Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: O psie, który jeździł koleją

  • Twoja ocena:      
  • Średnia ocena: 4,61 ; książkę oceniło 2411 użytkowników - zobacz szczegóły
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): Panterka
  • Linki:
    • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: Lampo: psie serce!

Wzruszająca opowieść o bohaterskim psie Lampo, który poświęcił życie, ratując dziewczynkę. Ktoś mógłby sobie pomyśleć, że to głupie: pies ratuje człowieka, choć jest tylko psem, a nie inteligentnym stworzeniem jak człowiek - ale powinen (ten ktoś) zadać sobie pytanie: dlaczego od wieków człowiek potrzebuje psa? Widocznie pies był i jest człowiekowi potrzebny. Więc to nie jest jakieś tam głupie stworzenie... ale zwierzę, które często potrafi być lepszym i mądrzejszym nawet od człowieka!

czytaj całość »

data dodania: 2006-01-01, autor: Makao, komentarzy: 8

Tytuł tekstu: Wzruszająca, pouczająca...

Książka "O psie, który jeździł koleją" opisuje życie dzielnego psa, Lampo, który jeździł koleją po całym kraju. To opowieść o wielkiej przyjaźni i wierności. Akcja rozgrywa się głównie we Włoszech... To prawdziwa historia, jakże wzruszająca i interesująca. Każdemu zakręci się łezka w oku... Polecam wszystkim...

czytaj całość »

data dodania: 2005-07-07, autor: Ankasha, komentarzy: 8

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: z okładki

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Posłuchajcie dziś historii, która zdarzyła się we Włoszech. Będzie to opowieść o ludziach i pewnym psie. O psie, który jak prawdziwy turysta, sam podróżował koleją po całym kraju. Będzie to zarazem opowieść o wielkiej przyjaźni. Nie jest to zmyślona historia. Chociaż dziwna, zdarzyła się naprawdę…

[Greg, 2016]

czytaj całość »

data dodania: 2017-09-16, autor: margines, komentarzy: 0

Powiązane czytatki

Tytuł tekstu: Roman Pisarski - "O psie, który jeździł koleją"

(Czytatka zdradza co nieco.) Lektury dzieciństwa... Jeśli wskazać mam pierwszą ważną i zapamiętaną, będzie nią najpewniej cieniutka książeczka Romana Pisarskiego pt. "O psie, który jeździł koleją". I klasa podstawówki, tak mi się wydaje. Najprawdopodobniej płakałam. Jest to proza zwyczajnie wzruszająca, tak niewielka objętościowo książka wzbudza emocje i kształtuje wrażliwość dziecka. I po dziś dzień jest przeze mnie ciepło odbierana. Takie wzruszenia się pamięta. Cieszę się, że przeczytałam ...

czytaj całość »

data dodania: 2009-11-08 14:13, autor: Pingwinek, komentarzy: 24

Inne, czyli miscellanea

Tytuł tekstu: Najsmutniejsza ksiażka

Zdecydowanie najbardziej wzruszająca i jednocześnie najsmutniejsza książka, jaką przeczytałem w dzieciństwie. Odcisnęła się trwałym piętnem na moim stosunku do zwierząt.

czytaj całość »

data dodania: 2007-10-21, autor: awaria, komentarzy: 0

Tytuł tekstu: O psie czy nie o psie

Czytałam tę książkę mając 8 lat, ale muszę powiedzieć, że do tej pory, kiedy ją czytam to czuję się jak małe duże dziecko, ciągle łzy napływają mi do oczu. To wspaniała, mądra i naprawdę pouczająca książka. Jeżeli rodzice martwią się brakiem wrażliwości u dzieci, niech podsuną im tę dziecięcą klasykę. To po prostu piękna historia. A przy okazji: czy każdy z nas zachowałby się tak samo jak ta psinka?

czytaj całość »

data dodania: 2004-10-03, autor: Lauriann, komentarzy: 4

Tytuł tekstu: [bez tytułu]

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Wspaniała książka! Czytałam ją jeszcze jako dziecko, w początkowych klasach szkoły podstawowej. Pamiętam ją do tej pory i bardzo mile ją wspominam. Wywarła na mnie wtedy ogromnie wrażenie! Polecam.

czytaj całość »

data dodania: 2004-06-23, autor: kg, komentarzy: 9

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku