Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Maestro: Historia milczenia

 • Autor: Kącki Marcin
 • Język oryginalny: polski
 • Kategoria: Literatura piękna
 • Gatunek: literatura faktu
 • Forma: reportaż / zbiór reportaży
 • Rok pierwszego wydania: 2013
 • Serie wydawnicze:
 • Twoja ocena:      
 • Średnia ocena: 5,05 ; książkę oceniło 55 użytkowników - zobacz szczegóły
 • Do BiblioNETki wprowadził(a): lucyinthesky
 • Linki:
  • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Brak elementów do wyświetlenia.

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: nota wydawcy

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

"Maestro" Marcina Kąckiego to pisana przez 10 lat reporterska historia pedofilskiego skandalu w chórze Polskie Słowiki oraz jego dyrygenta Wojciecha Kroloppa. Książkę, która dziś ma swoją premierę, wydała Agora w ramach serii Reporterzy Dużego Formatu.

Książka "Maestro. Historia milczenia" przedstawia nie tylko postać dyrygenta chóru Polskie Słowiki - to jednocześnie wielowymiarowy obraz sieci zależności, uwikłań, kłamstw i interesów, który sprawił, że przez dziesięciolecia sprawa pedofilii była ignorowana i uciszana. Władza, urzędnicy, dziennikarze, nawet rodzice przez 40 lat otrzymywali sygnały, że splendor chóru przeplata się z niewyobrażalną krzywdą wyrządzaną dzieciom. Poznańscy radni nie tylko milczeli, ale utajnili swoje obrady, gdy przyszło im zmierzyć się z prawdą.

Autor książki, Marcin Kącki - reporter "Gazety Wyborczej" w 2003 roku przyczynił się do upadku Wojciecha Kroloppa, odsłaniając kulisy molestowania. Po latach znów się spotkali. Krolopp nazywa dziennikarza "diabłem", ale otwiera przed nim szuflady, by wydobyć dokumenty, które tworzą kolejne, zaskakujące rozdziały tego dramatu.


"- Pisząc książkę o Wojciechu Kroloppie i pedofilskim skandalu w chórze Polskie Słowiki, chciałem przede wszystkim zrozumieć, skąd bierze się zło i dlaczego czasem stajemy wobec niego bezradni. Jak to możliwe, że ktoś bezkarnie przez lata niemal na oczach całego miasta krzywdzi, gwałci dzieci? - mówi Marcin Kącki. - Zło w czasach totalitarnych, w czasach masowego zagrożenia życia, systemowego szczucia i upodlania ludzi, zostało opisane. Ale okazuje się, że zło świetnie potrafi się odrodzić w tzw. normalnym świecie, nie za drutami obozu, nie pod lufą karabinu. Doskonale się je hoduje w temperaturze pokojowej".

[Agora SA, 2013]

czytaj całość »

data dodania: 2014-01-01, autor: Pani_Wu, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku