Dodany: 22.05.2009 00:14|Autor: Darmozjad

Czy zauważyłeś swojego Gremlina?

Książka R.Carsona "Poskramianie swojego Gremlina" proponuje: "Zdumiewająco prostą metodę, by samemu sobie zejść z drogi". Z humorem, z wnikliwością, ze znajomością życia - prowadzi nas autor do pełni życia.
Kto czytał ? Kto rozpoznał swego Gremlina i jego paskudne strategie? No i kto opanował tego potwora? - proszę napiszcie.
Użytkownik: Darmozjad 22.05.2009 20:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Książka R.Carsona "Poskra... | Darmozjad
Wizerunki Gremlina:
Jacek (prawnik) - jego Gremlin nalegał, aby Jacek prowadził życie według systemu reguł zasad nakazów - Genera
Józef ( trzy specjalizacje psychologii) - jego Gremlin był Artystą - malował mu piękne obrazy przyszłości
Piotr (lekarz pediatra) - Kolos (ok.3 metrów wzrostu) pojawiał się podczas wystąpień towarzyskich i publicznych ( chwytał go za kark, usadzał i kazał byc cicho)
Autorowi przydarzył się Gremlin - Gruba Ryba i napastował go ocenami : jesteś do niczego, teraz stary albo nigdy, jesteś nikim dzieciaku.. . Tak niszczył jego zaufanie do siebie
Damian ( informatyk) - miał Trenera, który kazał mu biec najszybciej, być wydajnym i produktywnym.
Lucyna (35 lat) - Jej Gremlin miał twarz dziadka ale i koloratkę. Wygłaszał jej kazania o winie i porządnych kobietach. Nazwała go Wielebny.
Michał - nosił swego Guru, który szeptał mu, że musi koniecznie być uduchowiony i że bycie nieuduchowionym jest be.
Dorota ( matka trojga dzieci) - namalowała Ponurego Kosiarza. Ten mówił jej, że trzeba się zamartwiać i że cierpienie jest szlachetne.
Katarzyna (prawnik) - oddała wizerunek chydej panienki A-co-tam. Ta pannica pozwalała jej obżerać się słodyczami a następnie karciła ją: "Znów to zrobiłaś!"
Opisz swojego Gremlina - potwora, który tyranizuje twoje życie.
Użytkownik: Darmozjad 25.05.2009 22:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Wizerunki Gremlina: Jace... | Darmozjad
Co sprawia, że nie ma w tobie radości życia?
Jaki program powraca jak zepsuta płyta i odbiera ci energię, witalność?
Czy namysł nad własną drogą życia zostawiasz na emeryturę? Swoją drogą nigdy nie jest za późno. Poczekam.