Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Moja najdroższa

 • Autor: Tallent Gabriel
 • Tytuł oryginalny: My Absolute Darling
 • Język oryginalny: angielski
 • Kategoria: Literatura piękna
 • Gatunek: społeczna, obyczajowa
 • Forma: powieść
 • Rok pierwszego wydania: 2017
 • Rok pierwszego wydania polskiego: 2018
 • Twoja ocena:      
 • Średnia ocena: 4,21 ; książkę oceniło 17 użytkowników - zobacz szczegóły
 • Do BiblioNETki wprowadził(a): agnesines
 • Linki:
  • brak
 • Tagi:
  brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: Opowieść o chorej miłości i koszmarze życia w jej okowach...

Recenzuje: Urszula Janiszyn MIŁOŚĆ - bez wątpienia jedna z najwspanialszych, najpiękniejszych i najlepszych rzeczy, jaka tylko może przytrafić się człowiekowi... Czasami jednak bywa i tak, że nie przynosi sobą szczęścia, dobra i poczucia bezpieczeństwa, lecz strach, ból i cierpienie... O takiej miłości opowiada właśnie niezwykle kontrowersyjna powieść Gabriela Tallenta pt. "Moja najdroższa", która ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Agora. Za sprawą tej opowieści wkraczamy ...

czytaj całość »

data dodania: 2018-07-18, autor: PolecaneOpiekun BiblioNETki, komentarzy: 0

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: nota wydawcy

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Historia o okrucieństwie wyrządzanym z miłości. I o ocaleniu.

Najważniejsza książka 2017 roku według "Washington Post", "USA Today", "New York Timesa", "Business Insider", "LA Times" oraz Amazon.com i National Public Radio.


Turtle Alveston ma czternaście lat i problemy z czytaniem. Potrafi za to świetnie strzelać, posługiwać się nożem i przez wiele dni wędrować po lesie, żywiąc się tym co upoluje. W zapuszczonym domu w środku lasu wychowuje ją apodyktyczny ojciec, który wierzy, że ludzkość jest na krawędzi katastrofy. Chory z miłości, izoluje córkę od otoczenia, całkowicie kontroluje jej życie, znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. Ale Turtle wciąż jest dla niego ukochaną córeczką. Jego najdroższą własnością.

Dziewczyna nie jest jednak bezbronną ofiarą. Żeby wyzwolić się spod władzy ojca potwora, wykorzysta przeciwko niemu wszystko, czego właśnie on ją nauczył.


Gabriel Tallent pisze szorstko, ale z wielką uwagą dla detalu. Jego świat drży od kształtów, wrażeń. Mistrzowski styl nie pozwala emocjom opaść nawet na chwilę.


"Niektóre książki lubimy wystarczająco, by je polecać. Ale bardzo rzadko zdarzają się takie, które zapamiętujemy na zawsze. Na mojej krótkiej liście znalazła się »Moja najdroższa«".

Stephen King


"Gabriel Tallent nie bierze jeńców. W swojej debiutanckiej powieści dotyka jednego z ostatnich tabu naszej kultury: kazirodztwa i pedofilii. Jego bohaterka, Turtle, to młodsza siostra Lisbeth Salander – małomówna twardzielka o specyficznym zestawie umiejętności, która może liczyć tylko na siebie. Zamiast komputera posługuje się jednak konwencjonalną bronią palną, a krzywdzi ją nie bezosobowy system, ale własny ojciec, z którym łączy ją toksyczna mieszanka miłości, strachu, wdzięczności, poczucia winy i nienawiści. Trudno się czyta, jeszcze trudniej odłożyć. Mocna rzecz".

Katarzyna Wężyk


"»Moja najdroższa« to przerażająca powieść. Po dwustu stronach lektury złapałam się na ściskaniu pięści, jakbym miała zaraz wpaść między litery i przywalić ojcu bohaterki. Ale Turtle musiała stoczyć tę walkę sama. Wbrew ciału i ludzkiej wytrzymałości".

Sylwia Chutnik


"Tallent napisał powieść poruszającą w czytelniku najgłębsze emocje. »Moja najdroższa« opowiada o bestii w ludzkiej skórze. Przypomina dlaczego boimy się bestii i czemu tak trudno jest tę bestię porzucić".

Łukasz Orbitowski

[Agora SA, 2018]

czytaj całość »

data dodania: 2018-03-19, autor: agnesines, komentarzy: 1

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku