Dodany: 27.10.2015 11:10|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Murakami Klub w Warszawie

MurakamiJuż jutro, 28 października, rozpocznie się nowy projekt związany z najpopularniejszym aktualnie pisarzem japońskim i premierą jego najnowszej książki „Mężczyźni bez kobiet”. Na Placu Zbawiciela w Warszawie wystartuje Murakami Klub. Jest to kolejna nietypowa akcja promocyjna przygotowana przez Wydawnictwo MUZA SA.

W 2013 roku z okazji premiery "Bezbarwnego Tskuru Tazakiego i lat jego pielgrzymstwa" książkę można było kupić w specjalnie na tę okazję wyprodukowanych automatach książkowych. Rok później premierę dwóch pierwszych powieści Japończyka – „Słuchaj pieśni wiatru” i „Flipper roku 1973” – uświetniła Kolacja z Murakamim zorganizowana w ponad 30 miastach Polski.

Tegoroczny Murakami Klub to nawiązanie do życia pisarza. Przez siedem lat prowadził on jazzowy bar Peter Cat w Tokio. Swoje doświadczenia opisał w opowiadaniach zebranych w tomie „Mężczyźni bez kobiet”.

Kiedy w 1982 roku zamykał swój bar, by poświęcić się pisaniu, nie przypuszczał, że ponad 30 lat później kolejny klub firmowany jego nazwiskiem powstanie w Warszawie. Z okazji premiery najnowszej książki japońskiego mistrza słowa warszawska kawiarnia Karma zamieni się w Murakami Klub.

Jaki klub otworzyłby Murakami dzisiaj? Jakie drinki by serwował? Będzie można przekonać się o tym już 28 października na warszawskim placu Zbawiciela, gdzie o godzinie 18:00 ruszy Murakami Klub.  Autor, obsesyjnie unikający mediów i wystąpień publicznych, wyraził zgodę na otworzenie klubu osobiście.

Już 28 października literacki koktajl będzie serwować Anna Dziewit-Meller w dyskusji z Piotrem Koftą, muzyczne połączenie z Japonią zapewni zespół Nishi no Onkyo, wykorzystujący tradycyjny japoński instrument – koto, a barmani Murakami Klubu odkryją przed czytelnikami smak Sputnik Sweetheart czy Norwegian Wood w specjalnie na tę okazję przygotowanych drinkach. Na miejscu będzie można przeczytać wszystkie powieści Murakamiego, a także kupić jego najnowszą książkę w promocyjnej cenie. Przestrzeń klubu zostanie wypełniona setkami papierowych żurawi origami, a na ścianach zawisną najpopularniejsze cytaty z twórczości Japończyka i grafiki stworzone przez fanów.

Przez siedem dni w lokalu przy placu Zbawiciela będzie można poczuć się jak w Tokio wprost z kart powieści Harukiego Murakamiego. Murakami Klub będzie działał do 4 listopada.

WSTĘP WOLNY
28 października, 18:00, Pl. Zbawiciela 3/5 (Coffee Karma)

Użytkownik: sowa 29.10.2015 01:06 napisał(a):
Odpowiedź na: Już jutro, 28 październ... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Hej, warszawiacy, i jak tam? Był już ktoś w tym Tokio w Karmie?
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 02.11.2015 09:21 napisał(a):
Odpowiedź na: Hej, warszawiacy, i jak t... | sowa
Sowo, tutaj masz fotorelację:

Użytkownik: sowa 02.11.2015 11:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Sowo, tutaj masz fotorela... | WiadomościOpiekun BiblioNETki

Dziękuję!
Nadal jednak mam nadzieję, że ktoś był i opowie własnymi słowami - bo co prawda jeden obraz wart jest tysiąca słów, ale słowa są bezcenne ;-).
Użytkownik: miłośniczka 06.11.2015 09:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Dziękuję! Nadal jed... | sowa
Sówko, ja byłam we wtorek, ale tylko weszłam, rozejrzałam się i wyszłam. Poza faktem, że było mnóstwo książek Murakamiego do kupienia, to nie było nic specjalnego. Mało przytulnie nawet, żeby posiedzieć, jak dla mnie. Wolę tę knajpkę w swoim codziennym wydaniu. ;-)