Dodany: 02.02.2016 16:21|Autor:

nota wydawcy


Po prostu żyć – brzmi prosto. Ale co tak naprawdę znaczy? Anselm Grün daje odpowiedź: to żyć w sposób wolny i autentyczny, odnajdując swój własny rytm. To być stale otwartym na to, co właśnie teraz jest i doświadczać uzdrawiającego kontaktu z przyrodą w każdej fazie egzystencji, a szczególnie podczas celebracji dorocznych świąt oraz rytuałów z ich głęboką symboliką. Kto idzie przez świat pojednany ze sobą samym, pełen radości i pasji, kto wchodzi w bliski kontakt z wnętrzem swej duszy, może też odkryć głębię duchowości i tajemnicę całej sztuki życia.


Anselm Grün, ur. w 1945 r., doktor teologii, benedyktyn, zarządza opactwem w Münsterschwarzach. Doradca duchowy, prowadzi kursy medytacji uwzględniające psychoterapię, kontemplację i post. Zajmuje się także interpretacją snów opartą na psychologii głębi. Jeden z najbardziej znanych na świecie autorów piszących na tematy duchowości i sztuki życia. Jego książki opublikowano w wielu językach i w milionowych nakładach. W Wydawnictwie "Jedność" ukazało się ponad 30 tytułów tego autora, w tym ostatnio "Mała książeczka o prawdziwej miłości". Od 2006 r. wydaje miesięcznik "Einfach leben".


Odbiorcy:
- wszyscy, którzy poszukują sensu życia, pragnący dobrze je przeżyć, w harmonii ze sobą i światem.


Dlaczego warto przeczytać tę książkę:

– autor ze znajomością rzeczy, na podstawie długoletniego doświadczenia duchowego i terapeutycznego, odpowiada na podstawowe pytania egzystencjalne dotyczące sensu i jakości życia,
– podkreśla wagę uświadomienia sobie swego wewnętrznego rytmu i odkrycia w naturze, a także w uroczystościach roku liturgicznego symboli odpowiadających własnej drodze rozwoju, co pozwala zdrowo i owocnie żyć,
– teksty rozważań, przemawiające do współczesnego czytelnika, uzupełniają rytuały, które je pogłębiają, pozwalając na refleksyjny wgląd w siebie i sprzyjając zachowaniu wewnętrznego ładu.

[Jedność, 2012]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 92
Dodaj komentarz
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: