi opowiadać o czymś, co Cię interesuje. Nie jest ważne, czy jest to znakomita powieść polecana przez wszystkich, czy zwykły poradnik. Ważne jest to, co wnosi do Twoje życia, patrząc nie tylko na to co Cię nauczyła, ale również ile radości i emocji wywołała. Książki nie da się przeczytać, jeśli nie interesuje Cię temat; coś Ci w niej nie pasuje, albo wystarczy, że uprzedzisz się do niej słysząc opinie innych. Co najbardziej w książkach jest denerwujące? Oczywiście błędy. Czasem powstają one z winy autora, który po prostu coś źle napisał, czasem z powodu złego przygotowania do druku. Czy zdarzyło Ci się czytać książkę i zauważyć coś, co zupełnie nie pasowało... i przeszukać całą książkę od początku w poszukiwaniu szczegółów, które nie zgadzają się z resztą? Błąd autora? Nie jest ważne czyj to błąd, ale on istnieje. Co z nim zrobić? Oczywiście nic. Można go zgłosić i mieć nadzieję, że przy następnym wydaniu zostanie poprawiony, a jeśli to błąd merytoryczny... no to cała satysfakcja z przeczytanej „dobrej” książki mija.

  Teraz trochę o mnie:
  Interesuję się informatyką, sportem: głównie softballem, siatkówką, bieganiem i jazdą na rowerze.
  Co czytam? Wydaje mi się, że większość książek na moich półkach to fantastyka i science fiction, ale znajdzie się również parę poważniejszych tytułów.

Poleca
Ten użytkownik jeszcze nic nie polecił.
Najnowsze czytatki

Brak czytatek do wyświetlenia

Najnowsze wypowiedzi na forum

Lynn Flewelling- pisarka nietuzinkowa

Autor: Raya Dodany 21.02.2008 02:03

Zostaje więc nadzieja, że będzie drugie wydanie, które wzbogacą o część trzecią i czwartą :D

Zobacz całą dyskusję

Ulubiony bohater?

Autor: Raya Dodany 18.03.2005 18:14

Lubię wiele bohaterów, w każdej książce mogę zlaleźć kogoś kto mi się podoba: np Legolas z Władcy pierścieni, czy Luke Skywalker z Gwiezdnych Wojen, ale mój ulubiony bohater to Richard Rahl z Miecza Prawdy.

Zobacz całą dyskusję
Najnowsze recenzje

Brak recenzji do wyświetlenia

Wkład w rozbudowę BiblioNETki
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: