Dodany: 19.05.2015 10:28|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Coraz więcej filmowych adaptacji komiksów

KomiksyModa na filmowe adaptacje książek trwa niezmiennie od wielu lat. W ostatnim czasie pojawia się natomiast coraz więcej ekranizacji komiksów. Trylogia z Iron Manem, kilka części „X-Menów”, „Strażnicy Galaktyki” czy „Avengers 2: Czas Ultrona”, który miał premierę w ubiegłym tygodniu – to tylko kilka najnowszych wielkich hitów opartych na uniwersum Marvela.

Z kolei bohaterowie z konkurencyjnego uniwersum – DC mają szczęście do serialowych adaptacji. Bardzo popularny w ostatnim czasie jest „Arrow”, który doczekał się już 3 sezonów, w następnej kolejności „Flash”, „Gotham” – opowiadający o młodości znanych superbohaterów. Zapowiedziano także serial o Atomie.

W tych dniach pojawiła się informacja, że zamówiono odcinek pilotażowy serialu opartego na kultowym komiksie „Kaznodzieja”. Fabuła „Preachera” skupia się na Jessem Custerze (Dominic Cooper), kaznodziei z małego miasteczka w Teksasie, który łączy się ze stworzeniem uciekającym z nieba. Dzięki temu wykształca zdolność zmuszania każdego do zrobienia, czegokolwiek zapragnie. Razem z byłą dziewczyną imieniem Tulip (Ruth Negga) i irlandzkim wampirem Cassidym (Joseph Gilgun) wyrusza na wyprawę, by dosłownie odnaleźć Boga.

Luc Besson („Leon zawodowiec”)  ogłosił, iż napisze scenariusz i wyreżyseruje widowisko science fiction pt. „Valerian and the City of a Thousand Planets”, oparte na francuskim komiksie stworzonym w latach 60. przez Pierre'a Christina i Jeana-Claude'a Mézières'a. Komiks skupiał się na przygodach Valeriana i Laureline, którzy mogą podróżować w czasie i przestrzeni. Jeden z woluminów nosił tytuł „The Empire of a Thousand Planets” i na nim będzie pewnie oparty film.

Ponadto oficjalnie już potwierdzono, że powstanie kinowa adaptacja najsłynniejszego komiksu wszech czasów – „Sandmana” Neila Gaimana. Reżyserii tego obrazu podjął się znany aktor Joseph Gordon-Levitt, który ma także wcielić się w tytułową postać.

W chwili obecnej trwają także prace nad telewizyjjną adaptacją „Lucyfera”, komiksu  Mike'a Careya opowiadającego o losach upadłego anioła. Amerykańska stacja Fox zamówiła ten serial u twórcy „Californication”.

Można śmiało rzec, że doczekaliśmy się złotej ery filmowych adaptacji komiksów.

Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 19.05.2015 10:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Moda na filmowe adaptac... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Za stary jestem i za mało lubię kino "akcji" (albo kiczowatych efektów specjalnych), aby podniecać się X-menami czy Spidermanem albo Transformersami - jako dzieciak czytałem trochę tych komiksów, i jako dzieciak chętnie bym odwiedził kino, by pooglądać takie "łaaał, jacieee!" wykwity pleniące się jedynie na nawozie możliwości komputerowych technik animacji itp.

Za to nie miałbym nic naprzeciwko, gdyby nakręcono jakiś film na podstawie "Thorgala" :] Najlepiej część fabuły zawierającą się między Alinoe (Van Hamme Jean, Rosiński Grzegorz) a Między ziemią a światłem (Van Hamme Jean, Rosiński Grzegorz) ! Tryumfy święci Wiedźmin, panuje moda na średniowieczne klimaty rycerskie wymieszane z fantasy albo współczesnością (PLO Grzędowicza), więc to by się sprzedało :)
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 19.05.2015 12:53 napisał(a):
Odpowiedź na: Moda na filmowe adaptac... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Dodam jeszcze, że po polsku Valerian jest wydawany dopiero teraz, za to w ładnych zbiorczych tomach.

"Lucyfer" jest serią odpryskową z "Sandmana" - to właśnie tam Lucyfer zrzekł się władzy nad Piekłem i wyruszył na tułaczkę.

Nie zapominajmy też o świetnym serialu na podstawie Daredevila, który rozpoczyna serialową ofensywę Marvela.