Dodany: 12.11.2014 15:41|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Co się czyta w USA? Bestsellery New York Timesa

Sezon gwiazdkowy ruszył na dobre. W pierwszej dziesiątce aż siedem nowości - niestety ilość nie w każdym przypadku przekłada się na jakość. Nie zmienia to faktu, że za oceanem coś się zaczyna dziać.

LISTA BESTSELLERÓW NEW YORK TIMESA (Fiction)

1. Nora Roberts - „Blood Magick” - nowość

To już piąta książka wydana przez panią Roberts w tym roku (to tyle w temacie jakości). Tym razem do rąk czytelników trafia trzecia książka trylogii „Kuzynów O'Dwyer” czyli romans z mrocznymi siłami w tle.

2. John Grisham - „Gray Mountain” - 2 tydzień na liście (spadek -1)

Coroczna powieść "prawnicza" od Grishama. Szału nie ma (spójrzcie na słabe oceny na goodreads.com), ale... jak widać wystarczy do podbicia listy bestsellerów.

3. Gillian Flynn - „Gone Girl” („Zaginiona dziewczyna”) - 101 tydzień na liście (spadek -1)

Wygląda na to, że „Zaginiona dziewczyna” powoli dostaje zadyszki. Film obejrzeli już wszyscy, którzy mieli obejrzeć, więc zainteresowanie thrillerem (całkiem niezłym) zaczyna maleć.

4. Patrick Rothfuss - „The Slow Regard Of Silent Things” - nowość

Historia osadzona w uniwersum „Kronik Królobójcy”. Ponieważ cykl cieszy się w naszym kraju sporym zainteresowaniem, jest szansa, że za kilka miesięcy zobaczymy tę powieść w polskich księgarniach.

5. Clive Cussler, Dirk Cussler - „Havana Storm” - nowość

Milionowy tom przygód Dirka Pitta (no dobrze, niech będzie, że dwudziesty trzeci, a z crossoverami czterdziesty czwarty). Bardzo prawdopodobne, że trafi do naszego kraju i prawie pewne, że będzie tak samo popularny jak inne czytadła z tej serii. Ale skoro to się sprzedaje...

6. Anne Rice - Prince Lestat” - nowość

7. Jodi Picoult - „Leaving Time” („Już czas”) - 3 tydzień na liście (spadek -4)

8. Danielle Steel - Pegasus” - nowość

9. Susan Mallery - „Yours For Christmas- nowość

10. Alexander McCall Smith - „The Handsome Man's De Luxe Cafe- nowość

Oprac. PD

Użytkownik: jenkin22 12.11.2014 20:47 napisał(a):
Odpowiedź na: Sezon gwiazdkowy ruszył ... | UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki
Małe sprostowanko: Ech, chciałabym, żeby „The Slow Regard Of Silent Things” było trzecim tomem, naprawdę bym chciała... Ale niestety, na to trzeba będzie jeszcze zaczekać. "The Slow Regard..." jest osobną historią osadzoną w uniwersum Kronik Królobójcy, opowieścią o Auri z Uniwersytetu.
Użytkownik: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki 12.11.2014 21:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Małe sprostowanko: Ech, c... | jenkin22
To narobiliśmy czytelniczego apetytu ;) Dziękujemy za inf. Wzmianka o trzecim tomie już poprawiona.
Użytkownik: jenkin22 13.11.2014 23:16 napisał(a):
Odpowiedź na: To narobiliśmy czytelnicz... | UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki
I za to właśnie (nie tylko za to, ale za to też) Was uwielbiam, załogo Biblionetki - szybka reakcja, pełen profesjonalizm :)
Dziękuję, pozdrawiam, ściskam :)
Użytkownik: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki 14.11.2014 14:26 napisał(a):
Odpowiedź na: I za to właśnie (nie tylk... | jenkin22
Rumienimy się ;) Dziękujemy za miłe słowa.