Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Dokąd jedzie ten tramwaj?

  • Twoja ocena:      
  • Średnia ocena: 4,87 ; książkę oceniło 382 użytkowników - zobacz szczegóły
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): A-cis
  • Linki:
    • brak
  • Tagi:
    brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: Zbiór opowiadań

Jest to zbiór opowiadań o różnej jakości. Jak chyba wszystko Zajdla – warto przeczytać. Biblioznawcom polecam opowiadanie „Relacja z pierwszej ręki”. Ciekawe spojrzenie na problem powstania naszego świata. W jednym z opowiadań Zajdel nazywa szlaki międzygwiezdne autostradami. Gdyby żył, zaproponowałbym mu nazwę astrostrada :).

czytaj całość »

data dodania: 2003-10-22, autor: A-cis, komentarzy: 2

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: z okładki

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Zbiorem opowiadań Janusza Zajdla "Dokąd jedzie ten tramwaj?" rozpoczynamy edycję nowej serii wydawniczej "Książki i Wiedzy" powstałej przy współpracy z redakcją miesięcznika "Fantastyka". Będzie to edycja prezentująca czołowe pozycje polskiej i światowej klasyki literackiej, utwory stanowiące kanon beletrystyki fantastycznej.

Formuła serii jest otwarta: sprowadza się nie tylko do gatunku science fiction, ale - najogólniej biorąc - fantastyki w jej różnorodnych odmianach i postaciach, ukazywanej w antologiach historycznych, starannie wyselekcjonowanych powieściach i autorskich zbiorach opowiadań. Podstawowym kryterium serii będzie taki dobór autorów, który ukaże rolę fantastyki w różnych epokach, okresach, sytuacjach i kontekstach historycznych. Fantastyka stanowi dla nas rodzaj eksperymentu myślowego wkraczającego do literatury tam, gdzie zawodzą realistyczne sposoby opisu świata, a kreacja niezwykłych bytów może ujawnić istotne prawdy o człowieku, odkryć prawidłowości jego psychiki, skonfrontować ze światem, w jakim przyszło mu żyć, wyznaczyć drogi i rozdroża przyszłości.

W Bibliotece Fantastyki nie ograniczymy się do wznowień, przypomnień, retrospekcji. Ukażemy także dzień dzisiejszy fantastyki stwarzającej alternatywne modele rzeczywistości i pobudzającej wyobraźnię, zachęcającej do refleksji nad losami świata oraz kierunkami ekspansji ludzkości. Przedstawimy bestsellery ostatnich lat, pozycje tłumaczone po raz pierwszy na język polski i - jako rodzaj promocji - opowiadania pisarzy młodych, niekiedy debiutantów, ocenione przychylnie przez wymagające grono recenzentów.

[Książka i Wiedza, 1988]

czytaj całość »

data dodania: 2012-02-11, autor: NiKiFoR, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku