Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: www.1939.com.pl

 • Autor: Ciszewski Marcin
 • Język oryginalny: polski
 • Kategoria: Literatura piękna
 • Gatunek: science fiction
 • Forma: powieść
 • Rok pierwszego wydania: 2008
 • Serie wydawnicze:
 • Cykle:
 • Twoja ocena:      
 • Średnia ocena: 4,74 ; książkę oceniło 519 użytkowników - zobacz szczegóły
 • Do BiblioNETki wprowadził(a): Scieraczkurzu
 • Linki:
  • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: Coś dla dużych chłopców

Współcześnie określenie "kampania wrześniowa" kojarzy się raczej z sesją poprawkową, a nie z ważnym wydarzeniem historycznym. Sesja poprawkowa - jak to ładnie brzmi. Nie udało się, to można spróbować drugi raz. Niestety w historii nie ma możliwości rozegrania przegranych potyczek na nowo. Choć czy na pewno? Powieści historyczne ostatnimi czasy nie należą do najpoczytniejszych gatunków. Szczególnie powieści historyczno-wojenne. Nie ma przecież potrzeby pokrzepiania serc, a na pewno nie w taki ...

czytaj całość »

data dodania: 2008-08-07, autor: Hugo, komentarzy: 5

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: z okładki

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Jak wyglądałaby kampania wrześniowa 1939 roku, gdyby doborowy batalion NATO, uzbrojony w najnowocześniejszy sprzęt XXI wieku, włączył się w działania polskiej armii, toczącej nierówny bój z hitlerowską nawałnicą? Czy odwrócenie przebiegu pierwszej wielkiej wrześniowej batalii, bitwy pod Mokrą, miałoby decydujący wpływ na losy II wojny światowej, czy też byłby to nic nieznaczący epizod, a losy Polski, Europy i świata potoczyłyby się w znany nam sposób?

To historyczne pytanie zadał sobie Marcin Ciszewski w swojej pasjonującej, pełnej dramatycznych zwrotów, a miejscami zabawnej powieści "www.1939.com.pl".


Cyniczny podpułkownik Jerzy Grobicki, dowódca Pierwszego Samodzielnego Batalionu Rozpoznawczego, w najczarniejszych snach nie przypuszczał, że wraz ze swoją elitarną jednostką zamiast w Afganistanie roku 2007, wyląduje pod Mokrą w dniu 1 września 1939 roku i z miejsca zostanie zaatakowany przez Wehrmacht.

Rozpoczyna się fascynująca gra wojenna. Garstka żołnierzy NATO, uzbrojona w śmiercionośny, futurystyczny sprzęt, zmaga się w krwawym boju z nieprzeliczoną potęgą hitlerowskich Niemiec. Grobicki ma przy tym świadomość, że broniąc ojczyzny swoich dziadów, jednocześnie ingeruje w historię, czego skutków nie jest w stanie przewidzieć. W tym niesłychanym dziele sekundują mu barwni oficerowie i żołnierze, a także piękna pani kapitan Nancy Sanchez z US Army.

[Wydawnictwo SOL, 2008]

czytaj całość »

data dodania: 2010-10-03, autor: ku_ki, komentarzy: 0

Powiązane czytatki

Tytuł tekstu: Średniowiecze, starożytność i prehistoria czyli co czytać, gdy nas najdzie na historię

Powieści z tłem historycznym, jak również fantasy osadzone w czasach historycznych. Zestawienie nie jest oczywiście kompletne, będzie uzupełniane w miarę wpadania mi w oko kolejnych powieści z interesującej tematyki. Gwiazdką zaznaczam te książki, które już przeczytałam. Chętnych pogłębiania znajomości z powieściami o przeszłych czasach zapraszam na historycznego bloga: http://wszystkotojuzbylo.blogspot.com/. Zapraszam do współpracy recenzentów książek z szeroko pojętej przeszłości....

czytaj całość »

data dodania: 2007-11-18 16:15, autor: nutinka, komentarzy: 80

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku