Dodany: 18.05.2015 08:26|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Wybrano Najlepszą Książkę Dziecięcą 2014

MessiEmpik ogłosił wyniki konkursu „Przecinek i Kropka”. Decyzją czytelników, książka Messi: Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem (Żółtowska-Darska Yvette) z ilustracjami Joanny Rusinek zdobyła tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej 2014 (dla dzieci w wieku 5-8 lat). Oficjalne wyniki Konkursu – Najlepsza Książka Dziecięca „Przecinek i Kropka” 2014 ogłoszono 14 maja podczas 6.Warszawskich Targów Książki.

Z publikacji zgłoszonych do Konkursu przez wydawców grono ekspertów wytypowało 10 najlepszych, a ostateczny werdykt wydali czytelnicy, którzy oceniali nominowane pozycje w głosowaniu internetowym.

Nagrodzona książka to opowieść o argentyńskim chłopcu, który mimo wielkiego talentu miał małe szanse, by stać się piłkarzem, bo z powodu choroby był zbyt drobny, a jego leczenie było za drogie. To pełna optymizmu historia wspaniałej rodziny Messiego, która podjęła niejedną trudną decyzję i pomogła mu w realizacji marzenia. I o legendarnym klubie FC Barcelona, który wziął chłopca pod swoje skrzydła, sfinansował leczenie i ukształtował swego najlepszego i najwierniejszego napastnika. To opowieść o zawrotnej karierze Messiego, o jego Argentynie i Hiszpanii. A przede wszystkim to pięknie ilustrowana, energetyzująca książka o tym, że MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ.

Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 18.05.2015 08:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Empik ogłosił wyniki ko... | WiadomościOpiekun BiblioNETki