Dodany: 26.02.2014 17:17|Autor: Małgorzata_

Bologna Ragazzi Award 2014 dla "Majn Alef Bejs"

Książka "Majn alef bejs" Jehoszue Kaminskiego z ilustracjami Urszuli Palusińskiej zdobyła główną nagrodę w kategorii Non-Fiction w najbardziej prestiżowym konkursie ilustracji dla dzieci na świecie Bologna Ragazzi Award 2014.

"Majn Alef Bejs" to rodzaj abecadła dla dzieci prezentującego hebrajskie litery alfabetu jidysz (alef, bejs – to nazwy pierwszych liter tego alfabetu). W Bologni książka z ilustracjami Urszuli Palusińskiej i tekstem Jehoszuy Kaminskiego zdobyła główną nagrodę w kategorii non-fiction. Jurorzy podkreślili, że wybór był jednomyślny, a zwycięzca bezdyskusyjny.

W uzasadnieniu napisano o rysunkach "pełnych niezwykłej energii, wykonanych w stylu, który przypomina technikę drzeworytu - w intensywnej kolorystyce, jednolitych w szorstkiej fakturze".

Książkę można pobrać za darmo pod linkiem.

Informację nadesłał: wwwojtus
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 26.02.2014 22:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Książka "Majn alef bejs"... | Małgorzata_
To jeszcze w ramach uzupełnienia można przeczytać wywiady z laureatką:
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 03.03.2014 13:32 napisał(a):
Odpowiedź na: To jeszcze w ramach uzupe... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki