Dodany: 15.02.2010 00:01|Autor: paren

Książki i okolice> Konkursy biblionetkowe

Quiz poKOŃkursowy: "Piękni brzydale, paskudne ślicznotki"



KOŃkurs nr 96 zaKOŃczony…
Wszystkie konie zostały wyłapane i odpoczywają w swoich boksach…
Konie – piękne, łagodne i dobre; czasami narowiste i niechętne niewprawnym jeźdźcom… Zadbane i kochane potrafią być wierne, cierpliwe, odważne i waleczne.
Gdyby tak wszyscy…

Piękni brzydale, paskudne ślicznotki.

Brzydale… Zdawać by się mogło, że natura poskąpiła im wszystkiego. Jednak nie – w zamian za skąpstwo w budowaniu powierzchowności obdarowała ich złotym sercem, szlachetną duszą…

Ślicznotki… Cuda natury, piękne, podziwiane, otoczone rojem wielbicieli, pragnących dla siebie choć odrobiny tego blasku. Cóż, kiedy pod piękną powłoką kryje się lodowate serce, przewrotna natura, fałsz, arogancja, próżność…

Znacie ich? Z książek na pewno!

Dobierając bohaterów dzisiejszego quizu nie kierowałam się moimi odczuciami, prywatnymi sympatiami i antypatiami, lecz raczej zamysłami autorów – rodziców, którzy naszych bohaterów – tych ładnych i tych brzydkich - powołali do literackiego życia.

Uwaga: mimo tytułu quizu nie jest tak, że tylko ONI to szlachetni brzydcy, a ONE to wredne piękności… Bywa też odwrotnie… W quizie, jak w życiu, czasami to oni są ci piękni, a one te brzydkie…

Druga grupa bohaterów otrzymała zaproszenia i pojawi się tu o godzinie 17.00.

Odpowiadamy na Forum!
Miłej zabawy!

1.
"Moja buzia tryska zdrowiem,
[…]
Jestem mądra, jestem zgrabna,
Wiotka, słodka i powabna,
[…]"

2.
"Ale C. była odmiennego zdania. Uważała, że jest beznadziejnie brzydka, a co gorsza, brzydka brzydotą banalną, odstraszającą, prozaiczną i rzeczową. Z taką twarzą - myślała - nie sposób wyglądać uwodzicielsko ani tajemniczo. Z taką twarzą wygląda się zawsze trzeźwo, zdrowo i obrzydliwie zwyczajnie.
Nic dziwnego, że nikt się w niej dotąd nie zakochał. Ona sama uważa swoją twarz za nieinteligentny kawałek różowego mięsa. Czy widok takiego obiektu może sprawić, że serce jakiegoś wspaniałego chłopaka zabije nagle płomiennym uczuciem?"

3.
"Panna I. była niepospolicie piękną kobietą. Wszystko w niej było oryginalne i doskonałe. Wzrost więcej niż średni, bardzo kształtna figura, bujne włosy blond z odcieniem popielatym, nosek prosty, usta trochę odchylone, zęby perłowe, ręce i stopy modelowe. Szczególne wrażenie robiły jej oczy, niekiedy ciemne i rozmarzone, niekiedy pełne iskier wesołości, czasem jasnoniebieskie i zimne jak lód."

4.
"G. był mężczyzną niskiego wzrostu, mierzył niewiele więcej nad pięć stóp, ale był tak szeroko zbudowany i kark miał tak gruby, że gdy siedział, ludzie nie znający go mogli przypuszczać, że jest roślejszy i wyższy. Jego szeroki tułów spoczywał na krótkich, mocnych nogach..."

5.
"„Wytworniś" -— oceniłam go jednym spojrzeniem. Młody mężczyzna wyglądał, jakby go przed chwilą wycięto z londyńskiego żurnala: elegancki garnitur z szarej flaneli, śnieżnobiała koszula, granatowy jedwabny krawat, a wszystko spod igły najlepszego krawca. Przy tym mina lordowska, a spojrzenie zdobywcy Mont Everestu. „Przystojniak!" — śniady, ogorzały, włosy ciemne, krótko przystrzyżone z zabójczym przedziałkiem na boku. A w zębach krótka, pękata fajeczka. Jednym słowem — goguś, który zlazł wprost z ekranu."

6.
"Pan Z. przypatrywał się ciekawie tej nowej figurze, która istotnie zasługiwała na nazwę cudaka. Przede wszystkim był to mąż wzrostu tak wysokiego, że głową prawie powały dosięgał, a chudość nadzwyczajna wydawała go wyższym jeszcze. Szerokie jego ramiona i żylasty kark zwiastowały niepospolitą siłę, ale była na nim tylko skóra i kości. Brzuch miał tak wpadły pod piersią, że można by go wziąć za głodomora..."

7.
"Ale K. była pięknością. Zapowiadały to już w dzieciństwie jej duże, ciemne żywe oczy, kasztanowate, o czerwonym odcieniu, falujące włosy, cudowne zęby i śliczna cera. Rysów nie miała zbyt regularnych, gdyż podbródek był kanciasty, a nos, choć nie tak długi jak siostry, jednak nieco za duży. Piękność jej w dużym stopniu polegała na młodości..."

8.
"A. cierpiał od urodzenia na paraliż dolnych mięśni twarzy, przez co nie potrafił się uśmiechać i chodził z wiecznie posępną miną. Ta jego kamienna twarz wyglądała najdziwniej, gdy cieszył się lub martwił, bo wtedy radość czy smutek widać było tylko w jego skośnych, brązowych oczach. […] A. przeszedł w dzieciństwie chorobę Heinego – Medina, po której została mu pamiątka w postaci wykręconej, uschniętej prawej nogi…"

9.
"Obok usiadł wysoki, smukły młodzieniec, w eleganckim granatowym garniturze w dyskretne białe paseczki, w nowiutkich butach zamszowych z podwójnym obszyciem, uczesany na jeża, tak jak nakazywała panująca na Woli moda. Gdyby ktoś bliżej przyjrzał się młodzieńcowi, w mig rozpoznałby w nim starszego brata Królewicza, znanego dobrze na Woli, R.W.. Smagła twarz, błyszczące oczy ocienione długimi rzęsami i przesadna elegancja w ubiorze cechowały i młodego gracza, i siedzącego pod płotem o kilka lat starszego kibica."

10.
"Rozkoszna szczenięca główka, która tak dobrze pasowała do ręki, gdy pierwszego wieczoru jechaliśmy samochodem, zamieniła się nagle w coś, co kształtem i ciężarem przypominało kowadło. Łapy miał olbrzymie, boki już napakowane mięśniami, klatkę piersiową szeroką jak buldożer."

11.
"G.L. pojawił się dostojnym krokiem, usiadł przy stoliku otoczonym swoimi wielkim fotografiami, które mrugały i szczerzyły do publiczności olśniewająco białe zęby. Prawdziwy L. miał na sobie wyjątkowo niebieską [...], która wspaniale współgrała z jego oczami... [...] Była tam również wielka fotografia dobrze odżywionego [...] z pofalowanymi jasnymi włosami i bystrymi oczami."

12.
" Chłopiec rzucił się na pomoc leżącej na ziemi postaci. Chwycił ją za rękę, która była jedynie wygładzoną kością, trochę pożółkłą, jak stara kula bilardowa. Kaptur zsunął się z głowy przybysza i naga czaszka skierowała na M. puste oczodoły."

13.
"Dziewczyna była bardzo piękna. Należałoby raczej określić ją mianem kobiety, bo mogła mieć nawet 35 lat, czego, rzecz jasna nie było po niej widać i czego nie odgadłby żaden mężczyzna. Wyglądała na 25, miała kunsztowny makijaż i asymetryczne brwi, które dodawały jej wdzięku. Miała także piękne włosy i piękną figurę, była bardzo szczupła, giętka, jakaś szalenie zręczna i sprężysta."

14.
"… Zawsze w jakiejś ciemnej norze, zgryziony, skwaśniały i zły… Ja już samą gębą straszę ludzi. To nie twarz, to gniew żywiołów… Czy uśmiechnął się kto kiedy do mnie? Nie pamiętam."

15.
"... był w istocie cudownie piękny, z delikatnie zarysowanymi purpurowymi ustami, z pogodnymi błękitnymi oczyma i falistym złotym włosem. W twarzy jego było coś takiego, co natychmiast budziło zaufanie. Malowała się w niej cała szczerość młodości i cała jej niepokalana czystość."
Wyświetleń: 25651
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 117
Użytkownik: misiabela 15.02.2010 00:03 napisał(a):
Odpowiedź na: KOŃkurs nr 96 zaKOŃczon... | paren
1. "Samochwała" Brzechwy
Użytkownik: paren 15.02.2010 00:04 napisał(a):
Odpowiedź na: 1. "Samochwała" Brzechwy | misiabela
Jaaaaaaaaaaasne! :-)
Użytkownik: hburdon 15.02.2010 00:06 napisał(a):
Odpowiedź na: KOŃkurs nr 96 zaKOŃczon... | paren
2. Ceśka z "Szóstej klepki".
Użytkownik: paren 15.02.2010 00:07 napisał(a):
Odpowiedź na: 2. Ceśka z "Szóstej klepk... | hburdon
Tak jest! :-)
Użytkownik: misiabela 15.02.2010 00:07 napisał(a):
Odpowiedź na: KOŃkurs nr 96 zaKOŃczon... | paren
8. Ali z "Chłopca z latawcem"?
Użytkownik: paren 15.02.2010 00:08 napisał(a):
Odpowiedź na: 8. Ali z "Chłopca z lataw... | misiabela
Bardzo dobrze! :-)
Użytkownik: misiabela 15.02.2010 00:15 napisał(a):
Odpowiedź na: KOŃkurs nr 96 zaKOŃczon... | paren
15. Dorian Gray?
Użytkownik: paren 15.02.2010 00:16 napisał(a):
Odpowiedź na: 15. Dorian Gray? | misiabela
Świetnie! :-)
Użytkownik: Marylek 15.02.2010 00:17 napisał(a):
Odpowiedź na: KOŃkurs nr 96 zaKOŃczon... | paren
3. Panna Izabela z "Lalki".

Właśnie mi się popsuła cała statystyka końska - idę liczyć od nowa. :(
Użytkownik: paren 15.02.2010 00:18 napisał(a):
Odpowiedź na: 3. Panna Izabela z "Lalki... | Marylek
Oczywiście! :-)

Przykro mi! :-(
Będziemy czekać cierpliwie!
Użytkownik: hburdon 15.02.2010 00:31 napisał(a):
Odpowiedź na: KOŃkurs nr 96 zaKOŃczon... | paren
6. Pan Powsinoga herbu Zerwipludry z Psichkiszek. ;) "Ogniem i mieczem".
Użytkownik: paren 15.02.2010 00:32 napisał(a):
Odpowiedź na: 6. Pan Powsinoga herbu Ze... | hburdon
Brawo, on to we własnej, choć złośliwie przez pana Z. przeinaczonej osobie! :-)
Użytkownik: dobry_rocznik 15.02.2010 00:32 napisał(a):
Odpowiedź na: KOŃkurs nr 96 zaKOŃczon... | paren
12 - Mort ze Świata Dysku
Użytkownik: paren 15.02.2010 00:34 napisał(a):
Odpowiedź na: 12 - Mort ze Świata Dysku | dobry_rocznik
M. to Mort, świetnie, ale mimo, że piękniutki nie był, chodziło mi o jego partnera w tej scenie, a więc???
Użytkownik: dobry_rocznik 15.02.2010 00:34 napisał(a):
Odpowiedź na: M. to Mort, świetnie, ale... | paren
Aaa, Śmierć oczywiście
Użytkownik: paren 15.02.2010 00:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Aaa, Śmierć oczywiście | dobry_rocznik
Oczywiście! :-)
Użytkownik: Sherlock 15.02.2010 00:51 napisał(a):
Odpowiedź na: KOŃkurs nr 96 zaKOŃczon... | paren
4. Przeminęło z wiatrem (Mitchell Margaret) (Gerald O'Hara).
Użytkownik: paren 15.02.2010 00:51 napisał(a):
Odpowiedź na: 4. Przeminęło z wiatrem (... | Sherlock
To było trudne, brawo! :-)
Użytkownik: misiabela 15.02.2010 00:53 napisał(a):
Odpowiedź na: To było trudne, brawo! :-... | paren
Dlatego odgadł to Sherlock
Użytkownik: paren 15.02.2010 00:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Dlatego odgadł to Sherloc... | misiabela
:-)
Ty też odpowiadasz na trudne pytania (!), ale to z panem O'Harą zaliczyłam do dwóch najtrudniejszych w tej części zabawy, w popołudniowej części mam takie 3 asy w rękawie. :-)
Użytkownik: paren 15.02.2010 00:59 napisał(a):
Odpowiedź na: KOŃkurs nr 96 zaKOŃczon... | paren
Dla ułatwienia podaję, którzy bohaterowie jeszcze czekają na swoje dowody tożsamości:

5, 7, 9, 10, 11, 13, 14.
Użytkownik: paren 15.02.2010 01:15 napisał(a):
Odpowiedź na: KOŃkurs nr 96 zaKOŃczon... | paren
Wielki Koniuszy Końkursowy zamieściła wyniki KOŃkursu!
Użytkownik: Marylek 15.02.2010 01:21 napisał(a):
Odpowiedź na: KOŃkurs nr 96 zaKOŃczon... | paren
Te asymetryczne brwi w 13 pobrzmiewają mi Joanną Chmielewską. Mam rację?
Użytkownik: paren 15.02.2010 01:30 napisał(a):
Odpowiedź na: Te asymetryczne brwi w 13... | Marylek
Oczywiście, masz. Kto tam miał taką "skazę" w pięknej twarzy?
Użytkownik: Marylek 15.02.2010 01:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Oczywiście, masz. Kto tam... | paren
No właśnie, nie mogę sobie przypomnieć...
Może jutro rano, albo może ktoś inny...
Jak sobie przypomnę w środku nocy, to zaraz Ci napisze, bo mi się wydaje, że mam to na końcu - czego? - klawiatury? mózgu? Na pewno jest mi to znane!
;)
Użytkownik: paren 15.02.2010 02:02 napisał(a):
Odpowiedź na: No właśnie, nie mogę sobi... | Marylek
Na pewno sobie przypomnisz. :-)
Ta ślicznotka pojawiała się w pierwszej części książki jako niewidoczny, a szkodzący element zubażający mienie, dopiero w drugiej części doczekała się jawnej roli w akcji.

Za chwilę odpadnę, za 5 godzin muszę być w pracy... Wracam przed monitor rano...
Pozdrawiam! :-)
Użytkownik: Marylek 15.02.2010 02:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Na pewno sobie przypomnis... | paren
A nie była to ta z "Szajki bez końca", która wyjechała do Kanady i potem ją Joanna spotkała nad jeziorem, jak była u Teresy? Imię sprawdziłabym jutro.
Użytkownik: paren 15.02.2010 07:43 napisał(a):
Odpowiedź na: A nie była to ta z "Szajk... | Marylek
Nie, nie tę miałam na myśli.
Ta nasza jest miejscowa, w książce jest tak:
"Ona, ściśle biorąc, w ogóle nie zamierzała uciekać, miała tu jeszcze dużo rzeczy do załatwienia, a nikt jej o nic nie podejrzewał. No, prawie nikt..." :-)
Użytkownik: paren 15.02.2010 21:35 napisał(a):
Odpowiedź na: No właśnie, nie mogę sobi... | Marylek
"zaraz Ci napiszę, bo mi się wydaje, że mam to na końcu - czego? - klawiatury? mózgu? "

Przyszło mi do głowy, że może: "mam to... na opuszkach palców?" :-)
Pozdrawiam!
Użytkownik: Marylek 16.02.2010 10:04 napisał(a):
Odpowiedź na: "zaraz Ci napiszę, bo mi ... | paren
:-) Tam właśnie to miałam i mam do teraz, bo nie zdążyłam sprawdzić u źródła, w którym to miejscu "Romansu..." jest. I to mnie męczy.

Podziwiam Cię, paren, za te quizy. Ileż to musi wymagać czasu, przygotowanie czegoś takiego! W ostatim było 35 fragmentów. A potem jeszcze warowanie przy kompie, żeby szybciutko odpowiadać. Chapeau bas! :)
Użytkownik: paren 16.02.2010 10:41 napisał(a):
Odpowiedź na: :-) Tam właśnie to miałam... | Marylek
Marylku! Bardzo Ci dziękuję!!!

Lubię przygotowywać te quizy i bardzo się cieszę, że bawicie się razem ze mną! :-)

"...w którym to miejscu "Romansu..." jest. I to mnie męczy."
Opis osoby, określanej przez Chmielewską jako, za przeproszeniem, "dziwa" jest w drugiej części "Romansu..."; Marek i Joanna jadą nad morze i tam spotykają w hotelu tę panią, do której Marek zapałał od razu wielką "miłością" (bo chciał sprawdzić, czy ma znamię w miejscu ogólnie niezbyt dostępnym).
A ten drugi cytat to sama końcówka, gdy Marek, postawiony przez Joannę pod ścianą, wszystko jej opowiada i wyjaśnia.
Strony chętnie Ci podam, ale to po południu, bo książka jest w domu, a ja w pracy...

Pozdrawiam! :-)
Użytkownik: Marylek 16.02.2010 10:47 napisał(a):
Odpowiedź na: Marylku! Bardzo Ci dzięku... | paren
A, już pamiętam! Dzięki! A potem okazało się, że połączyło ich antyczne szambo. ;)
Użytkownik: paren 16.02.2010 10:51 napisał(a):
Odpowiedź na: A, już pamiętam! Dzięki! ... | Marylek
Dokładnie tak było! :-)))
Użytkownik: Sherlock 15.02.2010 01:55 napisał(a):
Odpowiedź na: KOŃkurs nr 96 zaKOŃczon... | paren
9. Do przerwy 0:1 (Bahdaj Adam (pseud. Damian Dominik)) (Romek Wawrzusiak).
Użytkownik: paren 15.02.2010 02:03 napisał(a):
Odpowiedź na: 9. Do przerwy 0:1 (Romek ... | Sherlock
Tak jest! :-)
Użytkownik: Sherlock 15.02.2010 02:13 napisał(a):
Odpowiedź na: KOŃkurs nr 96 zaKOŃczon... | paren
14. Awantura o Basię (Makuszyński Kornel) (aktor Antoni Walicki).
Użytkownik: paren 15.02.2010 02:14 napisał(a):
Odpowiedź na: 14. Awantura o Basię (akt... | Sherlock
Świetnie!:-)
Użytkownik: paren 15.02.2010 08:30 napisał(a):
Odpowiedź na: 11. Harry Potter i komnat... | Mzuzek
Bardzo dobrze! :-)
Użytkownik: paren 15.02.2010 08:30 napisał(a):
Odpowiedź na: KOŃkurs nr 96 zaKOŃczon... | paren
Z pierwszej grupy pozostało jeszcze pięcioro bohaterów, przy czym jedna ślicznotka (13) ma już mamusię, oto oni:

5.
"„Wytworniś" -— oceniłam go jednym spojrzeniem. Młody mężczyzna wyglądał, jakby go przed chwilą wycięto z londyńskiego żurnala: elegancki garnitur z szarej flaneli, śnieżnobiała koszula, granatowy jedwabny krawat, a wszystko spod igły najlepszego krawca. Przy tym mina lordowska, a spojrzenie zdobywcy Mont Everestu. „Przystojniak!" — śniady, ogorzały, włosy ciemne, krótko przystrzyżone z zabójczym przedziałkiem na boku. A w zębach krótka, pękata fajeczka. Jednym słowem — goguś, który zlazł wprost z ekranu."

7.
"Ale K. była pięknością. Zapowiadały to już w dzieciństwie jej duże, ciemne żywe oczy, kasztanowate, o czerwonym odcieniu, falujące włosy, cudowne zęby i śliczna cera. Rysów nie miała zbyt regularnych, gdyż podbródek był kanciasty, a nos, choć nie tak długi jak siostry, jednak nieco za duży. Piękność jej w dużym stopniu polegała na młodości..."

10.
"Rozkoszna szczenięca główka, która tak dobrze pasowała do ręki, gdy pierwszego wieczoru jechaliśmy samochodem, zamieniła się nagle w coś, co kształtem i ciężarem przypominało kowadło. Łapy miał olbrzymie, boki już napakowane mięśniami, klatkę piersiową szeroką jak buldożer."

11.
"G.L. pojawił się dostojnym krokiem, usiadł przy stoliku otoczonym swoimi wielkim fotografiami, które mrugały i szczerzyły do publiczności olśniewająco białe zęby. Prawdziwy L. miał na sobie wyjątkowo niebieską [...], która wspaniale współgrała z jego oczami... [...] Była tam również wielka fotografia dobrze odżywionego [...] z pofalowanymi jasnymi włosami i bystrymi oczami."

13.
"Dziewczyna była bardzo piękna. Należałoby raczej określić ją mianem kobiety, bo mogła mieć nawet 35 lat, czego, rzecz jasna nie było po niej widać i czego nie odgadłby żaden mężczyzna. Wyglądała na 25, miała kunsztowny makijaż i asymetryczne brwi, które dodawały jej wdzięku. Miała także piękne włosy i piękną figurę, była bardzo szczupła, giętka, jakaś szalenie zręczna i sprężysta."
Użytkownik: paren 15.02.2010 08:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Z pierwszej grupy pozosta... | paren
W tym samym czasie co podsumowanie dostarczony został dowód osobisty dla 11. :-)
Pozostają więc:
5, 7, 10, 13
Użytkownik: paren 15.02.2010 08:40 napisał(a):
Odpowiedź na: 13. Romans wszechczasów. | janmamut
Tak jest! :-)
Użytkownik: Anna 46 15.02.2010 12:45 napisał(a):
Odpowiedź na: 5. Uwaga! Czarny parasol! | Anna 46
Oczywiście, że to nie to, tylko to Kapelusz za sto tysięcy (Bahdaj Adam (pseud. Damian Dominik)) - wiedziałam, że Bahdaj. :-)
Użytkownik: paren 15.02.2010 13:16 napisał(a):
Odpowiedź na: Oczywiście, że to nie to,... | Anna 46
Oczywiście, Kapelusz! :-)
Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi! Praca....
Użytkownik: paren 15.02.2010 13:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Z pierwszej grupy pozosta... | paren
Pozostały jeszcze dwie niezidentyfikowane postaci w tej pierwszej, nocno - przedpołudniowej grupie:
7, 10.
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 15.02.2010 15:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Pozostały jeszcze dwie ni... | paren
Czy 10 to może "Marley i ja"?
Użytkownik: paren 15.02.2010 16:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy 10 to może "Marley i ... | dot59Opiekun BiblioNETki
Tak jest! :-)
Użytkownik: paren 15.02.2010 17:00 napisał(a):
Odpowiedź na: KOŃkurs nr 96 zaKOŃczon... | paren
Z pierwszej grupy bohaterów została tylko Siódemka. Rozsiadła się i poinformowała mnie, że bez dowodu tożsamości ruszyć się nie zamierza. No, tak. Zawsze myślała tylko o sobie… Czy ktoś mógłby mnie uwolnić od jej towarzystwa???
Tym bardziej, że właśnie nadeszli kolejni, zaproszeni na 17.00 brzydale, a z nimi nowa grupa ślicznotek…

7.
"Ale K. była pięknością. Zapowiadały to już w dzieciństwie jej duże, ciemne żywe oczy, kasztanowate, o czerwonym odcieniu, falujące włosy, cudowne zęby i śliczna cera. Rysów nie miała zbyt regularnych, gdyż podbródek był kanciasty, a nos, choć nie tak długi jak siostry, jednak nieco za duży. Piękność jej w dużym stopniu polegała na młodości..."

16.
"…Ach, pfe! A cóż to znowu? Patrzcie tylko, patrzcie, jak to [...] wygląda! Nie
mogę znieść widoku takiego brzydactwa.
Podbiegła do brzydkiego [...] i ze złością uszczypnęła je z całej siły w szyję.
— Daj mu pokój — zawołała gniewnie matka — przecież nikomu nic złego nie robi.
— Ale jest takie wielkie i takie dziwaczne, że nie można patrzeć na nie. Po co takie
stworzenie między nami? Każdy ma prawo dać mu poznać, co sobie o nim myśli."

17.
"Nie będziemy nawet usiłowali opisywać czytelnikowi tego czworobocznego nosa, tych ust w kształcie podkowy, ani maleńkiego lewego oczka, ukrytego pod krzaczastą i ryżą brwią, ani też oka prawego, całkowicie przykrytego ogromną brodawką, ani tych zębów krzywych, tu i ówdzie wyszczerbionych, rozstawionych niczym blanki w fortecznym murze; ani tych popękanych warg, z których wystawał jeden ząb niczym kieł u słonia, ani tego rozdwojonego podbródka…."

18.
"Był ubrany w bawełnianą koszulę, niebieskie spodnie, czerwony jedwabny krawat i lśniące, czarne mokasyny. Pachniał wodą kolońską, a jego jasne włosy były porządnie zaczesane. Na pierwszy rzut oka był wprost ucieleśnieniem marzeń wszystkich rodziców o dziecku: silny wysoki, dobrze ubrany i wychowany chłopiec, zdolny, bardzo przystojny, w dodatku umiejący wesoło rozmawiać z dorosłymi."

19.
"Tego ranka jednak stanęła przed lustrem, zdecydowana zobaczyć się taką, jaką widzą ją ludzie. Wrażenie, jakiego doznała, nie było przyjemne. Ujrzała proste, czarne włosy, zawsze przy tym matowe, choć szczotkowała je co wieczór sto razy i niezmiennie nacierała cudownym płynem [...]; gęste, czarne brwi; nos, który zawsze uważała za zbyt mały nawet przy drobnej trójkątnej twarzy; małe, lekko rozchylone usta ukazujące białe zęby; chudą i pozbawioną biustu figurę, raczej mniej niż średniego wzrostu. Udało się jej uniknąć rodzinnych wydatnych kości policzkowych, za to oczy — ciemnobrązowe, zbyt łagodne by mogły być czarne — miały skośny, wyraźnie wschodni układ. Poza oczami wszystko w niej było ani ładne ani brzydkie, po prostu nijakie — podsumowała z goryczą. Jakże widoczne w tym bezlitosnym świetle były bruzdy wokół oczu i ust! I nigdy jej drobna, blada twarz nie wyglądała gorzej niż w tej chwili."

20.
" Franz przywykł po trochu do bladości [...], która uderzyła go przy pierwszym spotkaniu. Musiał oddać sprawiedliwość tej surowej twarzy: była - piękna, owa zaś bladość stanowiła jedyną jej wadę, a może właśnie główną zaletę."

21.
"I. B. nie była ładna - niestety.
Szczerze mówiąc uchodziła za brzydactwo.
Dość wysoka na swoje piętnaście lat, nieprzeciętnie chuda, garbiła plecy, żeby ukryć biust, wskutek czego jej sylwetka przypominała pałąk zakończony od dołu kościstymi nogami o dużych stopach, a od góry - kędzierzawą, płomiennierudą rozczochraną strzechą, skutecznie kryjącą oczy, szyję, barki i łopatki. Spod tej szalonej fryzury widać było niekiedy jakiś fragment twarzy o bardzo jasnej cerze i licznych piegach, wśród których świeciły małe zielone oczy i duże białe zęby z lekkim przodozgryzem."

22.
" Ch. D. – wysoki, smukły młodzieniec – miał skupioną, zamyśloną twarz o cerze ubarwionej słońcem, ostrzyżone na jeża czarne włosy i jasne spojrzenie złotawe od żółtych iskierek, takich, jakie widuje się w oczach drapieżnych zwierząt. Z należytą powagą udzielał lekcji początkującym narciarzom, sam zaś poruszał się na śniegu godnym zazdrości swobodnym, posuwistym krokiem"

23.
"Był to mężczyzna z długimi, splątanymi, sięgającymi prawie do pasa włosami. Gdyby nie przenikliwe oczy płonące w głębokich, ciemnych oczodołach można by go uznać za trupa. Woskowa skóra tak ciasno opinała się na jego twarzy, że głowa przypominała nagą czaszkę. Żółte zęby obnażone były w uśmiechu."

24.
"W chwilę potem Sylwia przyszła opowiedzieć pani, że jakaś panna, zbyt ładna, aby mogła być uczciwa, ubrana jak bóstwo, obuta w prunelowe pantofelki ani trochę nie zabłocone, wśliznęła się jak węgorz do kuchni i spytała o mieszkanie pana G.. Pani Vauquer i kucharka zasadziły się na czatach i podchwyciły kilka czułych wyrazów podczas wizyty, która trwała jakiś czas. […] Stołownicy zajęci rozmową w salonie ujrzeli ładną blondynkę, szczupłą, zręczną i o wiele zbyt dystyngowaną na to, aby mogła być córką [...] G.."

25.
"W drzwiach stanął człowiek ogromnej postaci, niezwykle chudy. Tak samo w niechlujną czerń przyodziany jak i jego famulus, chudą wyniosłością przypominał Don Kichota, który jednak wobec tego człowieka musiał być aniołem piękności. Zjawa we drzwiach mogła się przyśnić. Pan M. był potwornie brzydki. Różne bywają brzydoty, a ludzie wymyślili sobie na pociechę wątpliwe porzekadło, że mężczyzna byleby był nieco przystojniejszy od diabła, nie przeraża świata. Ten człowiek był jednak brzydszy od diabła. Brzydota jego była posępna. Na twarz tę nie można było patrzeć bez dreszczu. Zdarza się czasem, że najciemniejszą brzydotę ratuje jakiś ciepły błysk oczu, jakiś poblask uśmiechu albo nalot ciepłego smutku. Na posępnej twarzy pana M. nie było nawet śladu bożej łaski. Zdarza się, że przyroda jak gdyby sama zatrwożona brzydotą swojego tworu daje mu czasem w formie odszkodowania jakiś drobiazg szczególnie piękny i w ten sposób zdobyła na ten przykład ropucha oczy podobne do klejnotów. Dla tego człowieka przyroda była nielitościwa."

26.
"- Tak, znałam H. L. na stopie towarzyskiej jakiś czas temu i od tej pory dziennikarze koczują na schodach mojego domu. Był szalenie czarującym mężczyzną, zupełnie wyjątkowym. Wiedział, jak zawrócić kobiecie w głowie, jeśli rozumie pani, co mam na myśli. Przez wiele lat nie mogłam uwierzyć w jego drugie oblicze."

27.
"Mierzył ponad dwa metry i był solidnie zbudowany. Jego skóra miała kolor skwaśniałej zupy fasolowej, uszy wyglądały jak dziwaczne trąbki na łodyżkach, a zęby miał takie, jakby kruszył nimi skały. I pewnie to robił.
S. […] był całkiem zadowolony ze swojego wyglądu. Nie obchodziło go, że ludziska z miasta widzieli w nim okropnego, przerażającego potwora."

28.
" Goście zwracali uwagę przede wszystkim na A., która już teraz była śliczna, chociaż liczyła sobie zaledwie osiem lat. Miała włosy dużo ciemniejsze niż reszta rodziny; niekiedy, w odpowiednim oświetleniu, sprawiały wrażenie czarnych. Z oczu przypominała ojca: były tego samego koloru i tak samo srogie."

29.
"[…]
Miał on nad prawym uchem, nieco wyżej skroni,
Bliznę wyciętej skóry na szerokość dłoni
I w brodzie ślad niedawny lancy lub postrzału;
Ran tych nie dostał pewnie przy czytaniu mszału.
Ale nie tylko groźne wejrzenie i blizny,
Lecz sam ruch i głos jego miał coś żołnierszczyzny."

30.
" Kim był W. B.? Szczupłym, średniego wzrostu smagłym brunetem o gładko zaczesanych włosach. Miał twarz delikatną i piękną jak kobieta. Dawniej nosił małe, wytworne wąsiki, teraz jednak był starannie wygolony."

31.
"W otworze wejściowym stał olbrzymi mężczyzna. Twarz miał prawie całkowicie ukrytą pod długimi, zmierzwionymi włosami i dziką, splątaną brodą; tylko czarne oczy błyszczały jak dwa żuki spomiędzy tej plątaniny."

32.
"Nie sposób było nie zapatrzyć się na jej szczupłą twarz, z olbrzymimi, zielonymi oczami, ocienionymi rzęsami tak długimi, że wyglądały na sztuczne. W dodatku ten stały, łagodny uśmiech pięknie wykrojonych warg… Było w niej jednak coś dziwnego – w twarzy, w gestach, w słowach – co przyciągało wzrok i jednocześnie odpychało."

33.
"A. trudno się było pogodzić z faktem, że jego najlepszy [...] jest bladą, anorektycznie chudą i ostrzyżoną na jeżyka dziewczyną z kolczykami w nosie i brwiach. Na szyi miała wytatuowaną dwucentymetrową osę, a wokół lewego bicepsa i kostki – prosty szlaczek. Kiedy zakładała koszulkę na ramiączkach, można było zobaczyć, że również jedną z łopatek zdobił większy tatuaż przedstawiający smoka. Farbowała swoje naturalnie rude włosy na kruczoczarno. Wyglądała, jakby właśnie obudziła się po tygodniowych orgiach z grupą hardrockowców"

34.
"N. ma siedemnaście lat. Obnosi na pokaz udaną skromność kurtyzany wysokiej klasy lub filozofa, od czasu do czasu odgarnia z czoła woniejące olejkami pukle; przystaje zadumany w gronie podziwiających go młodych nobilów, wysuwa prawą nogę naprzód, pochyla głowę, lewą rękę zwiesza niedbale, prawą podnosi, przytyka palec do czoła, jakby stamtąd chciał wydobyć myśl, i popisuje się nagle dowcipnym epigramem, zgrabnym wierszem lub głęboką sentencją, nie swego oczywiście autorstwa."

35.
„Jest niesłychanie chudy, a czarny frak powiewa na szkielecie. Oczy ma głęboko osadzone, że niepodobna prawie rozróżnić nieruchomych źrenic, widać tylko dwa ciemne oczodoły. Skóra na kościach naciągnięta jest jak na bębnie i nie jest biała, lecz ohydnie żółta. Nos to ma taki, że nie widać go z profilu i właśnie brak tego nosa jest rzeczą okropną do oglądania. Nad czołem i przy uszach zwisają kosmyki włosów.”

Użytkownik: Marylek 15.02.2010 17:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Z pierwszej grupy bohater... | paren
16. "Brzydkie kaczątko" Andersena.
Użytkownik: paren 15.02.2010 17:05 napisał(a):
Odpowiedź na: 16. "Brzydkie kaczątko" A... | Marylek
Jaaasne! :-)
Użytkownik: Marylek 15.02.2010 17:08 napisał(a):
Odpowiedź na: Z pierwszej grupy bohater... | paren
21. Musierowicz "Ida sierpniowa"?
Użytkownik: paren 15.02.2010 17:08 napisał(a):
Odpowiedź na: 21. Musierowicz "Ida sier... | Marylek
Brawo! :-)
Użytkownik: Marylek 15.02.2010 17:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Z pierwszej grupy bohater... | paren
Hmmm, 27. Ende "Niekończąca się historia""?
Użytkownik: paren 15.02.2010 17:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Hmmm, 27. Ende "Niekończą... | Marylek
Nie, to taki znany, faktycznie bardziej z ekranu niż książki osobnik.
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 15.02.2010 17:19 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie, to taki znany, fakty... | paren
To najpewniej Shrek, ale nie wiem, z której książki, bo w bazie B-netki jest kilka, różnych autorów w dodatku.
Użytkownik: paren 15.02.2010 17:21 napisał(a):
Odpowiedź na: To najpewniej Shrek, ale ... | dot59Opiekun BiblioNETki
Brawo! Opis pochodzi z pierwszego tomu, tytuł "Shrek", wydanego przez Amber w 2002. :-)
Użytkownik: Marylek 15.02.2010 17:31 napisał(a):
Odpowiedź na: Brawo! Opis pochodzi z pi... | paren
Ha! A ja myślałam, że to jest Skałojad, czyli Zjadacz Kamieni, hi, hi, hi! Byłam blisko, jeśli chodzi o menu. ;)
Użytkownik: paren 15.02.2010 17:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Ha! A ja myślałam, że to ... | Marylek
:-)
Użytkownik: paren 15.02.2010 17:32 napisał(a):
Odpowiedź na: To najpewniej Shrek, ale ... | dot59Opiekun BiblioNETki
Zapomniałam o podaniu autora: Ellen Weiss - "Shrek".
Użytkownik: Marylek 15.02.2010 17:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Z pierwszej grupy bohater... | paren
29. Mickiewicz "Pan Tadeusz", to opis księdza Robaka, czyli wiadomo kogo. ;)
Użytkownik: paren 15.02.2010 17:13 napisał(a):
Odpowiedź na: 29. Mickiewicz "Pan Tadeu... | Marylek
Oczywiście! :-)
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 15.02.2010 17:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Z pierwszej grupy bohater... | paren
17 - Victor Hugo "Katedra Panny Marii w Paryżu" (Quasimodo)
21 - Małgorzata Musierowicz "Ida Sierpniowa" (Ida Borejko)
23 - Joanne K.Rowling - "Harry Potter i więzień Azkabanu" (Syriusz Black)
31- Joanne K.Rowling - "Harry Potter i kamień filozoficzny" (Hagrid)
Użytkownik: paren 15.02.2010 17:16 napisał(a):
Odpowiedź na: 17 - Victor Hugo "Katedra... | dot59Opiekun BiblioNETki
Wszystko się zgadza! :-)
Użytkownik: Marylek 15.02.2010 17:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Z pierwszej grupy bohater... | paren
33. to Stieg Larsson, ale nie jestem pewna który tom. Postawię na "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", bo tam się opisywana Lisbeth pierwszy raz pojawia.
Użytkownik: paren 15.02.2010 17:17 napisał(a):
Odpowiedź na: 33. to Stieg Larsson, ale... | Marylek
Bardzo dobrze, tom też się zgadza! :-)
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 15.02.2010 17:17 napisał(a):
Odpowiedź na: Z pierwszej grupy bohater... | paren
25. Kornel Makuszyński "Szaleństwa panny Ewy" (pan Mudrowicz)
Użytkownik: paren 15.02.2010 17:17 napisał(a):
Odpowiedź na: 25. Kornel Makuszyński "S... | dot59Opiekun BiblioNETki
Tak jest! :-)
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 15.02.2010 17:22 napisał(a):
Odpowiedź na: Z pierwszej grupy bohater... | paren
24 - Honoriusz Balzac - "Ojciec Goriot" (ale to chyba jednak była jedna z córek - Anastazja?)
Użytkownik: paren 15.02.2010 17:25 napisał(a):
Odpowiedź na: 24 - Honoriusz Balzac - "... | dot59Opiekun BiblioNETki
Tak! :-)
"Ojciec Goriot". Córka ta młodsza, Delfina, ale obie były siebie warte...
Użytkownik: Marylek 15.02.2010 17:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Z pierwszej grupy bohater... | paren
19. "Błękitny zamek" pani Montgomery.
Użytkownik: paren 15.02.2010 17:25 napisał(a):
Odpowiedź na: 19. "Błękitny zamek" pani... | Marylek
Świetnie! :-)
Użytkownik: Marylek 15.02.2010 17:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Z pierwszej grupy bohater... | paren
30. W.B. = Waldemar Batura, czyli któryś z "Panów Samochodzików" Nienackiego. Któryś z tych późniejszych. :)
Użytkownik: paren 15.02.2010 17:34 napisał(a):
Odpowiedź na: 30. W.B. = Waldemar Batur... | Marylek
Tak, Batura osobiście! :-)
Opis pochodzi z tomu: Pan Samochodzik i zagadki Fromborka.
Użytkownik: Sherlock 15.02.2010 17:39 napisał(a):
Odpowiedź na: Z pierwszej grupy bohater... | paren
7. Malowany welon (Maugham W. Somerset (Maugham William Somerset)) (Kitty Fane).
Użytkownik: paren 15.02.2010 17:40 napisał(a):
Odpowiedź na: 7. Malowany welon (Kitty ... | Sherlock
Dziękuję Ci, szybko wręczam tej pani jej dowód i niech sobie już idzie... :-)
Użytkownik: Anna 46 15.02.2010 17:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Z pierwszej grupy bohater... | paren
16. Brzydkie kaczątko - Andersen - biedny młody abądek.

25. Szaleństwa panny Ewy - Makuszyński - „Ramzes z XXIII dynastii ze spojrzeniem morskiej krowy” czyli Paweł i pan Mudrowicz
Użytkownik: paren 15.02.2010 17:47 napisał(a):
Odpowiedź na: 16. Brzydkie kaczątko - A... | Anna 46
Tak jest! :-)
Użytkownik: Anna 46 15.02.2010 17:47 napisał(a):
Odpowiedź na: 16. Brzydkie kaczątko - A... | Anna 46
Oj, nie doczytałam, że już odgarnięte. :-)
Użytkownik: paren 15.02.2010 17:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Oj, nie doczytałam, że ju... | Anna 46
No, to jest odgadnięte dwa razy. :-)
Obie postaci są tego warte, prawda?
Użytkownik: Anna 46 15.02.2010 17:52 napisał(a):
Odpowiedź na: No, to jest odgadnięte dw... | paren
Zdecydowanie tak!
Użytkownik: paren 15.02.2010 17:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Zdecydowanie tak! | Anna 46
:-)
Użytkownik: Sherlock 15.02.2010 18:36 napisał(a):
Odpowiedź na: Z pierwszej grupy bohater... | paren
20. Hrabia Monte Christo (Dumas Aleksander (ojciec; Dumas Alexandre)) (tytułowy bohater).
Użytkownik: paren 15.02.2010 18:40 napisał(a):
Odpowiedź na: 20. Hrabia Monte Christo ... | Sherlock
Oczywiście! :-)
Użytkownik: paren 15.02.2010 17:38 napisał(a):
Odpowiedź na: KOŃkurs nr 96 zaKOŃczon... | paren
Dla ułatwienia podaję, które postaci czekają jeszcze na zidentyfikowanie:
7, 18, 20, 22, 26, 28, 32, 34, 35.
Użytkownik: Mag.ma 15.02.2010 17:44 napisał(a):
Odpowiedź na: Dla ułatwienia podaję, kt... | paren
26. Thomas Harris - Hannibal
H.L. to oczywiście Hannibal Lecter
Użytkownik: paren 15.02.2010 17:45 napisał(a):
Odpowiedź na: 26. Thomas Harris - Hanni... | Mag.ma
Oczywiście! :-)
Użytkownik: Anna 46 15.02.2010 18:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Dla ułatwienia podaję, kt... | paren
Gdyby w 34. był M. - to by mi pasował Marcelek z Klaudyny! :-)))
Użytkownik: paren 15.02.2010 18:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Gdyby w 34. był M. - to b... | Anna 46
No, to jest jednak N. Lubił nie tylko popisywać się cudzymi sentencjami, czasami zmuszał innych, by słuchali jak "przecudnie" je wyśpiewywał...
Użytkownik: misiabela 15.02.2010 18:13 napisał(a):
Odpowiedź na: No, to jest jednak N. Lub... | paren
No tak, teraz wiem, jak to jest, jak się człowiek spóźni...

18. Assef z "Chłopca z latawcem" Hosseiniego
Użytkownik: paren 15.02.2010 18:16 napisał(a):
Odpowiedź na: No tak, teraz wiem, jak t... | misiabela
Ale na to, by przepędzić z mojego domu największego s... (przepraszam!) tego quizu zdążyłaś!
Dzięki! :-)
Użytkownik: misiabela 15.02.2010 18:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Ale na to, by przepędzić ... | paren
No to prawda, też się cieszę :-)
Użytkownik: misiabela 15.02.2010 18:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Ale na to, by przepędzić ... | paren
35. Eryk z "Upiora opery" Leroux
Użytkownik: paren 15.02.2010 18:31 napisał(a):
Odpowiedź na: 35. Eryk z "Upiora opery"... | misiabela
Tak jest! :-)
Użytkownik: paren 15.02.2010 18:46 napisał(a):
Odpowiedź na: KOŃkurs nr 96 zaKOŃczon... | paren
Pozostały jeszcze cztery osoby: 22, 28, 32, 34.

O 34. mogę powiedzieć, że wiek podany we fragmencie trochę może zmylić, ale właśnie tyle miał lat, gdy tata opisał jego wygląd. Dzięki temu mamy inicjał imienia tego paskudnego przystojniaka.
Użytkownik: Sherlock 15.02.2010 18:48 napisał(a):
Odpowiedź na: Pozostały jeszcze cztery ... | paren
34. Klaudiusz i Messalina (Graves Robert) (Neron).
Użytkownik: paren 15.02.2010 18:48 napisał(a):
Odpowiedź na: 34. Klaudiusz i Messalina... | Sherlock
Jaaaaaaasne! :-)
Użytkownik: paren 15.02.2010 18:55 napisał(a):
Odpowiedź na: KOŃkurs nr 96 zaKOŃczon... | paren
Troje gości czeka jeszcze na swoje dowody tożsamości. Wszyscy przystojni, wszyscy niepiękni duchem...

Zacznijmy od poznania ich imion:

22.
" Christian D. – wysoki, smukły młodzieniec – miał skupioną, zamyśloną twarz o cerze ubarwionej słońcem, ostrzyżone na jeża czarne włosy i jasne spojrzenie złotawe od żółtych iskierek, takich, jakie widuje się w oczach drapieżnych zwierząt. Z należytą powagą udzielał lekcji początkującym narciarzom, sam zaś poruszał się na śniegu godnym zazdrości swobodnym, posuwistym krokiem"


28.
" Goście zwracali uwagę przede wszystkim na Ashton, która już teraz była śliczna, chociaż liczyła sobie zaledwie osiem lat. Miała włosy dużo ciemniejsze niż reszta rodziny; niekiedy, w odpowiednim oświetleniu, sprawiały wrażenie czarnych. Z oczu przypominała ojca: były tego samego koloru i tak samo srogie."


32.
We fragmencie imienia nie ma, oto Anna:
"Nie sposób było nie zapatrzyć się na jej szczupłą twarz, z olbrzymimi, zielonymi oczami, ocienionymi rzęsami tak długimi, że wyglądały na sztuczne. W dodatku ten stały, łagodny uśmiech pięknie wykrojonych warg… Było w niej jednak coś dziwnego – w twarzy, w gestach, w słowach – co przyciągało wzrok i jednocześnie odpychało."
Użytkownik: alva 15.02.2010 19:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Troje gości czeka jeszcze... | paren
Mnie się ta 22 kojarzy z "Czarodziejską górą"...
Użytkownik: paren 15.02.2010 19:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Mnie się ta 22 kojarzy z ... | alva
Nie, ten Christian D. to Niemiec, ale dziecko amerykańskiego taty. W quizie znalazł się głównie dlatego, że zabił N.A. ...
Użytkownik: dobry_rocznik 15.02.2010 20:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie, ten Christian D. to ... | paren
A może to jest Christian Diestl z "Młodych lwów"?
Użytkownik: paren 15.02.2010 20:17 napisał(a):
Odpowiedź na: A może to jest Christian ... | dobry_rocznik
Oczywiście! :-)
Użytkownik: Sherlock 15.02.2010 19:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Troje gości czeka jeszcze... | paren
32. Tego lata, w Zawrociu (Kowalewska Hanna)
Użytkownik: paren 15.02.2010 19:44 napisał(a):
Odpowiedź na: 32. Tego lata, w Zawrociu | Sherlock
Świetnie! :-)
Użytkownik: Sherlock 15.02.2010 20:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Troje gości czeka jeszcze... | paren
28. Północ i Południe (Jakes John) (Ashton Main).
Użytkownik: paren 15.02.2010 20:28 napisał(a):
Odpowiedź na: 28. Północ i Południe (As... | Sherlock
Świetnie, Sherlocku!
To było ostatnie pytanie quizu!
Dziękuję! :-)
Użytkownik: paren 15.02.2010 20:31 napisał(a):
Odpowiedź na: KOŃkurs nr 96 zaKOŃczon... | paren
Oto wszyscy brzydale i wszystkie ślicznotki:

1. Samochwała. Jan Brzechwa - Samochwała.
2. Celestyna. Musierowicz - Szósta klepka.
3. Izabela Łęcka. Bolesław Prus - Lalka.
4. Gerald O'Hara. Margaret Mitchell - Przeminęło z wiatrem.
5. Wiesław Kardasiewicz. Adam Bahdaj - Kapelusz za 100 tysięcy.
6. Longinus Podbipięta. Henryk Sienkiewicz - Ogniem i mieczem.
7. Kitty Fane. W. Somerset Maugham - Malowany welon.
8. Ali. Khaled Hosseini - Chłopiec za latawcem.
9. Romek Wawrzusiak. Adam Bahdaj - Do przerwy 0:1.
10. Marley. John Grogan - Marley i ja.
11. Gilderoy Lockhart. J.R.R. Rowling - Harry Potter i Komnata Tajemnic.
12. Śmierć. Terry Pratchett - Mort.
13. [Córka pseudokustosza, pasierbica lekarza]. Joanna Chmielewska - Romans wszechczasów.
14. Antoni Walicki. Kornel Makuszyński - Awantura o Basię.
15. Dorian Gray. Oskar Wilde - Portret Doriana Gray'a.
16. Kaczątko. Jan Christian Andersen - Brzydkie kaczątko.
17. Quasimodo. Wiktor Hugo - Katedra Marii Panny w Paryżu.
18. Assef. Khaled Hosseini - Chłopiec z latawcem.
19. Valancy. Lucy Maud Montgomery - Błękitny zamek.
20. Edmund Dantes. Aleksander Dumas - Hrabia Monte Christo.
21. Ida Borejko. Małgorzata Musierowicz - Ida sierpniowa.
22. Christian Diestl. Irwin Shaw - Młode lwy.
23. Syriusz Black. Joanne Rowling - Harry Potter i więzień Askabanu.
24. Delfina. Honoriusz Balzak - Ojciec Goriot.
25. Mudrowicz. Kornel Makuszyński – Szaleństwa panny Ewy.
26. Hannibal Lecter. Thomas Harris - Hannibal.
27. Shrek. Ellen Weiss - Shrek.
28. Ashton Main. John Jakes - Północ i południe.
29. Ksiądz Robak. Adam Mickiewicz - Pan Tadeusz.
30. Waldemar Batura. Zbigniew Nienacki - Pan Samochodzik i zagadki Fromborka.
31. Hagrid. Joanne Rowling - Harry Potter i Kamień Filozoficzny.
32. Anna. Hanna Kowalewska - Tego lata, w Zawrociu.
33. Lisbeth Salander. Stieg Larsson - Mężczyźni, który nienawidzą kobiet.
34. Neron. Robert Graves - Klaudiusz i Messalina.
35. Eryk. Leroux – Upiór W Operze.
Użytkownik: Sherlock 15.02.2010 20:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Oto wszyscy brzydale i ws... | paren
Bardzo dziękuję za śliczny quiz :-)
Użytkownik: paren 15.02.2010 20:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Bardzo dziękuję za śliczn... | Sherlock
:-)
Użytkownik: paren 15.02.2010 20:36 napisał(a):
Odpowiedź na: KOŃkurs nr 96 zaKOŃczon... | paren
Zaprosiłam na dzisiaj po odbiór dowodów tożsamości 35 postaci literackich, 18 pięknych brzydali i 17 paskudnych ślicznotek.

Wszyscy zostali przez Was odprawieni w ciągu 20 godzin.

Jesteście świetni!

Gratuluję Wam i bardzo dziękuję za wspólną zabawę!
Użytkownik: misiabela 15.02.2010 20:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Zaprosiłam na dzisiaj po ... | paren
Dzięki Paren, jak zwykle było świetnie! Prosimy o więcej :-)
Użytkownik: paren 15.02.2010 20:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Dzięki Paren, jak zwykle ... | misiabela
:-)
Obiecuję!
Użytkownik: Anna 46 16.02.2010 14:32 napisał(a):
Odpowiedź na: :-) Obiecuję! | paren
Idę się wstydzić cichutko do kącika - nie rozpoznałam Nerona, omatko! Faktycznie zmuszał do słuchania swoich śpiewów! :-)
Użytkownik: paren 16.02.2010 14:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Idę się wstydzić cichutko... | Anna 46
Wyjdź, Aniu, z kącika, proszę! Miałaś prawo go nie rozpoznać, bo przyznaję, że ten fragment z podaniem wieku młodzieńczego mógł zmylić.
No, a takich osobników, jak Neron to lepiej nie znać wcale! :-)
Pozdrawiam!
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 16.02.2010 19:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Idę się wstydzić cichutko... | Anna 46
Ja też nie, chociaż Gravesa mam akurat w szafie tuż obok komputera...
Użytkownik: paren 16.02.2010 19:21 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja też nie, chociaż Grave... | dot59Opiekun BiblioNETki
Bo ten fragment nie był łatwy do rozpoznania, ale jedyny z tak dokładnym opisem osoby, a o te opisy najbardziej mi chodziło... :-)
Pozdrawiam!
Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: