Dodany: 21.04.2015 12:46|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Bestsellery tygodnia „New York Timesa” - beletrystyka

Girl On TrainNa liście przebojów w kategorii beletrystyki dzieją się ciekawe rzeczy. Na czele niezmiennie trwa Paula Hawkins, ale na dalszych miejscach zmieniło się bardzo dużo. Przede wszystkim wszystkie nowości sprzed tygodnia (sześć sztuk, w tym trzy z pierwszej piątki) wypadły poza piętnastkę. Na ich miejsce pojawiło się az siedem nowości, ale tylko jedna w czołowej piątce (i jej też nie wróżę długiego żywota). Harlen Coben udowadnia, że warto pisać książki, nawet stereotypowe,  niebędące ciągiem dalszym. A dla równowagi - Nicholas Sparks dowodzi, że warto się sprzedać Hollywood.

LISTA BESTSELLERÓW NEW YORK TIMESA (beletrystyka)

1. Paula Hawkins - THE GIRL ON THE TRAIN - 13 tydzień na liście (bez zmian)

Kolejny tydzień na pierwszym miejscu listy bestsellerów „New York Timesa”. Juz teraz można zaryzykować stwierdzenie, że debiutancki thriller psychologiczny będzie zaliczany do grona największych niespodzianek bieżącego roku.

2. Nicholas Sparks - THE LONGEST RIDE - 22 tydzień na liście (awans +4)

Po słabszym ubiegłym tygodniu, romantyczna historia dwóch zakochanych par powraca na podium. Bez wątpienia duża w tym zasługa ekranizacji, która od 10 kwietnia pokazywana jest w amerykańskich kinach (u nas film pojawi się w czerwcu).

3. Stuart Woods - HOT PURSUIT - nowość

Trzydziesta trzecia część tasiemca ze Stonem Barringtonem. Dwa kolejne tomy mają pojawić się w lipcu i październiku. Przy takim tempie trudno oczekiwać czegoś więcej niż czytadło do pociągu.

4. Harlan Coben - THE STRANGER - 3 tydzień na liście (spadek -1)

W przeciwieństwie do Woodsa, Coben lubi dawać czytelnikom nowych bohaterów. Tym razem mamy do czynienia z mężczyzną, którego życie zmienia się diametralnie pod wpływem wyjawionego sekretu. Gatunek? Oczywiście thriller.

5. Anthony Doerr - ALL THE LIGHT WE CANNOT SEE - 30 tydzień na liście (awans +2)

Mój ulubieniec powrócił do pierwszej piątki. Jak widać, wojenna historia losów niewidomej Francuzki i niemieckiego gadżeciarza urzekła nie tylko mnie.

6. Kristin Hannah - THE NIGHTINGALE - 10 tydzień na liście (awans +4)

7. James Patterson, Marshall Karp - NYPD RED 3 - 4 tydzień na liście (awans +1)

8. Diana Gabaldon - OUTLANDER - 14 tydzień na liście (awans +7)

9. Kay Hooper - A DEADLY WEB - nowość

10. Abbi Glines - WHEN I'M GONE - nowość

11. Donna Leon - FALLING IN LOVE - nowość

12. Bella Andre - ALL I EVER NEED IS YOU - nowość

13. Jill Shalvis - STILL THE ONE - nowość

14. Joanna Wylde - SILVER BASTARD - nowość

15. Liane Moriarty - THE HUSBAND'S SECRET - 48 tydzień na liście (spadek -3)

Użytkownik: Bibliomisiek 21.04.2015 22:07 napisał(a):
Odpowiedź na: Na liście przeboj&oacut... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Anthony Doerr za swoją książkę wczoraj otrzymał Nagrodę Pulitzera.
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 22.04.2015 08:44 napisał(a):
Odpowiedź na: Anthony Doerr za swoją ks... | Bibliomisiek
Jak najbardziej słusznie, a już niedługo polska premiera!
Użytkownik: Bibliomisiek 23.04.2015 07:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Jak najbardziej słusznie,... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Nie wiadomo tylko kiedy - w zapowiedziach na kilku portalach pojawia się termin majowy, ale wydawnictwo Czarna Owca w komentarzu na FB napisało, że we wrześniu.
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 23.04.2015 07:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie wiadomo tylko kiedy -... | Bibliomisiek
Niestety, z tego co się zorientowałem, oficjalny termin to wrzesień, chociaż... nagroda może przyspieszyć wydanie (tylko pytanie czy nie ucierpi na tym jakość tłumaczenia).