Dodany: 28.05.2009 19:20|Autor:

Legendarny tajny agent FBI Thomas McShane – jeden ze światowych autorytetów w ściganiu złodziei dzieł sztuki – wspólnie z autorem bestsellerowych książek Darym Materą zapraszają w fascynującą podróż do tajemniczego świata skradzionych obrazów i innych cennych przedmiotów.

Przez 25 lat agent specjalny McShane przybierał fałszywe tożsamości, by tropić skradzione obrazy warte miliony dolarów. Odzyskane, wracały do muzeów na całym świecie, rządów i zamożnych kolekcjonerów.

Od Rembrandta zerwanego ze ścian Muzeum Leona Bonnata we francuskim Bayonne do XIV-wiecznego dzieła braci Serra, zrabowanego z kościoła w Andorze, Thomas McShane uparcie podążał śladem arcydzieł. Zmagał się z groźnymi członkami mafii i sprytnymi oszustami, zwykle w niebezpiecznych spotkaniach oko w oko.

Obok frapujących opowieści o pracy detektywistycznej McShane udziela wskazówek, jak zostać łowcą milionowych nagród, oferowanych za dzieła sztuki pozostające nadal w ukryciu.

Thomas McShane, główny specjalista ds. dochodzeń w wydziale FBI ds. sztuki, po wspaniałej karierze odszedł z FBI na emeryturę w 2003 r., obecnie mieszka na Long Island w stanie Nowy Jork i pracuje jako konsultant prawny i adwokat.

[Wydawnictwo Dolnośląskie, 2006]

Użytkownik: Czarnyyy 31.07.2010 14:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Legendarny tajny agent FB... | Gocha1989
Kupiłem tę książkę jako czytadło na plażę i świetnie się sprawdziła w tej roli. Połączenie sensacyjnych intryg ze światem sztuki wychodzi na dobre, jednak nie można oczekiwa zbyt wiele, w końcu sztuka jest tylko tłem. Smaczku dodaje dokumentalne spojrzenie na opisane w książce sprawy kradzieży. Podsumowując, nie zawiodłem się:) w segmencie czytadeł zdecydowanie godne polecenia