Dodany: 17.02.2015 12:31|Autor:

Czy naprawdę tak chcę przeżyć swoje życie?
To pytanie w pewnym momencie stawia sobie każdy z nas.

"Napisaliśmy te książkę na podstawie doświadczeń tych, którzy znaleźli się na krawędzi życia, dla tych, którzy wciąż mają dużo czasu i będą mogli cieszyć się owocami tych nauk" - mówią autorzy "Lekcji życia" Elisabeth Kübler-Ross oraz David Kessler. I w piętnastu lekcjach pokazują, że każdego dnia trzeba próbować żyć pełnią życia - nie tylko istnieć, ale żyć prawdziwie.

"Jestem głęboko przekonany o ponadczasowych wartościach tej jednej z ostatnich książek współautorstwa Elisabeth Kübler-Ross i Davida Kesslera".

Z posłowia prof. dr. hab. Jacka Łuczaka, ordynatora Hospicjum Palium w Poznaniu

Dr Elisabeth Kübler-Ross (ur. 8 lipca 1926 - zm. 24 sierpnia 2004) pochodziła ze Szwajcarii i była psychiatrą, humanistką i współzałożycielką ruchu na rzecz tworzenia hospicjów. Jest autorką przełomowej książki "Rozmowy o śmierci i umieraniu" (1969), w której po raz pierwszy opisała pięć etapów, przez które przechodzą śmiertelnie chorzy i umierający. Niosła ulgę umierającym i ich najbliższym. Szczególnie dużo serca wkładała w pracę ze śmiertelnie chorymi dziećmi, chorymi na AIDS i osobami w podeszłym wieku. Jej największe zawodowe osiągnięcia związane są z opieką nad umierającymi i potrzebą dzielenia się bezwarunkową miłością. W 2007 roku znalazła miejsce w Panteonie Narodowym Kobiet, a "Time Magazine" uznał ją za jedną ze stu najważniejszych myślicieli XX wieku. Jej dzieło kontynuują tysiące organizacji na całym świecie, w tym Elisabeth Kübler-Ross Foundation: WWW.EKRFoundation.org

David Kessler jest znanym i popularnym ekspertem w kwestiach śmierci i żałoby, autorem książek, które docierają do tysięcy czytelników. Był on również bliskim współpracownikiem Elisbeth Kübler-Ross w ciągu ostatnich dziesięciu lat jej życia i napisał z nią dwie książki: "On Grief and Grieving. Finding the Meaning of Grief Through the Five Stages of Loss" i "Lekcje życia". Jego pierwsza książka "The Needs of the Dying" zyskała uznanie Matki Teresy, najnowsza zaś nosi tytuł "Visions, Trips, and Crowded Rooms. Who and What You See Before You Die". Więcej informacji na temat Davida Kesslera można znaleźć na stronie: www.grief.com

[Media Rodzina, 2014]