Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Moja droga do Santiago: Opowieść pielgrzyma agnostyka

 • Autor: Ward Robert
 • Tytuł oryginalny: All the Good Pilgryms: Tales of the Camino de Santiago
 • Język oryginalny: angielski
 • Tłumacz: Dziurosz Marta
 • Kategoria: Literatura piękna
 • Gatunek: literatura zagraniczna
 • Forma: reportaż / zbiór reportaży
 • Rok pierwszego wydania: 2007
 • Rok pierwszego wydania polskiego: 2010
 • Twoja ocena:      
 • Średnia ocena: 4,25 ; książkę oceniło 6 użytkowników - zobacz szczegóły
 • Do BiblioNETki wprowadził(a): agnesines
 • Linki:
  • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: W drogę!

Motyw wędrówki to idealny temat zadania maturalnego z języka polskiego. Pojawia się w literaturze tak często, że abiturient może przebierać i wybierać w przykładach, tym bardziej że wątek ten przyjmuje przeróżne warianty: powracającego do domu Odyseusza; tęskniącego za ojczyzną emigranta; Edmunda Dantèsa uciekającego z twierdzy d'If; Phileasa Fogga wyruszającego w awanturniczą podróż; czy w końcu pielgrzyma. Nie ma chyba w Europie szlaku pielgrzymiego, który obrósłby większą sławą niż droga ...

czytaj całość »

data dodania: 2015-05-16, autor: Agnieszka-M4, komentarzy: 3

Tytuł tekstu: Sympatycznie, przyjemnie, bez egzaltacji

Wydawnictwo Sic! zastosowało dość chytry, ale trochę banalny manewr – nadało polskiemu wydaniu książki Roberta Warda podtytuł „Opowieść pielgrzyma agnostyka”, licząc przypuszczalnie na zaintrygowanie czytelników hasłem „agnostycyzm na pielgrzymkowym szlaku”. Tymczasem oryginalny tytuł można przetłumaczyć jako „Wszyscy dobrzy pielgrzymi: Opowieści drogi do Santiago”, ale tu już nie ma elementu zaciekawienia – jest to chyba znak czasów, że czytelnika łatwiej przyciągnąć prowokującym tytułem niż tr...

czytaj całość »

data dodania: 2013-08-18, autor: Marioosh, komentarzy: 0

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: nota wydawcy

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Robert Ward zawsze lubił podróżować, szczególnie pieszo. Kiedy odkrył prastarą trasę pielgrzymkową do hiszpańskiego Santiago, poczuł, że musi podążyć tym historycznym szlakiem i go doświadczyć.

Począwszy od swojej pierwszej podróży po Camino de Santiago Ward zakochał się w krajobrazie, historii, sztuce i romantyzmie starego szlaku pielgrzymkowego. Ponad wszystko jednak zauroczyli Warda ludzie Camino, zarówno serdeczni Hiszpanie, którzy służą podróżnym pomocą, jak i wytrwali pielgrzymi, którzy przybywają z całego świata, aby dowiedzieć się, co to znaczy przebyć ponad osiemset kilometrów krok po kroku.

W książce "Wszyscy dobrzy pielgrzymi" Ward wraca na Camino po raz piąty i dzieli szlak z obsadą postaci jak z "Opowieści kanterberyjskich", w tym z brazylijskim magiem, Buddą z Bawarii, pokutującym francuskim legionistą, lubiącym wypić Don Kiszotem na wózku, Najświętszą Panną z Wózkiem, Trzema Mariami, "Spice Pilgrims", templariuszami i samym świętym Jakubem w postaci krzepkiego Holendra.

Wardowi wydaje się, że wie, na co się porywa, zaczynając swoją najnowszą pielgrzymkę, lecz - jak nauczyły go liczne poprzednie podróże na Camino - na Drodze nigdy nie brakuje niespodzianek. Każdy dzień przynosi nowe lekcje, przyjaźnie, pytania, wspomnienia, dary i wyzwania, udowadniając Wardowi, że to nie pielgrzym idzie po Camino - to Camino odbywa się w pielgrzymie.

[Wydawnictwo Sic!, 2010]

czytaj całość »

data dodania: 2010-11-16, autor: agnesines, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Tytuł tekstu: cytat z książki

Niebezpiecznie jest wracać do miejsc, gdzie kiedyś byliśmy szczęśliwi*. --- * Robert Ward, "Moja droga do Santiago. Opowieść pielgrzyma-agnostyka", przeł. Marta Dziurosz, wyd. Sic!, 2010, s. 269.

czytaj całość »

data dodania: 2015-05-20, autor: Agnieszka-M4, komentarzy: 0

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku