Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Zasady przetrwania: Sekrety i fakty naukowe, które mogą ocalić ci życie

 • Autor: Sherwood Ben
 • Tytuł oryginalny: The Survivors Club: The Secrets and Science that Could Save Your Life
 • Język oryginalny: angielski
 • Tłumacz: Witkowska Magda
 • Kategoria: Literatura naukowa i popularnonaukowa
 • Gatunek: popularnonaukowa
 • Forma: esej (szkic literacki) / zbiór esejów (szkiców)
 • Rok pierwszego wydania: 2009
 • Rok pierwszego wydania polskiego: 2009
 • Twoja ocena:      
 • Średnia ocena: 4,50 ; książkę oceniło 2 użytkowników - zobacz szczegóły
 • Do BiblioNETki wprowadził(a): earphorny
 • Linki:
  • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Brak elementów do wyświetlenia.

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: z okładki

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Które miejsce w samolocie jest najbezpieczniejsze? Gdzie najbezpieczniej jest dostać ataku serca? Dlaczego religia przedłuża życie? Dlaczego urodziny mogą być niebezpieczne?

W każdej sekundzie każdego dnia ktoś staje w obliczu kryzysu: może to być wypadek samochodowy, okrutne przestępstwo, poważna choroba czy kryzys finansowy. Ponieważ przeciwności losu nie da się uniknąć, często zadajemy sobie pytanie: komu udaje się wyjść z katastrofy cało, a kto się poddaje? Dlaczego niektórzy ludzie podnoszą się z upadku, a inni nie? Jak mogę stać się człowiekiem, który będzie w stanie przetrwać i dalej się rozwijać?

Książka "Zasady przetrwania" przedstawia odpowiedzi na te pytania – odpowiedzi inspirujące i podnoszące na duchu. Nawiązując do tradycji książek "Freakonomia" czy "Punkt przełomowy", niniejsza książka odkrywa ukryte dotąd aspekty przetrwania. Łączy przy tym w sobie fascynujące historie z życia wzięte, interesujące fakty naukowe oraz opis przygód, które autor przeżył w elitarnych amerykańskich szkołach przetrwania oraz na rządowym kursie ewakuacji z katastrofy lotniczej.

Książka otwiera również drogę do ustalenia własnego poziomu inteligencji przetrwania, którą można ustalić w internecie, korzystając z potężnego narzędzia Survivor Profiler. Jest to test opracowany specjalnie na potrzeby niniejszej książki. Umożliwia on przeprowadzenie analizy własnej osobowości, generuje również indywidualny raport wskazujący najważniejsze cechy decydujące o przetrwaniu.

Od wyzwań, jakie stawia przed nami życie, nie da się uciec. Dzięki "Zasadom przetrwania" można się jednak lepiej na nie przygotować.


"Wyjątkowe połączenie nadzwyczajnej umiejętności opowiadania i praktycznych informacji. Już sama lektura tej nadzwyczajnej książki poprawi twoje szanse na zwycięskie wyjście z najtrudniejszej kryzysowej sytuacji".
Gavin de Becker, autor bestsellerowej książki "Dar strachu"

"Zbiór niezwykle cennych informacji... Uczta zarówno dla ducha, jak i dla umysłu. Zważywszy na jej znaczenie praktyczne, prawdopodobnie nikt nie powinien w ogóle wstawać bez niej z łóżka".
Tim Johnson, wydawca ds. medycznych ABC News


Ben Sherwood jest popularnym autorem i wielokrotnie nagradzanym dziennikarzem. Pracował jako producent wykonawczy realizowanego przez ABC programu Good Morning America. Zajmował się także realizacją NBC Nightly News. Jest autorem głośniej powieści "Mężczyzna, który zjadł Boeinga", bestsellera w skali całego kraju, przetłumaczonego na trzynaście języków, oraz powieści "Niewiarygodna historia miłosna", która również stała się międzynarodowym bestsellerem. Ukończył Harvard College i studia w zakresie historii i ekonomii na Oxford University jako stypendysta Rhodes Scholarship.

[Laurum, 2009]

czytaj całość »

data dodania: 2010-02-09, autor: earphorny, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku