Dodany: 16.02.2009 23:26|Autor: czarna wdowa1

Ogólne> Offtopic

W sprawie bardzo osobistej, a równoczesnie społecznej

Drodzy Przyjaciele!

Piszę do Was z wielką prośbą o pomoc w zorganizowaniu zjazdu Stowarzyszenia Uronef.
Wierzę w ludzką solidarność i myślę, że przy dużym
zaangażowaniu wielu osób, nawet drobne wpłaty sprawią, że niemożliwe stanie się realne.

Uronef gromadzi rodziców i przyjaciół dzieci ze schorzeniami i wadami dróg moczowych.
Naszym celem jest wspieranie, propagowanie wiedzy o
chorobach i wadach dróg moczowych i sposobach ich leczenia.
Zajmujemy się prawami dziecka w szpitalu, walczymy o odpowiednia jakość usług medycznych, podejmujemy działania na rzecz zwiększenia skuteczności i
komfortu leczenia dzieci. Chcielibyśmy też przełamać tabu na temat "wstydliwych" chorób, zmowę milczenia, która prowadzi do poczucia wyobcowania wielu z nas. Dlatego tak ważne są dla nas spotkania integracyjne.

Mamy sporo osiągnięć. Jeśli chcecie się zapoznać z naszą działalnością
nieco bliżej, zapraszam na stronę: www.uronef.pl
Polecam również prezentację:

8-10 maja 2009 Stowarzyszenie Uronef - Nasze Dzieci organizuje III Ogólnopolski Zjazd.

Tym razem odbędzie się on w ośrodku Limba w Poroninie.
Zapraszamy serdecznie do udziału dzieci z problemami urologiczno-nefrologicznymi i ich rodziców, wszystkich forumowiczów skupionych wokół serwisu
www.uronef.pl, osoby stowarzyszone, a także naszych sympatyków i przyjaciół oraz tych, którzy chcieliby nas poznać.
Szczegółowe informacje na temat zjazdu można przeczytać tutaj:

Aby program zjazdu był atrakcyjny (spotkania ze specjalistami, zajęcia rekreacyjne, gry i zabawy dla dzieci, warsztaty terapeutyczne), a także
abyśmy mogli najuboższym z nas pomóc finansowo w pokryciu kosztów przyjazdu i pobytu, prosimy gorąco wszystkich, którzy mogą i chcą nas
wesprzeć finansowo o darowizny.

Ucieszymy się z każdej kwoty i zapewniamy, że każda podarowana nam złotówka zostanie dobrze wykorzystana.Dzięki darowiznom będziemy mogli
zapewnić honorarium specjalistom, których poprosimy o przeprowadzenie warsztatów i spotkań, będziemy mogli zapewnić naszym dzieciom rozrywkę i
opiekę na czas zajęć dla dorosłych, będziemy mogli cieszyć się obecnością wśród nas tych, których nie stać na dalekie i kosztowne wyjazdy, bo każdy grosz przeznaczają na leczenie i rehabilitację swoich
dzieci.

Prosimy o wpłaty na konto Stowarzyszenia:
Stowarzyszenie Uronef - Nasze Dzieci
ul.Sybilli 11 m.30, 01-742 Warszawa

nr konta PKO 22 1020 2892 0000 5402 0206 0143,
z adnotacją fundusz organizacyjny III Zjazdu

Pamiętajmy, że nie jest bogatym ten, kto dużo ma, lecz ten, kto dużo daje.

Za każde wsparcie - gorąco dziękujemy!

Uronef - Nasze dzieci
Użytkownik: czarna wdowa1 17.02.2009 21:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Drodzy Przyjaciele! Pi... | czarna wdowa1
Stowarzyszenie Uronef nie ma tzw. statusu organizacji pożytku publicznego, dlatego nie można przekazać 1 % podatku na ten cel. Możliwe jest natomiast odliczanie darowizn na nas od dochodu jako darowiznę na organizację prowadzącą działalność pożytku publicznego (organizacja prowadząca taka działalność to nie to samo, co organizacja mająca status OPP). Do wysokości 6% swojego dochodu rocznego można odliczać darowizny na rzecz Uronefu. Jak to zrobić dokładnie jest w linku: http://www.pit.pl/darowizny/index.php

Dziękujemy